Поросят можна купувати на протязі цілого року. Усе залежить від наявності приміщення і кормової бази. Але перед купівлею слід визначитися щодо того, для чого вони будуть вирощуватися. Є дуже простий, але ефективний спосіб щодо того, як вибрати поросят під відповідний тип відгодівлі.
Як вибрати поросят для відповідного типу відгодівлі
Якщо ви маєте намір вирощувати їх на сало, то тоді необхідно вибирати порося на коротких ногах. Такий молодняк дуже рано припиняє ріст, і енергія від поїдання кормів здебільшого йде на нарощування сала. Якщо ж збираєтеся вирощувати порося на м’ясо, то необхідно його вибирати на довгих ногах. Такі тварини дуже рухливі, довго не припиняють ріст, і тому в них дуже мало сала, основний обсяг тіла займає м’язова маса, тобто м’ясо.
Є ще один дуже важливий момент при купівлі поросят. Свині — стадні тварини, тому дуже погано почуваються самітно. Отже, кращим варіантом їхнього утримання вважається вирощування парами. Саме в цьому разі вони почуваються найбільш комфортно і швидко додають у вазі. Якщо ж поросят тримати по троє, а то й більше, то тоді серед них обов’язково виявиться лідер, який пригнічуватиме інших, що, у свою чергу, призведе до втрати їх ваги.
При виборі поросяти особливу увагу звертайте на його зовнішній вигляд і статуру — від цього великою мірою залежатиме успіх вашої справи. Нормально розвинені поросята у місячному віці важать 5–7 кг, у двомісячному — 15–18 кг. А також:
- здорова тварина енергійна;
- хвостик у неї — гачком догори;
- порося жваво реагує, коли його окликають;
- добре їсть і жадібно п’є;
- випорожнення виділяються вільно, фекалії сформовані;
- сеча світлого солом’яно-жовтого кольору;
- щетина блискуча, рівна і щільно прилягає до шкіри, яка має білий або рожевий колір, без крововиливів і червоних плям.
Щоб не вскочити в халепу при виборі поросяти
Та якщо брати до уваги тільки вагу тварини, то можна вскочити у халепу. Адже коли порося хворіло відразу після опоросу, то і при досягненні тримісячного віку воно може важити лише 15 кг. Тоді як вибрати поросят і в цьому разі не попасти на вудку спритникам? І тут є своя хитрість. Якщо порося важить 15 кг, але при цьому в нього густий волосяний покрив, до того ж щетина жовтувата, то зразу можна зловити продавця на тім, що він намагається обдурити покупців. Такому поросяті явно більше двох місяців і воно, мабуть, перехворіло. Тож таке порося може коштувати дешевше за його здорових «родичів», але й користі від такого придбання буде менше, а то й зовсім не буде. Бо було чимало випадків, коли зразу після купівлі поросята здихали.
Також під час придбання поросят можливий і такий обман: купували їх начебто здоровими, а після того, як привезли додому, буквально через пару днів вони занедужали. У такому разі стає зрозуміло: купували вже захворілих поросят, просто симптоми хвороби проявилися пізніше. Аби вберегтися від цього, можна скористатися старим перевіреним способом. Якщо взяти порося на руки, то здорове буде постійно голосно кувікати, а хворе — лише зрідка. Тож при виборі поросяти беріть його на руки і уважно оглядайте з усіх боків. Ну, а якщо ж хазяїн поросят не дозволяє вам цього робити, то це має відразу вас насторожити.
Порося повинно мати здоровий вигляд, несонні очі, бути бадьорим. Разом із тим, не варто купувати надто вгодованих поросят — можливо, їх спеціально годували підсолодженим молоком. Справді, такі тварини мають гарний товарний вигляд, але вони дуже вибагливі в годівлі, і одержати високий прибуток від них навряд чи вдасться. Особливу увагу треба звернути також на прикус поросяти. Якщо він неправильний, то в цьому разі воно буде погано поїдати корми, і продуктивність його буде дуже низькою.
Хто краще — кабанчик чи свинка?
А кого краще купувати на відгодівлю, кабанчика чи свинку? Для одержання високого приросту живої ваги, звичайно ж, кабанчика, але, разом із тим, за своїми смаковими якостями продукти свинарства, отримані від свинок, значно перевершують ті, що отримані від кабанчиків. Тобто, якщо ви збираєтеся відгодовувати порося для себе, звичайно ж, краще брати свинку, а якщо на продаж, то — кабанчика. Вони швидше ростуть і набирають вагу, та й клопотів із ними менше.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.