Приготування бетонного розчину в принципі нескладний процес, але досить трудомісткий. Складнощі зазвичай виникають через те, що в індивідуальному будівництві часто доводиться використовувати матеріали, зібрані, що називається, з миру по нитці, в різний час і різної якості. Тому виникають помилки, посилені неточним розумінням того, що повинно знаходитися в розчині, в якому пропорційному співвідношенні, і яку функцію виконувати.
Необхідні компоненти
Щоб приготувати бетонний розчин, перш за все, потрібні:
- пісок;
- цемент;
- щебінь;
- вода.
В особливих випадках додаються мінеральні наповнювачі, але це краще залишити професійним будівельникам. Цемент, розчинений у воді, при висиханні твердне і міцно пов’язує всі частини розчину між собою. Щебінь і пісок є наповнювачами, і роль піску полягає в основному в тому, щоб рівномірно заповнювати проміжки між щебенем. Тому пісок бажано мати максимально однорідний, не злежаний, а для поліпшення якості розчину його непогано б просіяти, якщо є така можливість.
Процес приготування бетонного розчину
Робота починається зі змішування цементу і піску. Змішувати треба в широкому ящику з металевим дном. Суміш піску та цементу потрібно ретельно перемішати, домагаючись максимально однорідної структури, і тільки потім додати щебінь, і знову ретельно перемішати нову суміш. Тільки потім додають воду і перемішують.
Все це — трудомісткий процес, який забирає багато сил і займає час. З іншого боку, часу на заміс відведено не так багато, тому що розчин тут же починає укріплятись. Рекомендується норму приготування розчинів вибирати в залежності від числа робочих рук, так, щоб отриманий розчин можна було повністю використовувати протягом однієї години.
При додаванні води потрібно пам’ятати дві речі:
- Занадто велика кількість води призведе до неминучих тріщин при висиханні і усадці.
- У вологу похмуру погоду піском вбирається в себе волога з повітря, тому води в розчин потрібно додавати менше, ніж в суху погоду приблизно на 10-15 відсотків.
Правильне приготування бетонного розчину, надає вам змогу:
- самостійно заливати фундаменти;
- виробляти монолітні цоколі;
- бетонувати доріжки;
- зводити надвірні споруди.
Непогано бути господарем, який не тільки планує, але й самостійно виконує всі конструктивні рішення на своїй присадибній ділянці.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.