Друзі, зараз вашій увазі пропоную дуже корисні поради для городників. Тут і зараз ви достеменно взнаєте, як виростити розсаду в домашніх умовах і, що для цього потрібно мати, знати і вміти. Адже вирощування розсади в домашніх умовах справа відповідальна і потребує деяких знань. Городництво в Україні має давню історію. Не буду вас томити, поїхали…
Як виростити розсаду в домашніх умовах ранньої білокачанної капусти
Ранню білокачанну капусту висівають за 50-60 днів до висадження у відкритий ґрунт. Відстань між рослинами — 7-8 см, температура загартування вдень +14…+18°С. Глибина посіву — 0,5-1 см, ширина міжряддя — 2 см. На посівний ящик розміром 50х35х8 см витрачається приблизно 3 г насіння.
Відразу після посіву температура вирощування розсади повинна бути 18-20°С, як тільки з’являться сходи, знижують температуру до +8…+10°С, при появі листочків — до +8°С і витримують розсаду при цій температурі 4-5 діб. Після цього температуру знову підвищують до +14…+16°С вдень і +8…+10°С вночі.
Через 12-15 днів у фазі формування першого справжнього листка капусту пікірують. Сіянці пересаджують під кілочок у горщики розміром 6х6 см, прищипують центральний корінець на третину, поливають водою і ставлять у затінене місце.
Після пікірування температура вирощування повинна бути +15…+17°С вдень і +8…+10°С вночі. Протягом усього часу вирощування розсаду можна 2-3 рази підгодувати. Загартовування проводять за 10 днів до висадження у відкритий ґрунт. Тоді ж припиняють полив, посилюють провітрювання, виносять на свіже повітря і залишають на ніч.
Але це ще не все. Потрібно знати не тільки як виростити розсаду в домашніх умовах ранньої білокачанної капусти, а й врятувати її від хвороб.
Серйозну загрозу для розсади ранньої білокачанної капусти становить захворювання на чорну ніжку. Для профілактики перед посівом у ґрунтову суміш додають на кожен квадратний метр 200-250 г вапна або 180-150 г золи. Якщо чорна ніжка з’явилася, тимчасово припиняють полив, розсаду добре провітрюють і підсипають свіжу землю.
Як виростити розсаду цвітної капусти
Насіння цвітної капусти висівають за 45-55 днів до висадки і подальші процедури проводять так само, як при вирощуванні білокачанної капусти. Але температура вирощування для цвітної капусти приблизно на 2°С вище, ніж для ранньої, а висаджують її у відкритий ґрунт через 45 днів після посіву.
Середня капуста (середньорічні сорти)
Насіння висівають через 15-20 днів після посіву ранньої білокачанної капусти. Профілактика захворювання та ж, що й для ранньої білокачанної капусти. На посівний ящик розміром 50х35х8 см висівають 3–4 г насіння, глибина посіву — 0,5–1 см.
Температурний режим той самий, що й для ранньої білокачанної капусти. З появою першого справжнього листочка розсаду проріджують на 5-6 см і підсипають землею. Пікірують сіянці в горщики 6х6 і 8х8 см. Можна пікірувати їх і в парники або утеплений ґрунт. В цьому випадку на кожен квадрат 6х6 см припадає одна рослина.
Розсада пізньої капусти
Розсаду пізньої капусти можна вирощувати у холодних розсадниках. Насіння висівають за 40-45 днів до посадки у відкритий ґрунт. Відстань між рядами — 8-10 см, глибина посіву — 1-2 см. Витрата насіння на квадратний метр приблизно 3 г. Схема догляду та вирощування така сама, як і для капусти середньої. За цих норм висадки можна отримати 200-250 рослин з одного квадратного метра.
Як виростити розсаду помідор в домашніх умовах
Ранні помідори висівають за 50-60 днів до посадки у відкритий ґрунт. Перший урожай можна отримати, якщо висаджувати розсаду в горщиках у фазі цвітіння першої кисті. Якщо розсада вирощується на утепленому ґрунті, її підгодовують 3-4 рази, розсаду, що вирощується в поживних горщиках, підгодовують 2-3 рази. Перший раз підживлення вносять через 10-12 днів після пікірування або проривки, а потім щотижня.
Насіння помідорів найкраще проростає при температурі +22…+25°С. При появі сходів протягом 4—6 днів витримують температуру вдень +12…+15°С, вночі +8…+10°С, та затим від +19°С до +24°С вдень, і від +10°С до +15°С вночі. Загартоване насіння помідорів сходить і при нижчих температурах.
Через 12-14 днів після посіву сходи помідорів пікірують на відстані 8-10 см між рослинами. Розсаду пізніх сортів помідорів пікірують з відривом 6—7 днів.
Вирощування розсади помідор із загартованого насіння має відбуватися при температурі не нижче +8°С. За 5-7 днів до висадки у відкритий ґрунт розсаду помідорів залишають на ніч на повітрі, якщо вночі немає заморозків.
Йдемо далі. Зараз ви взнаєте як виростити розсаду в домашніх умовах інших городніх культур.
Вирощування розсади баклажан та перцю
Насіння перцю висівають за 40-45 днів до висадки в ґрунт, насіння баклажанів — за 50-60 днів. Для отримання ранньої розсади насіння висівають у поживні горщики. Розмір горщиків для баклажанів — 8х8 см, для перцю — 6х6 см. Баклажани висівають по 2-3 насінини в горщик і після проростання залишають 1 рослину. Перець висівають по 3-4 насінини в горщик і після проростання залишають 1-2 рослини.
Витрата насіння на 1 м2: 8 г — для перцю і 6 г — для баклажанів.
Температура проростання насіння баклажанів та перцю 25-27, але не нижче плюс 22°С. Коли з’являться сходи, їх протягом 4-6 днів витримують при температурі плюс 12-15°С, а потім температуру знову підвищують до плюс 20-26°С вдень і 14-16°С вночі.
Баклажани пікірують через 12-14 днів після посіву на відстані 8-10 см один від одного. Перець пікірують також через 12-14 днів після посіву, але на відстані 6 см одна рослина від іншої.
Якщо вирощувати розсаду перцю та баклажанів при короткому світловому та тепловому дні, плодоношення цих культур прискорюється на 5-15 днів.
За 5-7 днів до висадки у відкритий ґрунт рослини привчають до зовнішнього повітря, залишаючи їх на вулиці на ніч, якщо немає заморозків.
Як виростити розсаду огірків та гарбуза
А тепер про те, як виростити розсаду в домашніх умовах для отримання раннього врожаю огірків та гарбуза. Пересадку ці рослини переносять погано, тому вирощують розсаду в поживних горщиках без пікірування. Розмір горщиків 8х8 або 10х10 см.
Перед посівом намочене насіння потрібно витримати у вологій тирсі або піску, поки не з’явиться невеликий корінець. Після цього насіння вирощують у горщику. У горщики розміром 8х8 см висівають по одній насінині огірка за 20-25 днів до висадки у відкритий ґрунт, а у горщики 10х10 см висаджують по 2 насінини огірків за 18-20 днів до висадки у відкритий ґрунт. У горщиках 8х8 см розсаду вирощують до появи двох справжніх листочків, а горщиках 10х10 см — до появи 3—4 справжніх листочків.
Поливати розсаду огірків і гарбуза потрібно лише теплою водою, стежачи за тим, щоб ґрунт не пересихав. Температура вирощування розсади гарбуза та огірків після посіву насіння має бути плюс 22–25°С. Коли насіння зійде, температуру на 3-4 дні знижують до плюс 15-17°С, а потім знову підвищують до 22-25°С вдень і 13-15°С вночі. Висаджують розсаду огірків та гарбуза у відкритий ґрунт лише тоді, коли припиняться нічні заморозки.
Насіння гарбуза висівають по одному в горщики розміром 8х8 см. Глибина посіву — 2-3 см, терміни — 18-20 днів до висадки у відкритий ґрунт.
Розсаду огірків та гарбуза починають привчати до зовнішнього повітря після появи першого справжнього листка. Спочатку її виносять на повітря лише вдень, а коли зникне загроза заморозків, залишають на ніч.
Вирощування розсади кабачків, кавунів та динь
Розсаду цих городніх культур вирощують так само, як і розсаду огірків, але висаджують у відкритий ґрунт на 5-6 днів пізніше, ніж огірки. Насіння висівають по одному в поживний горщик розміром 8х8 см на глибину 2-3 см приблизно за 20 днів до висадки у відкритий ґрунт.
Як виростити розсаду селери
Насіння селери замочують у воді при кімнатній температурі (20-25°С) протягом 5-7 днів і висівають за 50-60 днів до висадки розсади у відкритий ґрунт. Норма посіву селери — 1,5-2 г насіння на 1 м2, Відстань між рослинами — 1-1,5 см, відстань між рядами — 6 см. Температура вирощування розсади — плюс 15-20°С. Рослини селери вирощують без пікірування.
Як вирощувати розсаду цибулі
Якщо цибулю висівають насінням на розсаду, посів роблять за 50-60 днів до висадки у відкритий ґрунт. Насіння цибулі на 2-3 дні замочують у теплій воді, причому воду змінюють щодня. Норма посіву на 1 м2 — 25 г насіння. Відстань між рядами — 5-6 см. Умови вирощування розсади цибулі, підживлення та загартування такі ж, як для капусти. При правильному вирощуванні на 60-80 м2 відкритого ґрунту можна отримати від 3 до 5 тисяч рослин.
Тепер ви знаєте, як виростити розсаду в домашніх умовах.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.