Як ви вже здогадались, мова в цій статті піде про інтелектуальний розвиток дитини, який в подальшому її житті відіграє та буде відігравати дуже важливу роль. Отже, не будемо «тягти кота за хвоста», і перейдемо до обговорення нашої основної теми розмови.
Інтелектуальний розвиток дитини, відносно розвитку сенсорного сприйняття
Напевно багато батьків дітей молодшого шкільного віку, не раз стикалися з такою проблемою, як правильне формування уявлення. А також про таку досить важливу річ, не тільки в шкільній програмі, але і в подальшому житті, як геометричні фігури.
Для того щоб допомогти маленьким дітям, можна скористатися безліччю представлених в цій області навчальних занять в ігровій формі, а також логічних задач для розвитку сенсорного сприйняття. Наприклад, така навчальна гра як «Чудо-мішечок», яка досить часто застосовується для навчання дітей молодших класів. Цей мішечок, як правило, наповнений самими різноманітними різнобарвними фігурками, які мають найрізноманітніші форми. Суть цієї гри полягає в тому, що в цьому мішечку знаходиться 6 кульок — три білих і три синіх. Завданням дитини є вийняти з мішечка стільки кульок, щоб вона змогла спокійно стверджувати, що хоча б одна з кульок буде білого кольору.
Як правило, ця навчальна логічна гра відразу викликає деяке утруднення у хлопців. Але після кількох виконаних завдань діти досить легко справляються з нею. Цей метод досить широко використовується для навчання дітей молодших класів.
Інтелектуальний розвиток дитини та кмітливості за допомогою ігор
Інтелектуальний розвиток дитини багато в чому залежить від кмітливості і швидкості прийняття правильних рішень. На сьогоднішній день для розвитку швидкості індивідуального мислення дітей, існує велика безліч найрізноманітніших логічних ігор. Серед них можна виділити саме ті, які допомагають дітям молодшого шкільного віку розвивати свою кмітливість. Оскільки такі ігрові заняття вчать дітей, не тільки перемикатись з однієї діяльності на іншу. Вони ще допомагають розбуркати і проявити себе трохи ледачим і нерозторопним дітям.
Наприклад, така гра як «Хто підходив» розрахована на дітей, як молодших, так і середніх класів. Хлопці утворюють коло, в середину якого стає один з гравців із зав’язаними хусткою очима. Будь-хто з хлопців за домовленістю з провідним підходить до хлопця, що стоїть у колі, і, імітуючи тварин, або ж просто міняючи голос, гукає його і злегка торкається до його плеча. Завданням дитини після цього, стає тільки вже з відкритими очима, відгадати, хто ж до нього підходив. При цьому, прислухаючись до голосів хлопців, які в цей час всі говорять одну і ту ж фразу — «Хто підходив?». Якщо він вгадав, то міняється місцями з тим хлопцем, який до нього і підходив. Якщо ж ні, то відповідно продовжує водити в цій грі.
Склади слова
Також інтелектуальний розвиток дитини повинен бути підкріплений якось логікою. Для розвитку кмітливості у дітей молодшого шкільного віку можна скористатися розвиваючими логічними заняттями. Серед них є досить відома і популярна гра — «Склади слова».
Для того щоб почати, кожному учаснику цієї гри знадобиться чистий аркуш паперу із зошита та ручка. Учитель (якщо гра проводиться під час класних занять), або ж ведучий, записує досить великими буквами слово, що складається більш ніж з семи букв. Завдання гравців полягає в тому, щоб скласти з усіх букв, наявних в цьому слові, саму максимально велику кількість слів. При цьому обов’язковою умовою є чітке дотримання інструкцій. Так як складати нові слова можна тільки з тих букв, які присутні в цьому слові, і їх кількості.
Наприклад, якщо в ключовому слові тільки одна буква «е», відповідно і в складених учасником словах має бути тільки по одній букві «е». У цій захоплюючій грі, як правило, перемагає найшвидша, що володіє достатньою кмітливістю дитина. Пріоритетним рішенням ведучого (вчителя) у виборі переможця будуть розглядатися саме ті учасники, які змогли скласти найбільші слова з максимальної кількості букв ключового слова.
Як бачите, інтелектуальний розвиток дитини підказує, що в усьому повинен бути творчий підхід.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.