Не є таємницею, що у кожного із нас була, є і буде якась мета. Але ми не завжди знаємо, як досягти мети за рахунок реклами, щоб цей процес був швидким і недорогим. Адже реклама є двигуном торгівлі, чи не так? Давайте спробуємо разом розібратись у цьому непростому питанні.
Сувенірна продукція для реклами
Умовно, сувенірна індустрія поділяється на наступні категорії: різні подарунки та безкоштовні сувеніри для масових роздач на різних промо-акціях.
До першої категорії, як правило, відносять різні дорогі речі:
- біжутерію;
- годинники;
- ювелірні прикраси;
- сувенірна зброя;
- ексклюзивні вироби з дорогих матеріалів, наприклад, зі слонової кістки тощо.
До другої категорії прийнято відносити:
- всілякі авторучки;
- попільнички;
- запальнички;
- сигарети.
Такі речі, зазвичай, поширюються безкоштовно, у своєму зовнішньому вигляді мають фірмову символіку, логотип компанії виробника.
Ці предмети чудово виконують свою функцію — привертають увагу покупців до компанії та бренду. Виробництво таких сувенірів коштує дуже дешево, таким чином, це досить вигідно.
Також, не можна не помітити, що сувенірна продукція другої категорії, крім маркетингової цінності має також практичну цінність. Такі предмети приємно використовувати в побуті та в житті. Таким чином, сувенірна продукція користується непоганим попитом серед населення та потенційних цільових клієнтів бренду, що рекламується.
Зовнішня реклама на транспорті
Як досягти мети рекламою на транспорті? Це один із найбільш затребуваних різновидів зовнішньої реклами. Вона вже встигла стати досить популярним способом розкрутити бізнес, повідомити місто про появу нової перукарні чи залучити глядачів на концерт.
Головна причина популярності реклами на транспорті — це її доступність та дешевизна. Як підказують пошуковики в Інтернеті, розміщення її на борту автобуса чи то трамвая коштуватиме «копійки». А пасажири транспортного засобу (особливо постійні) хоч-не-хоч запам’ятають вашу рекламу.
Приклад із особистого досвіду
Я досить довго їздила одним маршрутом щодня. І практично на всіх автобусах цього маршруту було розміщено рекламні банери з рекламою таксі. Тепер, коли мені потрібно викликати таксі, у моїй голові автоматично виринає ця реклама.
Отже, сумніватися в ефективності цього методу не доводиться. До того ж, реклама на транспортних засобах не викликає відторгнення і сприймається обивателями дуже прихильно, на відміну від такої, що йде по телевізору, наприклад.
Так що сміливо можете вибирати рекламу на транспорті як спосіб просування свого бізнесу. Витрати виправдають себе повністю.
Як досягти мети, використовуючи друковану рекламу
Друкована реклама — є одним із найстаріших методів зробити свій бізнес більш відомим та розкрученим. У торгових центрах часто можна зустріти молодих людей, одягнених у футболки та бейсболки з логотипом компанії з листівками, що роздають. Вони інформують про відкриття нового магазину одягу. Це типовий приклад використання друкованої реклами в нашому житті.
Цей тип реклами спрямований, в основному, на зорове сприйняття, тому у яскравих та оригінальних листівок, принтів та наклейок більше шансів зацікавити покупця. Тут головне — креатив. Бо така реклама, як правило, не відрізняється масштабністю, і покупця може зацікавити тільки за рахунок своєї унікальності та незвичайності. Друкована реклама активно залучає кошти поліграфії, і сама собою є недорогою.
Якщо ви зібралися розміщувати свою друковану рекламу в якихось журналах чи газетах, пам’ятайте, що вибирати потрібно лише масові видання. Тому що навіть у дійсно оригінального оголошення мало шансів привернути до себе увагу. Це від досить слабкого каналу сприйняття друкованої реклами.
Реклама на радіо
Взагалі, реклама на радіо дуже схожа на телевізійну, але є кілька досить суттєвих відмінностей. Наприклад, у разі реклами на радіо є можливість задіяти фантазію покупця. Головне тут — оригінальний текст оголошення та наявність акторських здібностей у диктора. До того ж, радіо набагато доступніше за телевізор: воно грає в громадському транспорті, у вашій машині, в торгових центрах, а іноді і просто на вулиці. У зв’язку з цим шанс «достукатися» до покупця значно збільшується.
Друга значна перевага такої реклами — її дешевизна порівняно з телевізійною. Подумайте самі: скільки коштуватиме відео у телеефірі, а скільки оголошення на радіо. Що обійдеться дешевше?
А якщо ваш бізнес спрямований на певну тематику, то реклама на радіо дає вам можливість легко донести свою продукцію до потенційних покупців. Як досягти мети в цьому напрямку? Все дуже просто: припустимо, ваша фірма спеціалізується з продажу мотоциклів. Вам буде дуже вигідно розмістити свою рекламу на якомусь рок-радіо, яке, напевно, слухають байкери. А це велика категорія покупців вашої продукції. Головне — проявити фантазію.
Як досягти мети за рахунок зовнішньої реклами
Зовнішня реклама задіює переважно текстові та графічні засоби донесення інформації. На сьогоднішній день це один із найпоширеніших видів реклами. До нього відносяться:
- друкована реклама;
- реклама на транспорті;
- білборди;
- брандмауери;
- відеоекрани;
- оголошення на стінах вашого під’їзду та багато іншого.
Ви можете дати волю фантазії. Звичайно, в жодному іншому вигляді реклами ви не знайдете стільки способів уявити свою фірму в найкращому світлі, так, щоб її запам’ятали всі. Щоправда, на таку рекламу доведеться витратитися (звичайно, якщо ми говоримо про справді масштабну атаку на покупця з використанням відеоекранів та рекламних щитів, а не про оголошення на стінах під’їзду). Але всі витрати, безумовно, себе виправдають.
Правду кажучи, деяке використання зовнішньої реклами, як, наприклад, розклеювання листівок у ліфтах і поїздах вважається незаконною дією з боку рекламодавця. Це важливо враховувати.
Важливо також знати контингент ваших покупців та споживчу психологію. Поінформованість у таких речах допомагає врахувати всі нюанси та розробити максимально привабливу та ефективну рекламу.
Головне завдання реклами
Про те, як досягти мети та про завдання реклами говорять уже давно. Безперечно, зараз вона є одним з невіддільних аспектів інформаційного життя суспільства. Без неї багато речей були б неможливими. Зараз за її допомогою легко розкрутити свій бізнес, реалізувати продукт, привернути до своєї фірми увагу та багато іншого. Адже не дарма кажуть: «Реклама — двигун торгівлі!»
Зрозуміло, головне завдання реклами — це позитивно впливати на потенційного споживача, спонукати його до певної дії. Але, крім цього, вона виконує й деякі інші функції. Реклама доносить інформацію до свого глядача. Неважливо, про що ця інформація: про знижки у місцевому магазині одягу, про важливу культурну подію, що проходить у місті чи про щось ще, головне, що реклама робить це і робить ефективно та якісно.
Вона повинна привертати увагу людини, не залишаючи її байдужою. У рекламі, нецікавій споживачеві, немає сенсу.
Багато хто скаржиться на надмірну різноманітність реклами в навколишньому світі. Можливо, іноді вона дійсно напружує своєю кількістю, але варто тільки уявити, що б ми робили без неї, і надлишок інформації здається дрібницею.
Ваша мета за рахунок соціальної реклами
Соціальна реклама — це насамперед некомерційна, спрямована на привернення уваги людей до проблем суспільства та навколишнього світу. Тоді в чому тут каверза і як досягти мети в цьому напрямку? Плакати, які закликають кинути палити, перестати їсти м’ясо тварин, стати на захист лісу, що вирубується, можна віднести до соціальної реклами. Агентства, як правило, роблять таку рекламу «за дякую» або за схожою ціною.
Цей тип реклами з’явився ще на початку ХХ століття, часто використовувався в часи обох воєн, щоб підтримати дух солдатів і людей, що перебувають у тилу, і досі актуальний. Як правило, він використовується різними незалежними товариствами та асоціаціями.
Державні органи також активно підтримують таку рекламу. Зараз проводиться безліч різноманітних конкурсів та фестивалів, тематикою яких є саме соціальна реклама.
Прихована реклама
Прихована реклама є скрізь. У фільмах, які ми дивимося, у книгах, журналах та газетах, які ми читаємо, у телевізійних передачах, які ми дивимося… Іноді таку рекламу називають «двадцять п’ятим кадром». Але як досягти мети, застосувавши цей «двадцять п’ятий кадр»? Це лише одна з технологій поширення прихованої реклами, і розрахована ця технологія на довірливих людей, які вірять, що така штука здатна впливати на підсвідомість. Зазвичай приховану рекламу видають за свій матеріал, іноді ретельно замаскують під електронний лист (така практика називається спамом).
Також існує таке поняття як продакт-плейсмент. Найчастіше його теж відносять до прихованої реклами, але на відміну від неї, продакт-плейсмент дозволений скрізь. Використання продукту якоїсь фірми закладено у фільмі, комп’ютерній грі і т. д. І коли випиває перед камерою баночка «Пепсі», це і є продакт-плейсмент.
Як вже було згадано, прихована реклама заборонена у багатьох країнах. Але взагалі визначити, що це таке, досить важко, а значить, і притягнути до відповідальності теж.
Як досягти мети, використовуючи приватні оголошення як рекламу
Головний плюс приватних оголошень полягає в тому, що їх можна без проблем розмістити на реальній або віртуальній дошці оголошень. Це один із найдешевших методів, як досягти мети за рахунок реклами, але, як правило, і один із найнеефективніших.
Як добитись свого, використовуючи методику приватних оголошень? Приватні оголошення хороші тоді, коли ви вирішуєте продати свою стару шафу, піаніно, ліжко, квартиру і заробити на цьому трохи грошей. Ви заходите на якийсь відомий сайт приватних оголошень або просто виходите на вулицю і йдете до найближчої автобусної зупинки, де часто можна побачити спеціальні стенди, та розміщуєте своє оголошення. Надрукувати його, а то й зовсім написати його від руки не складе труднощів, і до того ж, це не потребує особливих витрат.
Але зазвичай на такі оголошення на вулиці мало хто звертає увагу, а віртуальні дошки без вас завалені оголошеннями про купівлю-продаж за подібною ціною. У цьому головний мінус приватних оголошень як засобу реклами. Але не все так похмуро виглядає. Наразі розвелося море перекупників, і вони завжди читають про все, що продається.
Вірусна реклама (вірусний маркетинг)
Весь час набирає обертів такий спосіб поширення реклами, як вірусний маркетинг. Суть його полягає у тому, що споживач сам передає якусь інформацію іншим таким самим споживачам, а послання зазвичай маскується під повідомлення особистого характеру.
Тому зараз йтиметься про вірусний маркетинг і, як досягти мети за рахунок нього. Поширюється така реклама, зазвичай, майже миттєво й у величезних кількостях, звідси й порівняння з вірусом. Особливий успіх вона має тоді, коли вона використовує якісь незвичайні ідеї, здатні залучити людей.
Найчастіше така реклама поширюється через Інтернет, за допомогою електронної пошти. Таким чином, вона здатна поширюватись практично в геометричній прогресії. На даний момент вірусний маркетинг є одним із найефективніших видів реклами.
Головна її мета — зацікавити потенційну «жертву», щоб вона не лише «купилася» на рекламовані пропозиції, а й активно поширювала цю інформацію серед своїх знайомих, які, у свою чергу, теж звертають увагу на повідомлення і так само починають розповсюджувати ці ідеї. І так до безкінечності.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.