Рясні снігопади змусили занепокоїтися не тільки комунальні служби, а й садівників. Звичайно, засніжений сад — це добре, але важкі шапки снігу на гілках дерев, що згинаються під їх вагою — вже привід бити тривогу. Адже взимку деревина стає крихкою. Потрібно постійно струшувати сніг, звільняючи крони, щоб не було сніголамів. Не буде зайвим по можливості розпрямити і зв’язати гілки всіх чагарників і молодих дерев, що вигнулися.
Засніжений сад
Якщо в засніженому саду крупні гілки вже сильно відтягнуті вниз і ризикують обломитися, їх слід терміново підв’язати до стовбура стяжками або підставити під них опору. Незначні тріщини в місці відходження гілки можуть навесні зарости, якщо зафіксувати таку гілку у вихідному положенні.
Якщо ж трапилася біда і гілка явно відломилася, її треба відразу спиляти, залишаючи невеликий пеньок. Спилювання починають знизу, щоб гілка, відвалюючись, не зірвала із стовбура шматок кори. Навесні, під час планового обрізування, пеньки рекомендується зрізати на кільце і обробити садовим варом. Ніякого особливого догляду за ними не потрібно.
Як дожити до весни
У другій половині лютого зима з весною зустрічається. Тому й погода в останній зимовий місяць змінюється по кілька разів. Кожного року по-різному: завірюхи, снігопади тощо. Але ж у цей час дерева та кущі в саду вже живуть в очікуванні тепла й світла, стоячи на пронизливому холодному лютневому вітру.
Цей місяць особливо небезпечний для дерев різкими перепадами температур. Тому треба постійно стежити за тим, щоб був засніжений сад, тобто, під сніговим укриттям, перевіряти:
- чи підсипаний під дерева та кущі сніг;
- чи не гнуться гілки під його вагою;
- чи є корм у годівницях;
- чи не шкодять сад миші та зайці.
Якщо помітні сліди гризунів, притопчіть сніг біля стовбурів дерев і чагарників, а в мишачі ходи покладіть приманки.
Потрібен огляд саду
Узимку в процесі огляду саду слід звертати увагу на стан дерев, особливо старих. Якщо на корі виявлені трутовики, то це поганий сигнал: дерево приречене. Але його життя і плодоношення можна продовжити доти, доки не буде вирощена заміна. Сам гриб краще видалити, щоб він не заразив інші дерева. Виявлений трутовик треба зрізати і зачистити місце на корі до здорової тканини. Після цього зріз слід продезінфікувати 3%-м розчином залізного або 1%-м розчином мідного купоросу.
Точно таким же способом необхідно видаляти і камедь — застиглі патьоки деревної смоли.
При виявленні дупла (зазвичай такі дефекти зустрічаються на старих плодових деревах) з його порожнини рекомендується вичистити трухлявину, що накопичилася, і продезінфікувати вказаним вище методом із застосуванням купоросу. Після дезінфекції дупло потрібно заповнити уламками цегли і залити цементним розчином із крупнозернистого піску, цементу та вапна (у співвідношенні 6:1:1).
От і вся невеличка розповідь про засніжений сад. Також цікаво буде знати як затримати сніг на ділянці.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.