Хоча на дворі ще зима, але городники в цей час також проявляють турботу про майбутній врожай. Багатьох новачків в городній справі цікавить підготовка картоплі до посадки. Тому ця завчасна публікація призначена для того, щоб потім перед посадкою бульб не чухати потилицю.
Підготовка картоплі до посадки
Навесні, за 30-45 днів до висадження, бульби картоплі потрібно прогріти. Але перед цим їх в ящиках обприскують до повного зволоження розчином такого складу:
- 10 г борної кислоти;
- 20 г мідного купоросу і все це на 10 л води.
Затим просушують. Можна скористатися й іншим варіантом:
- 1 г марганцево-кислого калію;
- 40 г сечовини;
- 40 г суперфосфату;
- 5 г мідного купоросу;
- 2 г борної кислоти і розчинити все це в 10 л води.
У цьому розчині кімнатної температури бульби витримують 40-50 хвилин. Перед такою обробкою на кожній бульбі можна зробити стимулюючий поперечний надріз, не дорізаючи до кінця 1-1,5 см, або кільцевий — на 0,5 см. Це потрібно робити за 1,5 місяця до садіння. Після пробудження вічок цей спосіб не дає ефекту.
Оздоровлення сортів картоплі
Підготовка бульб до посадки також включає в себе й оздоровлення сортів картоплі. Для цього потрібно скористатися наступним методом. Нарізають шматки алюмінієвого або мідного дроту діаметром 1,5-2 мм і завдовжки 70-80 см. На них нанизують миті бульби вагою 50-80 г, як намисто. Кінці дроту з’єднують. На одному кільці має бути 20-25 бульб.
Кільця вкладають одне на одного у стопку (можна 10-15 штук). Їх не слід тримати біля грубки чи батареї опалення. Температура навколишнього повітря має бути в межах 18…25°C. І ще одна умова — на них не повинно потрапляти пряме сонячне світло, а тільки розсіяне.
Через тиждень кільця перевертають і перекладають зверху вниз. Ще через тиждень процедуру повторюють. При цьому потрібно видаляти зіпсовані бульби. До моменту висадження на насінних бульбах утворяться міцні зелено-фіолетові бруньки із зачатками листя. При садінні кільця можна почепити на одну руку, а іншою знімати бульби й укладати в ямки. При цьому, що дуже важливо, жоден паросток не буде пошкоджений.
Така підготовка картоплі до посадки, на перший погляд, видається трудомісткою. Але результат буде вражаючим: під кожним кущем буде багато бульб, до того ж великих.
Також для оздоровлення сортів картоплі садіння потрібно провадити різаними бульбами. Але для цього треба брати великі бульби із здорових кущів. Цю процедуру проводять після пророщування й обробки бульб у знезаражуючих і стимулюючих розчинах за 2-3 дні до садіння. Їх можна різати на 4-6 (навіть 8-10) частин з вічками. Ніж після кожного розрізування дезінфікують в 1-відсотковому розчині марганцівки.
Різані бульби розкладають в один шар для просушування. Бульби при цьому набувають стійкості до хвороб завдяки підвищенню внутрішньоклітинного імунітету.
Ось така нехитра підготовка картоплі до посадки. Доброго вам врожаю!
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.