Всі функції в організмі контролює мозок людини. Те, які порушення з’являться після інсульту, залежить від ділянки ураження.

мозок

Види порушень після інсульту

Найчастіші порушення – рухові, коли в людини з’являється слабкість у руці або нозі, зниження сили або повна її відсутність.

Часто трапляються порушення мови, які можуть проявлятися нерозумінням того, що говорять, або неможливістю говорити самостійно.

Ще одна група порушень – зорові, вони бувають у вигляді зниження гостроти, двоїння, випадання полів зору.

Нерідко трапляються порушення ковтання, чутливості, координації.

До вище описаних порушень можуть приєднатися також і вторинні ускладнення: гіпостатична пневмонія, інфекції сечовивідних шляхів, пролежні та інші.

Відновлення функціонування мозку після інсульту

Інсульт пошкоджує мозок. Існує кілька можливих пояснень того, як цей орган відновлюється після інсульту:

  • Мозок може відновити роботу, змінивши спосіб виконання завдань.
  • Якщо кровотік в ураженій ділянці мозку було відновлено досить швидко, деякі клітини можуть бути пошкоджені, а не знищені. У результаті з часом вони зможуть відновити роботу.
  • Одна зі здорових ділянок мозку може контролювати функції, які раніше виконувала уражена ділянка.

Звичайно, є невеликий відсоток прикладів спонтанного відновлення, але в переважній більшості випадків свою функцію мозок відновлює завдяки ефективній реабілітації після інсульту в спеціалізованому центрі. Відбувається це так.

Як реабілітація допомагає відновити втрачені функції

Наприклад, якщо порушилося кровопостачання ділянки мозку, яка відповідає за рухи в руці та нозі, нервові клітини не можуть більше виконувати ці функції.

Щоб відновити порушені функції, фізичний терапевт центру реабілітації після інсульту Result призначає спеціальні вправи, під час виконання яких сигнал від руки та ноги йде в мозок.

Але оскільки клітини, які відповідали за рухи руки й ноги, загинули, ці сигнали йдуть у сусідні від ураженої ділянки мозку, тобто в активні, «живі» ділянки.

Однак для того, щоб живі клітини, які залишилися, змогли перебрати на себе функцію загиблих, потрібен час, щоб сформувався новий зв’язок. Це і називається нейропластичністю мозку.

Якщо реабілітація починається рано –  регулярно і тривало, ймовірність того, що втрачені зв’язки відновляться, підвищується в рази.

Тривалість реабілітації

Період реабілітації у разі незначних порушень займе 2-3 місяці. У разі важкого інсульту незначне поліпшення може наступити не раніше ніж за пів року.

Кожен організм індивідуальний. В одних пацієнтів прогрес може бути швидким і вражаючим, в інших – повільним, але теж результативним за систематичної роботи. Наполегливість і терпіння, підтримка фахівців нерідко стають ключовими факторами успіху.

Поділитись: