Різдвяною кімнатною рослиною квітникарі називають пуансетію — молочай-різдвяник або молочай найпрекрасніший. Ця квітка родом із тропіків (Центральна Америка), де її величають Віфлеємською або різдвяною зіркою через те, що вона барвисто цвіте на католицьке Різдво і вважається традиційною новорічною квіткою.
Молочай-різдвяник
Пуансетія різдвяна квітка заслужено користується любов’ю квітникарів за довговічність, невибагливість та оригінальність. У природних умовах вона досягає триметрової висоти, а в кімнатних зазвичай вирощують низькорослі сорти (35–50 см) з великими червоними, рожевими або білими суцвіттями. Квітки барвисті, які тримаються на рослині від 2-х до 5-и місяців.
Оскільки цей вид молочаїв дуже світлолюбний, то кращим місцем для нього вважається підвіконня південного або південно-східного спрямування. Узимку рослині необхідне інтенсивне розсіяне світло, а влітку в найжаркіші години потрібне притінення від прямих сонячних променів.
Важливо пам’ятати, що молчай-різдвяник має яскраво виражений період спокою. У березні, після того як опаде листя, стебла слід обрізати на висоті 10 см від рівня ґрунту, помістити рослину в прохолодне тінисте місце і значно обмежити полив. Затим на початку травня треба пересадити пуансетію у трохи більший за розміром горщик, після чого розпочати регулярно поливати, доки не з’являться пагони. Зайві пагони слід видалити, залишивши тільки 3–4 найміцніших.
Щоб квітка різдвяна зірка вчасно зацвіла
Щоб молочай найпрекрасніший у кімнатних умовах зацвів до Нового року, рекомендується з кінця вересня витримувати рослину в темряві 12–14 годин на добу. Укрити треба його на цей час світлонепроникним поліетиленовим пакетом або помістивши в темне місце. Це треба робити впродовж восьми тижнів, після чого повернутися до звичайного догляду.
Як правило, через два-три тижні після вимушеного режиму затемнення молочай-різдвяник формує квіткові бруньки і зацвітає. Поливати різдвяну зірку треба помірно, в міру підсихання ґрунту, а під час цвітіння проводити часте обприскування листя. Крім того, в період росту і цвітіння рекомендується кожні два тижні підживлювати різдвяну зірку спеціальним добривом для кімнатних рослин.
От і все, що стосується різдвяної зірки у вашій оселі.
Читачі запитують — читачі відповідають
Я не знаю, як вчинити з ліаною епіпремнум: місця в мене небагато, та й світла теж. Прошу поради.
Чоловік подарував мені ліану в горщику. Називається вона епіпремнум. Рослина виросла велика, зараз вона обплітає палицю, що стирчить із землі, — виглядає неохайно.
Епіпремнум серед квітникарів більше відомий як сциндапсус. Це дуже невибаглива рослина: поставити горщик з нею можна в будь-якому приміщенні — навіть там, де мало світла. Про те, що кімната для рослини все ж темнувата, свідчать голі пагони, які витягуються, з рідким молодим листям. Дефіцит світла також може «стерти» жовті плями і смуги на листках, що надають рослині особливої декоративності.
Рекомендується використовувати додаткове освітлення за допомогою лампи денного світла. Пагони епіпремнума бажано щорічно навесні обрізувати на третину довжини, щоб рослина більше розгалужувалася. Сциндапсус «небайдужий» до поливу. Ґрунт, в якому він росте, повинен бути вологим постійно. Крім того, рослині необхідне обприскування (цього потребують повітряні корені).
У дорослої кордиліни почало жовтіти й опадати нижнє листя, при цьому верхні листочки залишаються зеленими. Що робити?
Нічого, це нормальне явище. Кордиліна втрачає нижнє листя і з часом стає схожа на пальмочку з голим стовбуром і пишною верхівкою. З цим нічого не поробиш. Можна тільки омолодити рослину.
Відріжте верхівку дорослої рослини, поставте в банку з водою, додавши кілька шматочків деревного вугілля. Приблизно через три місяці з’явиться коріння, після чого рослину можна садити в горщик — ось вам і молодий екземпляр.
А можна просто до старої кордиліни в горщик підсадити більш молоді рослини — в групі вони будуть виглядати ефективніше.
Які злаки потрібно висадити в новому сезоні, щоб сад палав різнобарв’ям? Адже вони гарні не тільки восени, але й прикрашають ділянку взимку.
Дуже цікавими є:
- молінія блакитна та її підвид молінія очеретяна;
- просо прутоподібне;
- пирійник канадський;
- канаркова трава очеретяна;
- бородач Жераді;
- куничник коротковолосистий;
- мускантуси китайський, пурпурний і цукроквітковий;
- споробол розлогий;
- хаконехлоя велика;
- щучка дерниста;
- схізахіріум волотистий;
- імперата.
Їх незвичайні форми дуже добре виглядають в осінньому і зимовому садовому пейзажі. Наприклад, міскантуси приваблюють своїми акуратними квітковими султанами, які після дозрівання залишаються такими всю зиму. Та й величезна маса жовтого або жовто-коричневого листя (особливо у міскантуса цукроквіткового) нікого не залишає байдужим.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.