Українці вирощують гострий перець в домашніх усовах. Люблять його не тільки за гострий специфічний смак, а й за лікувальні властивості.
Гострий перець в домашніх умовах та лікуванні і кулінарії
Варто комусь із нас застудитися, перець і часник — найперші «цілителі». Як тільки з’являються перші ознаки нежиті, треба відкрити баночку з меленим червоним перцем і нюхати, як нюхали колись тютюн. Після чого можна начхатися від душі. Ніс відразу починає дихати.
А потрапляючи під дощ, і сильно замерзнувши, то відразу треба випити суп із гострим перцем. Він зігріє, тонізує і поліпшить настрій.
І взагалі, гострий перець люди широко використовують в кулінарії. Для різних цілей, як і для страв, потрібні сорти з різним смаком. В такому випадку перцю треба вирощувати багато і різних сортів. Деякі любителі гіркого перцю збирають їх по всьому світу.
Нерідко знайомі дивуються, як людина може з’їсти цілий стручок перцю і не зморщитись. Тут немає нічого дивного, людина до гострого звикає і навіть може виявити цілу гаму смаків у різних його сортів.
Які є сорти гострого перцю
Серед сортів є напівгострі:
- Букет Сходу.
- Ріг буйвола.
- Ковбой.
- Баранячий ріг.
А також гострі сорти перцю:
- Маленький принц.
- Блискавка червона.
- Чингісхан.
- Багаття.
- Пломінь.
- Астраханський.
- Оранжеве чудо.
- Шок.
- Гранатовий та інші.
Багатьом подобається гострий перець різних сортів. У нього не менше восьми великих плодів на рослині. Під них доводиться підкладати дощечки, щоб плоди не торкалися землі і не гнили.
Інший не менш відомий — урожайний Аладін, з якого можна назбирати до 200 дрібних оранжевих конічних плодів.
Також городники з радістю вирощують перці із жовтими напівгострими плодами:
- Голдфінгер.
- Жовтий пломінь.
- Угорський жовтий.
- Паприка Змійка з довгими, тонкими і вигнутими плодами.
Добрі урожаї дають сорти:
- Магма.
- Горгона.
- Подвійний достаток.
- Чилі Россо з темно-червоними дрібними перчинами.
Агротехніка вирощування гострого перцю
Нічого складного в агротехніці цього овочу немає. Вирощують гострий перець в домашніх умовах із давніх-давен. Розсаду його можна готувати одночасно із розсадою солодкого перцю. Насіння потрібно витримати у вологій м’якій ганчірочці, доки сім’ядолі не розкриються, і висаджують його в землю, кожен сорт у ємність обсягом 0,25 л (у середньому по 3 рослини). Якщо розсаджувати гострий перець в окремі стаканчики, то для цього потрібно дуже багато місця, у той час як пересадження із загальної ємності рослини перцю переносять добре.
Сіянці можна не пікірувати, а просто перевалювати сходи разом із грудкою землі в ємність більшого розміру (0,5 л). А коли рослини підростуть і дозволяє температурний режим ґрунту, висадити розсаду на постійне місце. Розміщувати рослини потрібно двома рядками в шаховому порядку так, щоб між кущиками була відстань у 25 см. Під кожен куш при висадженні вносити по 1 ч. л. комплексного добрива (обов’язково перемішавши із ґрунтом), рясно полити.
Зараз звичайно: два рази на тиждень полив і 1 раз на 10 днів підживлення розчином курячого посліду або кропив’яним настоєм, в який додати комплексне або калійне добриво (на 1 відро настою — сірникова коробка добрива).
Формувати гострий перець не потрібно. Турбот із ним додається лише наприкінці серпня, доводиться общипувати нові бутони. Вони все одно не встигнуть дати плоди.
Восени, якщо на кущах ще багато зелених плодів, кущі можна викопати і поставити їх у великий таз, засипати землею, поливати і чекати, коли плоди дозріють. Кущі, ясна річ, скинуть певну частину листя, але перчини встигнуть дозріти.
А тепер можна зайнятись сортуванням і сушінням зрілих плодів звичним способом. Сухий гострий перець укласти на зберігання в ємності, котрі щільно закриваються, причому кожен сорт в окрему банку. При потребі необхідний сорт можна подробити у кавомолці або в ступці. Перець застосовувати в сухому виді або витримувати у воді для м’якості і розтирати до пластоподібного стану. Гострі перчини ще маринують, солять, а напівгострі — використовують у салатах.
Ось такий гострий перець в домашніх умовах.
Мы теж вирощуємо гострий перець, але найчастіше всього я вирощую дома в горщиках – маленький чілі, мені здається він гостріший, й моїм домашнім більше подобається. Назву сорта назвати не можу, не пам’ятаю.
Яна, сортів кімнатного перцю багато, але найбільш відомий поміж любителів невеличкий гострий перчик під назвою «Вогник». Навіть не знаю, чи то назва сорту така, чи то в народі так його кличуть, але під цю загальну назву підійде любий сорт.