Нарешті я спромігся дістатись до найцікавішої форми активного відпочинку серед справжніх чоловіків, та й жінок теж — риболовлі. Судячи по розмовах серед моїх знайомих, то серед багатьох із них є найбільш популярною риболовля в серпні. Тому тут і зараз ми з вами разом розглянемо, що серпень віщує риболову. Чому разом? Бо в коментарях до цього допису ви можете так само поділитись своїми секретами, дати корисні поради або розповісти цікаві історії.
Що серпень віщує риболову
Умови рибної ловлі у першій половині серпня практично нічим не відрізняються від липневих, зате в другій половині місяця настають деякі зміни. Та це й природно, адже відбувається поступове зниження нічної температури, спостерігаються холодні ранкові роси і тумани. Однак усе це позитивно впливає на клювання риби. Так, поліпшується ловля окуня на малька, спінінгом і на доріжку, особливо у великих водоймах та озерах.
Добре ловиться у серпні карась, а щука та окунь просто відмінно беруть таку наживку, як жабеня. Як відомо, у серпні з’являється багато коників, а це прекрасна наживка для плітки та іншої білої риби. А ось клювання лина у цей період поступово затухає, рідше попадається і судак.
Водна рослинність у серпні поступово відмирає і лягає на дно, тому вода освітлюється, і хижакам все важче вдається добувати свій корм, нападаючи із засідки на великих риб. Тому їх здобиччю стає підросла молодь. Зокрема, саме цим і пояснюється той факт, що окунь у серпні частіше ловиться на малька.
Оскільки ночі у серпні стають все довшими, то нічна ловля на поплавцеві вудочки втрачає сенс, однак донки і жерлиці, поставлені на ніч, доволі часто тішать рибалку пристойним уловом.
Риболовля в серпні: п’явка-барометр
Для успіху на рибній ловлі, як відомо, треба завжди знати величину атмосферного тиску в даний момент. Якщо є барометр, то завдання вирішується доволі просто, а якщо його немає, тоді досвідчені рибалки звертаються за «порадою» до п’явок, котрі живуть у ріках, ставках та озерах.
Робиться це дуже просто: перебуваючи на водоймі, рибалка ловить кілька п’явок і поміщає їх у скляну банку з водою, узятою із тієї ж водойми. Об’єм банки має бути не менше 1 літра. Таким чином, п’явок у таких простеньких акваріумах поселяють і міській квартирі або в сільському будинку. Воду в банці міняють один раз на тиждень.
При постійному спостереженні за поведінкою п’явок можна дізнатись багато цікавого про погоду. Так, до ясної погоди п’явки лежатимуть на дні банки спокійно, а до дощу чи снігу обов’язково піднімуться на поверхню води, але поводитимуть себе так само спокійно.
А ось якщо передбачається літня гроза або взимку буря з хуртовиною, то, піднявшись на поверхню води, п’явки будуть корчитись, перевертатися з боку на бік.
Якщо очікується сильний вітер, то п’явки постійно плавають зверху вниз або навпаки.
Риболовля в серпні: тактика ловлі риби
Як відомо, риболовля в серпні тай не тільки, багато в чому залежить від того, наскільки рибалка знає повадки риби та шляхи її пересування залежно від пори року. Так, рибні зграї йдуть у ріках своїми певними, освоєними роками «стежками», котрі не завжди пролягають по найглибшому місцю. На прямих, рівних ділянках риба старається не затримуватись, позаяк тут немає місця для укриття, а чуття небезпеки завжди сильніше від чуття голоду. У таких місцях риба мало уваги звертає на корм, але коли знаходить укриття, обов’язково зацікавиться кормом.
Давно відомо, що земля є гарним провідником акустичних коливань, тому будь-які рухи на березі риба добре сприймає. Ось чому під час ловлі особливо важливо дотримуватись тиші, а снасті і спорядження розміщувати так, щоб не доводилось щоразу переступати ногами по землі. Але найкраще рибалці увійти трохи у воду, тоді йому не доведеться робити різких рухів. Не випадково риболовля в серпні та й загалом влітку таким чином буває успішнішою, ніж із берега.
Існує ще один спосіб ловлі риби, котрий успішно використовують літньої пори. Рибалка із довгою вудочкою або зі снастю для далекого закидання тихо підходить до води і закидає принаду під самий берег, але подалі від себе. У цьому йому допомагають довга волосінь на вудлищі і короткий спуск. Гарним місцем для такої ловлі є берегові місця, підмиті водою, із навислими над ними кущами.
На залитих водою кущах і під берегом завжди багато корму. Черв’яки та личинки, котрі опинились у воді, прагнуть покинути свої сховища, що так само принаджує сюди рибу. У таких місцях, як правило, тримається велика плітка, плоскирка, в’язь, щука. Рибалку, який сидить поодаль від води, риба не бачить. Заломлення світлових променів на межі двох середовищ — води і повітря — не дозволяє їй виявити рибалку, і якщо при цьому він не шумить, не встає і не ходить, то риба його не виявляє і без боязні наближається майже до самого берега.
Намистинки для риболовлі
Риболовля в серпні має свої нюанси. Давно помічено: якщо на гачок надіта намистинка, то риба ловиться набагато краще. Якщо таку ж обманку насадити на гачок блешні, то взагалі можна ловити без традиційної наживки. І все було б добре, але навіть у наш час придбати кілька намистинок не завжди вдається. Тому доводиться купувати дорогу біжутерію з різнокольоровими намистинками. А це дорого, зате вистачить не тільки собі, а й друзям.
Між тим таку необхідну деталь оснастки можна зробити і самому в домашніх умовах. Для цього буде потрібна хлорвінілова ізоляція із дроту. Відрізки ізоляції завдовжки 3-5 мм нанизують на сталевий дріт діаметром 0,8-1,2 мм і швидко обертають над полум’ям пальника газової плитки. Відрізки починають плавитись і набувають форми намистинок. Аби запобігти спіканню, дріт змащують машинним мастилом. Одержані намистинки остуджують у холодній воді.
Риболовля в серпні на парені зерна
Якщо у вас проблеми із придбанням личинок, то їх доволі успішно можна замінити пареними зернами злакових рослин:
- овес;
- ячмінь;
- пшениця.
Отже, риболовля в серпні на парені зерна теж може бути вдалою. Парять зерна на слабкому вогні в каструлі, заповненій водою вище рівня зерен наполовину. Час від часу зерна потрібно перемішувати, щоб не пригоріли. Коли води зверху не залишиться, каструлю потрібно закутати в стару ватну ковдру або фуфайку.
Після охолодження наживка готова до застосування. Відпарені зерна легко проколюються жалом гачка і доволі міцно тримаються при закиданні. Наживлювати можна на поплавцеву снасть по 1-2 зернятка, а на донку — по три. Жало гачка при цьому закривати не обов’язково. При цьому розкладі риболовля в серпні може бути вдалою.
Риболовля в серпні на горох
Риболовля в серпні не обійдеться без приготування гороху як наживки. Для цього краще вибирати зморшкуваті, а не гладенькі зерна. Розпарюють його так: насипають у посудину з водою і тримають від 8 до 24 годин залежно від твердості. Через годину після засипання воду солять. Потім розмочений горох разом із водою заливають у каструлю, на дно котрої поміщають металеву сітку або фанерний кружок із дірочками. Поверх гороху так само кладуть сітку або дощечку і злегка притискують якимось тягарцем.
Варять на повільному вогні, щоб зерна не затверділи, а в разі потреби доливають лише кип’ячену воду. Під час варіння масу не можна перемішувати. Позаяк вийде каша. Горох кип’ятять 40-50 хвилин. Розпарений горох повинен мати цілу оболонку, всередині бути м’яким і при легкому стискуванні пальцями не роздушуватись. Охололий горох зберігають у прохолодному місці в посудині з водою.
На водоймі насаджують одну горошину на темний гачок №4-5 із короткою цівкою так, щоб вона приховувала жало, підчіп і частину гачка. Гачок уводять не між половинками горошини, а впоперек, жало злегка виводять назовні.
Комбінована наживка
Також риболовля в серпні передбачає комбіновану наживку. Однією з кращих наживок для ловлі ляща, в’язя, плітки є манна каша, зварена за особливим рецептом, а також каша геркулесова. Правда, остання має бути пишною і привабливою. Однак використання її доволі часто обмежується через відсутність гачків овальної форми із потрібною довжиною цівки. Уникнути таких незручностей можна, якщо користуватися комбінованою наживкою.
Для її приготування найбільше підходять макарони у формі кілечок або зірочок. У капроновому чи марлевому мішечку їх слід занурити в окріп, потримати в ньому 2-3 хвилини, після цього розкласти тонким шаром на газетному папері і просушити до потрібної кондиції, аби вони легко відділялись одне від одного.
Кілечка та зірочки легко насаджуються на будь-який гачок. Ними треба прикривати всю цівку гачка і частину підчепу до початку зовнішнього згину. На «лоб» гачка насаджують пластівці геркулеса. Така наживка добре тримається на гачку. Тож хай буда ваша риболовля в серпні вдалою.
Мотиль на поролоні
Найбільш уловистою наживкою в будь-якому сезоні є мотиль. Тому риболовля в серпні на мотиля не є чимось дивним. І все було б добре, але з його зберіганням виникають великі труднощі. На щастя, завдяки пораді одного досвідченого рибалки, таких проблем у мене немає.
Виявляється, мотиля можна добре зберігати впродовж місяця цілком придатним для риболовлі, не витрачаючи багато часу на догляд за ним. Для цього треба у дерев’яну або пластмасову ємність для зберігання мотиля покласти шматочок зволоженого і злегка віджатого поролону, а на нього — очищених від сміття мотилів. Поролон сприяє підтриманню постійної високої вологості, тож мотиль не висихає і не наливається водою. Всього один раз на тиждень я зволожую поролон, а мотиля зберігаю на нижній полиці холодильника.
Хай буде вдалою ваша риболовля в серпні!
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.