Мене завжди цікавило з якою метою і навіщо людям знати і вивчати цікаві факти про дельфінів? Адже ні для кого вже не секрет, що дельфіни володіють дуже корисними для людини здібностями. Вони не тільки піднімають нам настрій, виступаючи в популярних нині дельфінаріях, а й здатні впливати ультразвуком на невиліковних медикаментозним шляхом пацієнтів. Усміхнені дельфіни характеризуються своїм артистизмом і дружелюбністю, умінням заворожити і закохати в себе.
Що собою являють дельфіни?
Дельфіни відносяться до ссавців, що підтверджується добре розвиненими легенями, а також деякими іншими, характерними тільки цій групі тварин особливостями. Наприклад, не всі знають, що дельфіни годують своїх малюків молоком. Вчені стали називати їх новою (другою) цивілізацією, адже дельфіни насправді так схожі на людину. Тому найоптимістичніші погляди спрямовані до того, коли люди почнуть розуміти мову дельфінів і навпаки. Це може призвести до глобального перевороту в більшості сфер нашої життєвої діяльності.
Цікаві факти про дельфінів
Вчені, ґрунтуючись на багаторазових дослідженнях, встановили, що дельфіни розмовляють між собою за допомогою звуків і жестів:
- крик;
- свист;
- дзижчання;
- щебет;
- вереск;
- скрегіт;
- чмокання і т. д.
Інші дослідження показали взагалі несподіваний шокуючий результат. Виявляється, дельфіни з народження мають імена, на які відгукуються на протязі всього життя.
Найголовнішим і життєво важливим органом сприйняття навколишнього світу у цих ссавців є слух. Саме слух допомагає дельфінам взаємодіяти між собою, знаходити їжу, орієнтуватися в безкрайніх водних просторах. Найменші порушення цих функцій приведуть до летального результату.
Дельфіни дуже чутливі до будь-якого шуму, що походить від людини: гучна музика, водний транспорт, шум заводів. Крім згаданої причини, на цих ссавців сильно впливають різного роду забруднення в навколишньому середовищі, особливо, якщо мова йде про їх рідне водне середовище. Ось такі цікаві факти про дельфінів.
Дельфіни наші вірні друзі
Дельфіни стали вірними друзями і найкращими порадниками для людини. Вивчаючи їх систему взаємодії за допомогою ультразвуку, вчені всього світу значно просуваються вперед у різних сферах діяльності. Особливо приємно усвідомлювати те, що результати, отримані в ході досліджень, допомогли медицині просунутися в плані лікування розладів центральної нервової системи, нестабільного і некерованого психічного стану, хворих на аутизм, ДЦП. Такий метод лікування називається дельфінотерапією. Так ось навіщо люди вивчають цікаві факти про дельфінів!
Також ці милі тварини допомагають дітям з різними вадами розумового і фізичного розвитку. Завдяки спілкуванню з цими ссавцями, і діти, і дорослі мають можливість відновити психологічний баланс і гарний настрій.
Користь дельфінів значним чином зросте, коли ми знайдемо з ними безпосередній інтелектуальний контакт. Дуже важливо, щоб дельфіни відчували себе в безпеці, адже тільки тоді вони справді відкриваються і дарують людству безмежну любов і користь.
Ось такі цікаві факти про дельфінів.
Читала, що дельфіни ідентифікують себе як особистості, навіть дають один одному імена та упізнають себе у дзеркалі.
Так, Діна, дельфіни дуже розумні створіння. Мені завжди цікаво було: чому вони акул не бояться, а акули їх не чіпають?
Цікаво, а якщо дельфіни мають мову, то чи має ця мова відмінності в залежності від географії місцеположеня популяціїї конкретної групи дельфінів? А ще цікаво було б дізнатись у наступній статті – чи застовують дельфіни якісь методи лікуванняя самих себе ?
Дмитре, ви не тільки написали цікавий коментар, а й запропонували мені цікаву тему для майбутньої статті. Мені самому цікаво стало взнати, чи існує насправді мовний географічний поділ та про лікування дельфінів. Буду штурмувати ці два напрямки, і напишу про це статтю.