Ось і настав той хвилюючий для мене момент, коли я закінчив будувати голубник своїми руками зі старих меблів, і на моєму подвір’ї тепер красується витвір мого власного мистецтва. Але, перш, ніж публікувати фінал всієї зробленої мною роботи, яку я робив з піднесеним настроєм, спочатку розповім про всі етапи будівництва.
Голубник своїми руками зі старих меблів
Все почалось з того, що я не знав куди дівати меблі, які добросовісно відслужили свій призначений термін і, навіть більше. Одні мені рекомендували вивезти на смітник і там цьому всьому знайдуться ті, начебто мотлоху, що дадуть раду. Інші казали, щоб я віддав комусь топити взимку в домі…
Але переді мною давно вже стояла задача, — де і з чого побудувати новий голубник своїми руками. Я почав шукати в Інтернеті об’яви, де б пропонували на продаж дошки бувші у використанні. Частину дошок я купив, але того було замало, і я почав думати, як здешевити цей процес.
І мене осяяла думка, коли я в черговий раз у своєму підвалі думав-гадав, куди подіти старі меблі. Це ж чудовий будівельний матеріал! Адже всі вони виготовлялись за часів Союзу, і тоді матеріали, такі, як ДСП робились на совість. Я спробував було заради експерименту пиляти одну полицю ножівкою, то це виявився дуже нудний і тяжкий процес.
Всі мої дії по підбору матеріалів, комплектуючих, закупівлі інструментів та метизів, і саме будівництво голубника виконувались в режимі реального часу, без планування і якоїсь там послідовності. Кожна моя дія обдумувалась і прокручувалась в голові декількома варіантами, щоб з мінімальними затратами грошей і вже існуючих матеріалів, побудувати новий голубник своїми руками.
Скажу чесно, як воно є: ще в дитинстві я завжди приймав активну участь разом з батьком, коли він щось майстрував. Тому руки у мене ростуть з правильного місця, і взагалі, в голові є смалець, щоб освоювати нові технології та інструменти. Це не хвастовство, а констатація фактів, щоб у читачів не виникало зайвих питань.
Яскравим прикладом слугує те, що я у віці десь 45-и років почав освоювати Інтернет і високі технології, і тепер я на пенсії працюю копірайтером і WEB-майстром. Про це можна більш детально почитати на моєму проекті Text Monster. Хто бажає створити собі блоґ чи то сайт любої тематики — звертайтесь до мене.
З будівельними матеріалами мені явно повезло. Коли я вів підготовчі роботи по спорудженню голубника своїми руками, то в цей час мій кум Віктор перекривав на власному будинку дах. Тому від нього мені перепали цілком безкоштовно старі демонтажні будівельні матеріали:
- Ондулін
- Вагонка.
- Кріпильна арматура.
- Дошки.
- Відходи металочерепиці.
Будівництво голубника
Почав я з того, що все старе повинно бути оновлено. Приводив я це все в Божеський вигляд без великого ентузіазму, немов тягнув себе за комір. Адже це настільки нудна, пильна, зате відповідальна робота. Тому я свій ентузіазм приструнив, і взявся за роботу.
Треба було очистити від сміття та пташиного посліду ондулін, затим пофарбувати його бітумною мастикою, що купив в Епіцентрі. Тобто, одним пострілом я вбив двох зайців — надав ондуліну цілком пристойного, майже нового вигляду, і зайвий раз захистив його від вологи. Дивіться цей процес далі на трьох фото.
Далі на місці старого курника я вирішив будувати голубник своїми руками. Там над курятником на другому поверсі колись був дерев’яний голубник, але з часом це все прийшло в непридатний стан, і прийшлося все це завалити. Дивіться на фото, з чого я починав: з прибирання сміття.
Трішки подумавши, я не захотів ламати залишки фундаменту і стінок курника. Адже все це робилося мною колись на совість. Тільки була одна заковика — декілька тріщин у фундаменті. Але і від цього я знайшов «ліки», армувавши тріщини металевою сіткою. Далі я позбирав у дворі стару цеглу і почав вирівнювати під один рівень стіни.
Вирівнявши стіни, я подумав про те, що непогано б було поверх них зробити пояс з армованого бетону. По кутах я виставив горизонтальний рівень та приступив до спорудження опалубки. Дивіться сам процес на наступних трьох фото, що з цього у мене вийшло.
Так як цегла була старенька, але цілком придатна для такого будівництва, то я, на всякий випадок вирішив перестрахуватись. Адже робити голубник своїми руками типу абияк — це не в моїх правилах. Том у я вирішив стіни ззовні поштукатурити цементовим розчином. Ось, що з цього у мене вийшло.
Надалі переді мною постало питання щодо підлоги. Зробити її дерев’яною, то вона не буде довговічною. Бетонувати? Та ні, зайві витрати я не хотів робити. У мене знайшлася вдома після будівництва будинку силікатна цегла. Ось я її і використав для підлоги, виклавши на сухий розчин піску з цементом.
Закінчивши роботу з підлогою, я звернув увагу на те, що ззовні на стінах чогось не вистачає — це гідроізоляції. Тому я знову купив бітумну мастику, розвів її уайт-спіритом, і за допомогою валика зробив належну гідроізоляцію стінок. Ось так це все виглядає.
Далі я почав монтувати голубник своїми руками із каркасу. Хай вас не дивує такий спосіб моєї роботи. Це моя власна технологія, яка мною не розроблялась, а виникала в процесі роботи після моїх роздумів — як краще зробити. Тому на стіни під каркас для гідроізоляції я поклав спінений поліетилен покритий алюмінієвою фольгою. Його я теж купував, тому затрати є і не абиякі.
На фото нижче задня частина каркасу виступає за межі стінки на 55 см. Це я зробив для того, щоб збільшити корисну площу голубника і розмістити в тому місці гнізда для голубів. За рахунок цього розмір самого голубника по ширині збільшився із двох метрів, до 2,55 метра. Тобто, — 3 м довжина і 2,55 м ширина.
Ось так я облаштував нижню частину каркасу. Я прийняв рішення не штукатурити зсередини стінки, а облицювати їх меблевими панелями із старого кухонного гарнітуру. Коли я побачив плоди своєї праці, то мені цей робочий процес так сподобався, що я спати не міг вночі, весь час думав, як краще зробити далі. Не буду кривити душею, є промахи, але повертатись і виправляти їх вже запізно.
Хоча, з точки зору моєї сім’ї, їм так сподобалось, що просили мене зробити тут альтанку. Прийде тепло — буде із старих меблів й альтанка. Про це теж потім розповім.
А ось тут споруджувати голубник своїми руками мені стало набагато веселіше. А то перед цим працював-працював, а роботи майже не видно. Тут я цілком відмовився ставити стовпчики по кутках каркасу. Адже щити зі старих шаф, як виявилось, зроблені не з ДСП, а з дерева. Виявляється, щит шириною 55 см і завтовшки 2 см, замінює стовпчик розміром 10 см на 11 см. Для такої конструкції — це дуже міцно.
А тепер увага! Подивіться на фото нижче, там же по кутках встановлені подвійні такі щити, та й цілком по всіх стінах. Тому у мене вийшло щось на кшталт — стіна-каркас. Це багато в чому мені зекономило затрати будівельних матеріалів. Самі щити встановлені всередину так, що це вже готова поверхня стін.
Сформувавши каркас передньої стінки, я змайстрував двері, і закріпив обрешітку на каркасі для оздоблення його вагонкою, яку я теж взяв у кума Віктора цілком безкоштовно, за що йому щиро вдячний. А це вже сам процес кріплення вагонки.
Ось така вийшла передня стіна. Мені подобається, а як вам?
Хлопці та дівчата — будувати голубник своїми руками з підручних і бувших у використанні матеріалів можна і, навіть необхідно. Це дуже приємна і потрібна справа. Далі я перейшов до бокової стінки, де прилаштував вікно (старе з мого будинку, після встановлення з металопластику), і льоток. Всі ці операції демонструю на двох фото.
Потім знову я зробив обрешітку під вагонку на задній і ще одній боковій стінці. Вагонка тут використовувалась вже більш потріпана, але цілком годна. Як бачите на фото, задня і бічна стінки мають нормальний вигляд.
Як і обіцяв вище, показую повний зовнішній вигляд голубника з дахом.
А тепер заходимо всередину. Скажу одразу, що ця робота для людей з врівноваженою психікою. У мене було багато разів, коли вся ця «ліпнина» провокувала мене загнути матюка, але я це робив пошепки.
Так, дійсно, облаштовувати голубник своїми руками зсередини, — це самий тривалий за часом і нудний процес. Тут все потрібно розрахувати так, щоб було мінімум, або майже не було відходів, що я і зробив. Тому дров у мене залишилось мало.
Ось так виглядають змонтовані гнізда-полиці на задній стінці. До речі задню стінку з півночі і північного-заходу я утеплив спіненим поліетиленом, що покритий алюмінієвою фольгою. Стінки перед утеплювачем захистив від голубиного посліду кольоровими вставками з ДВП. Прошу звернути увагу на куток, де я використав корисну площу, зробивши косий зріз полиць. Хоча гнізда вийшли трохи завеликими, зате практично.
На наступному фото я демонструю облаштування вікна і льотка для голубів. З першого погляду, тут немає нічого дивного. Але я вас запевняю, що є. Під вікном я змайстрував полицю. А ось сам льоток (якщо уважно придивитись) я захистив розсувним вікном на кшталт серванту. Це зроблено для того, щоб в зимовий період трохи зберігалось тепло.
Новосілля в голубнику
І ось настав найбільш хвилюючий момент. Голубник своїми руками збудовано, а тепер — новосілля. У мене спортивні голуби змішаних рас Delbar та Jos Thone. Вибачайте за випрану білизну на шнурках на фото, але це життєвий процес, від нього нікуди не дінешся.
Ось перші голуби в новому голубнику. Прошу вас звернути увагу на третє фото. Так, ви не помиляєтесь — мені Бог допомагав в моїй роботі і, коли я збудував голубник своїми руками, то вирішив його побризкати Свяченою Водою та встановити ікону. Моя люба дружина Наталія мені в цьому допомагала. Та й весь процес будівництва був при її активній участі (сніданки, обіди, прання, підтримка), за що її люблю і поважаю.
Кормушку я зробив з підручних матеріалів, — автомобільної покришки. А поїлку — з чавунку ще за радянських часів: дуже міцний, не гниє і практичний.
А це мій вивідний голуб. А ще я не втримався і сфотографував збудований голубник своїми руками під час снігу. Як на мене, то дуже гарно виглядає.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.