Діти і дорослі люблять ласувати кукурудзяними початками. Вирощування цукрової кукурудзи не є надто складним, а користь її неоціненна. Тому знайдіть для неї місце на своїй ділянці, навіть якщо вона невелика.
Вирощування цукрової кукурудзи
Часто кукурудзу розміщують на одній грядці з виткою стручковою квасолею, забезпечуючи тим самим зручну опору, яку квасоля буде обплітати в міру зростання. Можлива також посадка цукрової кукурудзи вздовж паркану або по межі ділянки, аби рослини були освітлені сонцем.
Посів цукрової кукурудзи проводять зазвичай у другій половині квітня (буває і пізніше), коли ґрунт уже прогрівся до температури близько +10 градусів. Насіння висівають за схемою 60×30 см. Норма висіву цукрової кукурудзи в кожне гніздо — по три зернини із заглибленням їх у землю на 5 см. Сходи згодом потрібно буде прорідити, залишивши тільки по одній сильній рослині в гнізді. Для захисту від заморозків їх можна накрити плівкою.
Коли на рослинах з’явиться по п’ять листочків, слід провести підживлення:
- суперфосфатом;
- калійною сіллю;
- аміачною селітрою.
Всі ці добрива краще вносити у вигляді розчину під час поливу. Потреба цукрової кукурудзи в підживленні зростає також під час появи суцвіть і формуванні початків.
Зрошувати її необхідно у фазі восьми листків, під час викидання волотей і на початку молочної стиглості початків. При інтенсивному рості стебел рослини відчувають найбільшу потребу у волозі, і якщо залишити їх без поливу, то зростання може припинитися. Одній рослині протягом тижня до викидання волоті необхідно близько 2-3 л води на день. Однак і перезволоження ґрунту при поганій повітропроникності може призвести до зниження врожаю і погіршення його якості. Бічні пагони, що утворюються на рослинах, слід обривати, оскільки вони затримують ріст початків.
Також допускається вирощування цукрової кукурудзи в теплиці, але це вже інша розмова.
Найкращі сорти цукрової кукурудзи
Цукрова кукурудза стає все більш популярним продуктом в Україні. Тому купити насіння солодкої кукурудзи у нас не є проблемою. Її солодкі соковиті початки із зернятками, схожими на маленькі сонечка, не тільки смачні, але й дуже корисні. А для садіння досвідченні городники рекомендують такі сорти.
Трофі — ранній сорт цукрової кукурудзи, який повністю готовий до вживання вже через 75 днів після появи сходів. Висота стебла може досягати 1,9-2 м, початки довжино 20-22 см, масою в середньому 220 г. Сорт стійкий до захворювань, але боїться заморозків.
Спіріт — цукрова кукурудза Спіріт — надранній сорт голландського походження. Період дозрівання всього 65-67 днів. Висота рослини 1,4-1,6 м. довжина початків — 16-20 см.
Лакомка — ранньостигла солодка кукурудза, яка дозріває за 80 днів. Сорт вимогливий до поливу і підживлення, адже тільки так можна отримати максимальний урожай. Висота стебла 1,5 м, початки довжиною 20 см, масою 170-250 г. При правильному догляді дає урожай приблизно 5 кг з 1 кв. м.
Шеба — один з найсолодших сортів кукурудзи. Дуже ранній, період дозрівання — 65-71 днів. Висота стебла близько 2 м. Маса початка 250 г, довжина 20-24 см.
Санденс — надранній сорт солодкої кукурудзи, період дозрівання всього 60 днів. Висота стебла може досягати 1,7-1,8 м. початки довжиною 19-20 см. Сорт стійкий до захворювань і перепадів температури.
Льодяний нектар — пізня цукрова кукурудза (130—140 днів). Рослина висотою до 1,8 м, початки довжиною 20-25 см. Це один з найсолодших серед сортів гібридів. Зерна біло-кремового кольору, соковиті і дуже цукристі, можна вживати навіть у сирому вигляді.
От і все відносно вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.