Друзі, хочу поділитися з вами парочкою простих хитрощів при роботі в браузерах. Це альтернативний спосіб виділення тексту за допомогою клавіатури та декілька «браузерних» гарячих клавіш. До цього мене спонукали випадки, коли деякі копірайтери і користувачі Інтернету не завжди знають про існування альтернативних способів роботи в Ворді, а також — браузері. Отже, вступне слово я закінчив, приступаємо до діла.

Виділення тексту за допомогою клавіатури

Альтернативний спосіб виділення тексту за допомогою клавіатури

Зазвичай, щоб виділити текст на веб-сторінці, ми натискаємо в тому місці, де починається потрібне для виділення, потім, утримуючи ліву кнопку миші, тягнемо курсор, і в потрібному місці відпускаємо.

Але є трохи інший спосіб, і вам він може здатися набагато зручнішим. Про нього знають багато людей, що працюють з текстом в Ворді. Спочатку натискаємо в місці початку виділення, тобто встановлюємо туди текстовий курсор, потім утримуємо Shift і натискаємо в місці, де виділення має закінчуватися.

Як не дивно, цей метод працює і в браузерах, хоча там немає текстового курсора.

Потрібно просто кликнути в місці початку виділення (1), при цьому нічого не станеться. Потім натиснути Shift і кликнути в кінцевій точці (2). Як і в Ворді, виділення з’явиться:

«Браузерні» гарячі клавіші

Всі ці гарячі клавіші не нові, але корисно іноді освіжити в пам’яті. Багато хто ось цими трьома способами взагалі не користувався, робив все мишкою. Тепер будете.

  1. Ctrl + Shift + T — відкрити останню закриту вкладку. Буває, випадково закриєш хрестиком вкладку, яку не збирався закривати. У таких випадках я зазвичай кликав правою кнопкою мишки по будь-який інший відкритій вкладці і вибирав в контекстному меню пункт «Знову відкрити закриту вкладку» (це є в Файєрфокс, в Хром є аналогічна команда). А ось за допомогою гарячих клавіш це зробити набагато зручніше.
  2. Alt + Home — відкрити домашню сторінку. В кожному браузері є іконка, на яку «вішається» адреса домашньої сторінки. Кнопками швидше, ніж їхати кожен раз мишкою до цієї іконки.
  3. Ctrl + L, Alt + D, F6 — виділити текст в адресному рядку. А ось це особливо цікава функція. Коли нам потрібно скопіювати адресу відкритої сторінки з адресного рядка браузера, ми або виділяємо його мишкою (як текст з першого пункту), або натискаємо на рядок і після тиснкмо Ctrl + A, щоб виділити. Ну а потім, відповідно, копіюємо. Ну а дві інші зазначені комбінації відразу ж виділяють вміст адресного рядка, взагалі без необхідності кликати по ньому мишкою.

От і всі премудрості про виділення тексту за допомогою клавіатури. Якщо не знали, то тепер будете знати. Щось я не бачу від вас в коментарях нижче щирих подяк.

Поділитись: