Завжди квіти вважалися гарним подарунком. Дарувати їх можна в будь-який час. Існують правила, як правильно дарувати квіти, яких по можливості слід дотримуватися.
Як вибрати квіти
Як подарунок квіти потрібно вибрати з урахуванням того, кому і з якого приводу їх даруватимуть:
- чоловікові;
- жінці;
- дитині;
- літній людині;
- на день народження;
- на ювілей;
- на весілля тощо.
Адже у кожної людини є свої улюблені квіти й особливо бажані за формою та забарвленням.
Букет має бути не надто скромним, але й не занадто великим, проте обов’язково в букеті має бути непарна кількість квітів — три, п’ять, сім…
Як правильно дарувати квіти
Перш ніж піднести квіти, їх потрібно звільнити від обгортки. Однак, нести квіти завжди слід опущеними донизу, загорненими у папір, аби вберегти їх від пилу, сонця, морозу, тепла рук. Розгорнути квіти слід у вестибюлі, у передпокої чи перед дверима квартири, будинку. Целофанову обгортку не знімають.
Даруючи квіти, тримають їх у лівій руці, аби права була вільна для привітання. Вручення букета супроводжується кількома люб’язними словами і легким уклоном. Якщо квіти приносить запрошена пара, то чоловік їх вручає господині дому. Це робиться навіть і в тому разі, якщо пара запрошена на день народження господаря. Останньому вручається тільки подарунок.
Молодик повинен знати, як правильно дарувати квіти під час візиту в дім батьків нареченої чи дівчини, за якою він упадає. Він приносить два букети: спочатку вручає квіти матері, затим — доньці. Букети повинні бути різними.
Квіти, принесені гостем, мають стояти в кімнаті, де проходить прийом. Вазу ставлять так, щоб вона була окрасою приміщення.
Вважається нетактовним, приймаючи в дарунок квіти, вести розмову про їх ціну, а також відкладати їх убік чи виносити в іншу кімнату.
Частіше чоловіки дарують квіти жінкам. Проте не слід і чоловіків позбавляти цієї радості.
У день іменин дорослій людині одночасно з подарунком вручають квіти, які добирають залежно від віку та статі, а також пори року. Чоловікові дарують довгостеблові червоні або білі троянди і гвоздики, великі хризантеми.
Дівчині дарують нерозпуклі рожеві і червоні троянди, молодій жінці — троянди і гвоздики, які розпустилися, жінці старшого віку — хризантеми, лілії та інші квіти ніжних відтінків. Літніх людей більше потішать декоративні або квітучі горщикові рослини (гортензії, цикламени, азалії, папороті).
Ювіляру вручають красиво оформленні корзини та букети з яскравих, великих троянд, гладіолусів, гвоздик, хризантем, півоній, гербер.
До 8 березня разом із невеликим подарунком доречні різноманітні весняні квіти.
Якщо ви йдете у гості, обов’язково прихопіть із собою букетик квітів. Але слід пам’ятати:
- Квіти мають відповідати характеру зустрічі.
- Вашому ставленню до господаря дому.
- Його смакам і вподобанням.
Якщо ви запрошені самі або з кимось на чай, у неділю — на обід чи в будень на вечерю, букетиком ви потішите господиню і виявите свою вихованість.
У гості з’являтися з квітами треба у підходящий час, наприклад, на багатолюдний званий обід чи вечерю приходити з букетом недоречно.
Гармонійне поєднання кольорів квітів
Гармонійним колірним поєднанням в букеті є:
- жовтий — фіолетовий;
- червоний — зелений (листя);
- помаранчевий — блакитний;
- жовтий — червоний;
- синій — червоний;
- жовтий — синій;
- фіолетовий — помаранчевий.
Білі квіти гармонійні з будь-якими іншими.
Дуже красиві букети з рослин одного кольору, але різних відтінків, наприклад із троянд — від темно-вишневих до блідо-рожевих.
Тепер ви в курсі, як правильно дарувати квіти.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.