Наразі йде заготівля овочів про запас, а розрахувати кислотність заливки для декого — темний ліс. Зазвичай завжди ллють оцет, як радять друзі і знайомі, або, як кажуть, на око. Буває так, що можна переборщити, особливо, коли використовується столова есенція.

Як розрахувати кислотність заливки, оцтова есенція, яблучний оцет

Як розрахувати кислотність заливки

Для цього існує найпростіший спосіб. До прикладу, вам потрібно приготувати заливку кислотністю 1%. У вас є 0,5 л 6-відсоткового оцту. Значить, готової 1-відсоткової заливки має бути в шість разів більше. Тобто до 0,5 л оцту додаємо 2,5 л води й одержуємо 3 л 1-відсоткової заливки.

Оцтова есенція

Тепер стосовно оцтової есенції. Її виробляють зазвичай стандартної 80-відсоткової міцності. Насамперед, слід мати на увазі, що така міцна есенція небезпечна у поводженні з нею, вона може викликати опіки на шкірі. Зберігати її слід завжди у щільно закритій скляній тарі. Переливати треба акуратно, не допускаючи розбризкування, а виливати так, аби вона стікала по стінці посуду, куди її переливають. Не можна надто нахилятися до посуду з оцтовою есенцією, щоб не вдихати її пари.

Оцтову есенцію можна додавати до овочів двома способами:

  1. Готувати маринад в окремому посуді і потім заливати ним укладені в банки овочі.
  2. Прямо в кожну банку наливати відміряну кількість оцтової есенції, а потім додавати заливку, котра містить сіль і цукор.

В обох випадках можна одержати досить точне дозування. Якщо треба замаринувати одночасно багато овочів, то заливку треба приготувати зразу на всі банки. Якщо ж маринують усього 2-3 банки овочів, простіше влити міцну есенцію в кожну з них (зазвичай це вимірюється в чайних ложках).

Слід мати на увазі, що в розрахунках кількості есенції є певна різниця. Якщо заздалегідь готують заливку з оцтовою есенцією, то треба пам’ятати, що в готовій наповненій банці, як правило, міститься овочів 60-65%, а маринаду — 35-40%. Це значить, що якщо кислотність заливки становить, наприклад, 2,5%, то у готовому продукті концентрація кислоти зменшиться приблизно у 2,5 разу і стане дорівнювати 1%. Відтак, заливку треба готувати у 2-2,5 разу кислішою.

Коли ж уводять міцну есенцію прямо в банку, то зразу забезпечується точна концентрація оцту в кожній банці.

Яблучний оцет, приготовлений в домашніх умовах

Перезрілі яблука (можна взяти відходи, котрі залишились від приготування соку та сиропу) ретельно треба промити, натерти на грубій терці. Одержану масу перекласти в емальований посуд, залити гарячою водою і додати цукор (50-100 г цукру на 1 кг яблучної маси, залежно від умісту цукру в плодах). Вода має покривати суміш на 3-4 см.

Посуд поставити у тепле місце (18…22°C). Яблучну кашку перемішувати дерев’яною ложкою двічі-тричі на день. Через 10-14 днів масу перекласти у марлевий мішечок, процідити.

Сік злити у 3-літрові банки, не доливаючи до верху 5-7 см, і поставити у тепле місце на 20-25 днів. Готовий оцет треба обережно злити з осаду, перелити в пляшки, залишаючи зверху 3-4 см. Зберігати оцет у темному місці при температурі від 4 до 20°C.

От і все. Тепер ви знаєте не тільки як розрахувати кислотність заливки, а й приготувати вдома яблучний оцет.

Поділитись: