Тушкована картопля з м’ясом — одна з багатьох страв, яку ми добре знаємо, але не завжди вміємо добре приготувати. Багато любителів готувати страви з картоплі не раз замислювалися над тим як смачно приготувати картоплю, як і чим ще здивувати народ своїм кулінарним мистецтвом.
Слов’янська кухня
Достаток тушкованих страв слов’янської кухні, сподіваюся, відомий всім не з чуток. Ці традиційні страви походять ще з часів використання печей, в яких не можна було що-небудь смажити, а тільки тушкувати або ж запікати. В цьому і є відмінність всіх страв споконвічно слов’янської кулінарії, бо єдиний і неповторний смак можна отримати тільки в умовах печі. Отже, піч зараз не кожному доступна. Як бути? Не залишатися ж через цей недолік без смачних тушкованих страв. Треба спробувати. Як відомо тушкування відбувається в невеликій кількості води і тут необхідно знати міру, щоб не перетворити його в варіння. Сподіваюся це нам буде під силу.
З першого погляду приготування такої страви може здатися занадто складним для дуже швидкого «чоловічого» приготування. Але не варто впадати у відчай — насправді все набагато простіше. Самий мінімальний набір продуктів, трошки часу на підготовку овочів і м’яса і надалі не дуже часте помішування і очікування. Гадаю, під час очікування знайдете, чим себе зайняти. Тепер давайте визначимося з інгредієнтами. Їх небагато і вистачить навіть пальців рук, щоб перелічити. Поїхали:
Ось такий нехитрий набір продуктів.
Підбирати кількість інгредієнтів будете на власний розсуд. Все залежить від величини розміру вашої сковорідки і кількості людей, які чекають за вашою спиною тушковану картоплю з м’ясом.
Тушкована картопля з м’ясом: процес приготування
З інгредієнтами визначилися, а тепер піде поетапний процес про те, як приготувати смачну картоплю з м’ясом. Давайте тепер трошки зосередимо свою увагу на виборі м’яса. Купуючи на ринку м’ясо, беріть найкраще з достатньою кількістю сала, наприклад, з лопаткової частини. Порізати м’ясо потрібно так, щоб шматочки були не великі і не маленькі, щось середнє, але за умови, що в кожному шматочку повинні бути сальні прожилки. Так як вибір м’яса і його обробка в більшій мірі відноситься до чоловіків, то з цим проблем, думаю, не буде.
М’яса потрібно нарізати стільки, щоб воно змогло вміститися на сковорідці одним шаром і, щоб між шматочками на сковороді був якийсь простір. Не пропустіть цей важливий момент. Якщо м’яса буде занадто багато, тоді воно швидко випустить сік і стане жорстким і сухим. Далі бажано в точності дотримати процес підготовки сковороди: розжарити її до легкого запаху і викласти на неї м’ясо салом вниз. Перший раз слід перемішати тільки після того, коли сало почне розтоплюватися. Смажити м’ясо потрібно приблизно 10-12 хвилин.
Тепер приступаємо до обробки овочів, точніше, їх різання. Картоплю треба нарізати брусочками, а моркву — соломкою. Ну а цибулю нарізаємо великими півкільцями. Далі робимо ось що: моркву і цибулю додаємо в м’ясо і перемішуємо. Якщо ви зробили все правильно, то тушкування поки не відбувається і блюдо просто смажиться на свинячому салі. Перевіряємо готовність страви по піджареній моркві і золотистому кольору цибулі. М’ясо і цибуля повинні стати помаранчевого кольору, тобто в себе увібрати морквяний сік.
А ось тепер настав саме той час, коли потрібно додавати покришений лавровий лист, посолити, поперчити і додати кетчуп. Якщо немає кетчупу, то можна замість нього додати звичайну томатну пасту, але в цьому випадку потрібна буде ціла купа відсутніх спецій, які не завжди можуть виявитися під рукою. Все це ретельно перемішати, збільшити нагрівання, і ще посмажити на протязі трьох-чотирьох хвилин. За цей період часу, отриманий маринад проникне в соус і м’ясо.
А тепер переходимо до того процесу, від якого багато в чому залежить, яка у нас вийде тушкована картопля з м’ясом — це саме тушкування. Зменшуємо вогонь до середнього і викладаємо картоплю прямо на м’ясо і накриваємо кришкою. Тримати картоплю під кришкою потрібно хвилин п’ять. Ні в якому разі кришку не можна відкривати, щоб потрібна для тушкування волога не випарувалася. Потім відкриваємо кришку і дуже довго і ретельно перемішуємо, та так, щоб не залишилося жодного шматка картоплі, не просоченого соусом. Знову накриваємо кришкою і тушкуємо вже до готовності. Готово? Їжте на здоров’я!
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.