Весняна побілка дерев, рукавів і плодових ліз, особливо тих кущів винограду, що не вкриваються на зиму, допомагає захистити їх не лише від шкідників, які виходять із сплячки, але й затримати раннє розпускання бруньок. А це значить, що можна уберегти рослини від пошкодження заморозками.
Весняна побілка дерев
Білити дерева і лози потрібно тоді, коли встановиться суха і досить тепла погода. Не слід робити цього при температурі повітря нижче 0°C. Для побілки дерев використовують щітки, а якщо є, то фарбопульти, і готові порошки або розчини, які рекомендуються для вапнування дерев.
Але можна приготувати розчин для біління і самостійно. Для цього краще використовувати негашене вапно, яке заливають водою на кілька годин з розрахунку 1,5-2 кг на 10 л води. Затим потрібно додати 300-500 г мідного купоросу. Для кращого прилипання бажано ввести у приготовлений розчин 150-200 г столярного клею.
Весняна побілка дерев і плодових ліз повинна стати для кожного господаря весняним ритуалом, який не можна відкласти на потім, бо дерева та кущі потребують захисту. А хто ж їх захистить, як не ми!
Цікаво знати: як вибрати саджанці яблуні.
Доки гусениці не розповзлись
Не тільки побілкою єдиною треба рятувати насадження від шкідників. Бо навесні в насадженнях смородини й аґрусу досить часто можна виявити відкладені яйця розанної листовійки — дуже поширеного в наших садах шкідника ягідників і практично всіх дерев листяних порід.
Якщо уважно придивитися до нижньої частини пагонів, то можна знайти там круглі чи овальної форми плями сіро-зеленого кольору розміром 1,2×1,6 мм. Це яйцекладки листовійки. Якщо при натисненні нігтем звідти витікає рідина, значить, відкладені яйця живі.
На цій стадії їх можна знищити механічним способом. Інакше у квітні — на початку травня з них вилупляться личинки (гусениці) світло-зеленого кольору і почнуть упроваджуватися в бруньки рослин, затим перейдуть на листяні пластинки, виїдаючи круглі отвори. Проникаючи в бутони, гусениці знищують пелюстки, маточники і тичинки, залишаючи садівника без врожаю.
Тому не тільки весняна побілка дерев і плодових ліз рятує від шкідників насадження, а й власні спостереження і вчасні виявлення їхнього скупчення з послідуючим фізичним знищенням.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.