Розведення багаття з осіннього листя вважається найпростішим варіантом, але він навряд чи принесе комусь користь, та й по законодавству України це заборонено робити, його спалювання карається штрафом від 340 до 1 700 гривень. Що робити з опалим листям? Опале листя може стати теплим «пледом» для багатьох рослин, яким доводиться зимувати. Їх також можна використовувати і в якості природного добрива для садових квітів.
Що робити з опалим листям: чим корисне опале листя?
Дим від спалювання листя може принести шкоду не тільки рослинам, що знаходяться поруч, але і навколишньому середовищу в цілому. Садівникам вдалося знайти кілька способів переробки осіннього листя, які принесуть природі тільки користь.
Компост
Перегниле листя, змішане з ґрунтом, вважається найкращим природним добривом, як для садових, так і для кімнатних рослин. Для того, щоб приготувати компост, необхідно подрібнити опале листя і помістити його в компостер.
Дно ящика рекомендується встелити товстими гілками, на які укладається шар торфу або садової землі. В якості наступного шару використовують подрібнене листя, і знову засипають шаром ґрунту. Час від часу вміст ящика слід поливати водою.
Покривний матеріал з опалого листя для зимуючих рослин
Сухим листям можна вкривати такі багаторічні рослини, як троянди, гортензії або хризантеми. Такий «плед з листя» допоможе квітам пережити зиму, а до весни стане доречним добривом.
Цибулини квітів також вимагають утеплення для того, щоб вже ранньою весною прикрасити сад яскравими бутонами.
Опале листя для формування теплих грядок
Ранній урожай вимагає спеціального утеплення, вберігає ґрунт від суворих морозів. Опале листя слід помістити в заздалегідь підготовлену траншею, після чого необхідно накрити його шаром подрібненої трави і полити водою.
На самому початку весни осілий шар листя слід посипати землею і вкрити грядки тепличною плівкою. Коли ґрунт прогріється першими променями ще зимового сонця, в теплі грядки можна вже висаджувати розсаду.
Що робити з опалим листям: будинок їжака
Під час прибирання саду, залиште невелику частину листя під парканом, або в далеких куточках саду, де ростуть одні чагарники. Саме в таких місцях живуть їжаки, які люблять зимувати в теплому осінньому листі.
Навіщо палити сухе листя, якщо їх можна використовувати на благо природи? Такий натуральний матеріал послужить надійним утеплювачем для багатьох рослин, які потребують захисту від суворих морозів. Сформований з осіннього листя «плед» допоможе перезимувати і деяким тваринам.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.