Зазвичай розсаду в кімнаті вирощують при однаково високій температурі +20–25 градусів. Після пересадки у відкритий ґрунт, де температура вночі буває +5–10, вона опиниться в стресовій ситуації і почне хворіти. Тому ця публікація роз’яснює деякі нюанси стосовно загартування розсади в домашніх умовах.

Загартування розсади, коли висаджувати розсаду в ґрунт, як загартовувати розсаду, загартовувати сіянці
Загартування розсади

Загартування розсади

Молоді рослини поступово привчають до температури, при якій їм доведеться рости на грядці. Спочатку на короткий час відкривають кватирки для провітрювання. А загартовувати сіянці починають за 2–3 тижні до висадки в ґрунт. На балкон їх виставляють на ніч, а за тиждень до висадки залишають там постійно, але за умови, що немає морозу. При цьому потрібно дотримуватися такого правила: якщо день був сонячним, то вночі розсаду на холод не виносять, щоб дати можливість крохмалю, що утворився в листі, перейти в коріння і викликати його сильне відростання за ніч. А от після похмурого дня сіянці можна виносити на холод без шкоди для розвитку.

Також за два тижні до запланованої висадки починають зменшувати кількість води при поливі, а за тиждень повністю його припиняють. Цей метод допомагає знизити потребу рослин у волозі. Однак не можна допускати пересушування землі. Напередодні висаджування сіянці щедро поливають, всипаючи у воду для підвищення холодостійкості хлористий калій (20–30 г на 10 л води).

У загартованій розсаді інтенсивно накопичуються цукри, листя й стебла захищені надійним шаром епідермісу. Стебло при цьому не витягнуте, у рослин короткі міжвузля, розвинена листова пластина. Коренева система має мичкувату структуру.

Коли висаджувати розсаду в ґрунт

Висадку розсади в ґрунт потрібно проводити в сонячний день, але ближче до вечора. Через потужний фотосинтез у листі утворюється надмірна кількість крохмалю, що сприяє кращому вкоріненню.

Якщо вам щось не ясно, то сміливо можете запитувати в коментарях до цього допису. А, можливо, у когось із вас є бажання поділитись власним досвідом загартування розсади, то читачі цього блоґу будуть вам за це щиро вдячні.

От і все. Тепер ви знаєте відносно як загартовувати розсаду, вирощуючи її в домашніх умовах.

Поділитись: