Нерідко ми не знаємо як припинити неприємну розмову, до того ж нудну або просто тривалу, тому що боїмося скривдити співрозмовника. І втрачаємо власне час, вислуховуючи довгий монолог колишньої однокласниці про проблеми з начальством, скарги двоюрідної тітки на хронічний гастрит або перерахування видів ламінату від колеги, зайнятого ремонтом. Але делікатно уникнути розмови, не зіпсувавши при цьому відносин, цілком можливо.
Як припинити неприємну розмову: 8 дієвих способів
Нижче публікуються перевірені способи, як чемно згорнути розмову, залишивши про себе приємне враження у співрозмовника. Спробуєте?
Зупиніть співрозмовника жестами
Не знаєте як припинити неприємну розмову? Тоді для початку відкрийте рот, трохи подавшись до людини, як ніби збираєтеся щось сказати (жест «риба»). Це змусить співрозмовника якщо не зупинитися, то швидше закінчити свою думку. Якщо це не допомогло, простягніть до співрозмовника руку, зупиняючи його (жест «закладання»). І, нарешті, потрібно торкнутися його руки. Зазвичай дотик змушує на мить замовкнути навіть самих балакучих. Скориставшись паузою, ви можете повернути розмову в потрібне вам русло, а потім плавно завершити його.
Зізнайтеся в «некомпетентності»
Якщо розмова вам нецікава, сміливо признавайтесь, що ви не розбираєтеся в темі: «На жаль, не зможу підтримати цю розмову, я не в курсі політичних подій», «Зізнатися, я не дуже хороший співрозмовник в питаннях квітництва», «Вибач, я не в курсі останніх тенденцій моди».
Пошліться на принципи
А зараз про те, як припинити неприємну розмову за допомогою посилання на принципи. Коли люди задають вам безтактні питання, поспішають поділитися свіжими плітками або піднімають неприємну тему, ви маєте право чітко позначити свою позицію: «У мене є правило — не обговорювати особисте життя (виховання дітей, релігійну приналежність)». Зазвичай згадка особистих принципів викликає повагу і співрозмовник заговорює про щось інше.
Скажіть комплімент
Довгий монолог колеги або родички можна зупинити, сказавши щось приємне або «згадавши» цікаву новину: «Розумію тебе, це дуже складна ситуація… Ой, тільки що помітила: ти стала по-іншому фарбуватися? У тебе нові сережки? Сукня? Сумочка?», «До речі, ти чула про те, що…».
Перебивайте не співрозмовника, а самі себе
Якщо на вас виливають потік оповідань про власне життя, «приєднайтеся» до співрозмовника фразою на кшталт «Так, і у мене схожа ситуація» або «І не говори, зі мною те ж саме було» і почніть розповідати свою історію. На середині спохопитеся, що втратили лік часу: «Ох і забалакала я тебе! Не буду відволікати, вибач, що затримала!» Коли ви перериваєте самого себе, а не співрозмовника, у нього не виникає психологічного дискомфорту від завершення розмови.
Запитайте, чим конкретно ви можете допомогти
Якщо людина нескінченно скаржиться на життя, запитайте, чи можете ви допомогти і чим. Це покаже вашу участь і в той же час перерве потік скарг. Як правило, скиглії просто шукають «вільні вуха», того хто відповість, що в їх ситуації допомогти нічим не можна. Тепер ви можете закрити тему, сказавши: «Дай знати, якщо буде потрібна допомога».
Підіть під слушним приводом
На нейтральній території (на конференції, під час вечірки) ви завжди можете вислизнути від нав’язливого співрозмовника, запитавши, де тут туалет, або запропонувавши принести напій. Якщо ж колега підійшов до вашого робочого місця і базікає, не бажаючи йти, проведіть його самі: продовжуючи розмову, вийдіть з-за столу (наприклад, з кухлем, щоб налити чай) і зробіть кілька кроків. Людина змушена буде піти за вами, ви доведете його до його місця, а потім спокійно повернетеся до роботи.
Як припинити неприємну розмову, використовуючи додаток «Фальшивий виклик»
Якщо ваш співрозмовник абсолютно непробивний і горить бажанням продемонструвати вам всі 500 селфі з Єгипту, скористайтеся додатком «Фальшивий виклик». Воно зімітує телефонний дзвінок, який дозволить вам втекти без зайвих слів.
А у вас були ситуації, коли ви не знали, як припинити неприємну розмову? Розкажіть про це в коментарях.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.