Зараз мова піде про те, які види оцту мають бути на вашій кухні. Найпопулярніший вид оцту — столовий. Але зараз на магазинних полицях можна зустріти ще й інші різновиди:

  1. Винний.
  2. Бальзамічний.
  3. Яблучний.
  4. Рисовий.
Види оцту, червоний винний оцет, білий винний оцет, яблучний оцет використовують, бальзамічний оцет, рисовий оцет

Винний оцет

Одержують його шляхом зброджування виноградного соку або вина. Цей продукт відрізняється приємним смаком і запахом завдяки вмісту в ньому ефірних олій.

Винний оцет буває двох видів — білий і червоний. Білий винний оцет використовується, як правило, для приготування м’ясних страв і заправок для салатів, куди додається в чистому вигляді. А якщо до білого винного оцту додати цукор, ним цілком можна замінити біле вино в рецепті практично будь-якого соусу.

Червоний винний оцет добре підходить для приготування маринадів, заправок для салатів і різноманітних соусів.

Види оцту: яблучний оцет

На відміну від винного яблучний оцет має ще більш м’який смак. Для його виробництва використовують сидр. Завдяки великій кількості мінералів і корисних речовин, які є в ньому, цей продукт входить до складу багатьох дієтичних страв.

Яблучний оцет використовують для приготування страв із:

  • птиці;
  • рибних бульйонів;
  • морепродуктів;
  • для підкислення соусів і напоїв.

Він прекрасно підходить для маринування часнику, каперсів тощо.

Бальзамічний оцет

Вважається королем серед усіх видів оцту. Виробляється він із світлих сортів винограду, що мають підвищений вміст цукру. Після ферментації бальзамічний оцет тримають 12 років у дубових бочках, де він щорічно зменшується в об’ємі внаслідок випаровування. Таким чином через 12 років готового продукту залишається не так вже й багато, саме тому вартість його досить висока.

Бальзамічний оцет присутній у багатьох рецептах італійської кухні. Його використовують для маринування риби, додають до супів, салатів і навіть десертів.

Рисовий оцет

Спочатку з’явився в Китаї, а потім потрапив до Японії. Він має кілька видів:

  1. Червоний.
  2. Світлий.
  3. Чорний.
  4. Підсолоджений оцет з приправами.

Рисовий оцет застосовується для приготування традиційних японських суші, овочам він надає характерного, трохи кислуватого присмаку і цікавого легкого аромату. Крім цього він входить до складу багатьох соусів, маринадів і використовується для приготування м’ясних страв.

Ось такі ми маємо найбільш популярні види оцту, які застосовуємо в приготуванні різноманітних блюд в домашніх умовах.

Поділитись: