Якось мені до рук потрапила стаття де спеціалісти з Німеччини з безпеки руху повідомляють, що ліки за кермом автомобіля — причина кожної четвертої аварії. Тому медики пропонують керівникам фармацевтичних підприємств наносити на медичні вкладки помітні характерні символи. Вони мають нагадувати водіям про небажані ефекти вживання ліків за кермом.
Ліки за кермом автомобіля
До найбільш чисельної й ризикованої групи препаратів відносяться ті, що мають безпосередній вплив на координацію рухів та швидкість реакції. Підступність таких ліків полягає в тому, що наслідки їх вечірнього прийому можуть проявлятися на наступний ранок. Найбільш помітний вплив на психіку людини мають препарати, що відносяться до так званих психотропних. Це можуть бути як снодійні ліки так і транквілізатори.
Досить небезпечними для водія є деякі антидепресанти. Нове покоління препаратів вже мають менший вплив на координацію рухів. Але вживати ці ліки за кермом автомобіля потрібно з обережністю. Також можуть впливати на нервову систему протиалергійні засоби, багато з яких володіють снодійним ефектом. Вони можуть помітно знизити концентрацію уваги й викликати уповільнену реакцію. Крім того, вживання цих медикаментів може викликати відчуття втомленості та млявості. А це небезпечно на дорозі.
Вживання знеболювальних препаратів також впливає на роботу головного мозку. Деякі ліки, що призначає окуліст, впливають на гостроту зору. Прийом водіями деяких препаратів від діареї може спровокувати гальмування роботи нервової системи. Небезпечно сідати за кермо навіть після вживання деяких засобів від нежитю із вмістом протиалергійних добавок. Те саме можна сказати стосовно препаратів від кашлю, що містять кодеїн. Користування цими препаратами провокує виникнення:
- Неуважності.
- Швидкої втоми.
- Уповільнення реакції.
Тому в цьому випадку від кашлю будуть більш надійними ліки народної медицини:
- прийом меду;
- ромашки;
- чебрецю;
- аптечного грудного збору.
Дбайте про себе
Навіть у деяких харчових добавках для схуднення є відсоток психотропних речовин для зниження апетиту, які можуть вплинути на психіку. Таку ж саму небезпеку являють собою такі ліки за кермом, як гомеопатичні препарати, голкорефлексотерапія.
Як би там не було, краще не займатись самолікуванням й обов’язково потрібно попереджати лікаря або провізора, що вам потрібно сідати за кермо автомобіля. Навіть прийом таких заспокійливих трав, як валеріана, собача кропива, меліса, півонія можуть негативно вплинути на психічні та рухові реакції. Тому сідати за кермо треба не раніше як за 12 годин після вживання цих трав.
Дбайте про себе, уважно вивчайте всю інформацію на листках-вкладках до ліків. Це вбереже вас та ваших близьких від небезпеки.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.