Друзі, сьогодні в гостях рубрики «Бажані гості» особлива гостя: гарна, розумна, відмінна організаторка та керівниця агенції інтернет-маркетингу «TEXTUM» Павлюк Оксана. Це невеличке інтерв’ю, я обіцяю, буде цікавим, а відповіді на запитання — пізнавальними та корисними. Отже, поїхали.
Невеличке інтерв’ю з Павлюк Оксаною
Здоровенькі були, пані Оксано! Розкажіть, будь ласка, трохи про себе: яка у Вас освіта, чим займалися до того, як розпочали свою діяльність в Інтернеті?
Доброго дня всім читачам блоґу «Ласкаво просимо в Україну!». Я рада розповісти про себе та поділитися досвідом. У лютому 2012 року я захистила магістерську роботу у НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Інноваційний менеджмент» на кафедрі Організації виробництва та управління персоналом. Вже тоді я була одружена і виховувала піврічну донечку Настю. Про своє сімейне становище розповідаю недарма, адже саме воно підштовхнуло мене до роботи в Інтернеті.
Перші, тоді ще несміливі кроки в копірайтингу я почала робити, виношуючи дочку та створюючи дипломну роботу. Із самого початку я ставила собі робочі плани на конкретний період, визначаючи обсяг зусиль в грошовому еквіваленті. Тобто розглядала копірайтінг як основний вид діяльності. Доти, поки навчалася в університеті, працювала продавцем, касиром, менеджером call-центру.
Оксано, оскільки мій блоґ висвітлює діяльність різнотематичної блоґосфери, а Ваша агенція займається в основному копірайтингом, то, на мою думку, ці два поняття взаємно доповнюють одне одного як дві сторони однієї медалі. Адже обидва варіанта передбачають створення контенту в Інтернеті. А дивлячись на те, що Ваш сервіс має власний блоґ, не можу не запитати: роботу в Мережі Ви почали з ведення блоґу чи все ж таки спочатку був копірайтинг?
Робота в Інтернеті для мене почалася з копірайтингу, а TEXTUM офіційно працює з 3 березня 2014 року. Наш перший сайт працював на платформі Prom.ua, а другий ми запустили восени 2015 року. Блоґ же запустили — в грудні 2017 року. За цей час вже є добрі результати як щодо відвідуваності, так і позицій.
Свого часу Ви працювали на текстових біржах та сервісах фрілансу: писали там тексти чи ще щось робили на замовлення?
Так, я розпочинала свою роботу на біржі. І там знайшла клієнтів, з якими співпрацюю і досі. Незалежно від розміру гонорару, я завжди ставилася до замовлень відповідально та викладалася на всі 200%. Пізніше зрозуміла, що переросла рівень біржі і пішла на фриланс. Пройшло не так вже й багато часу — і прийшло розуміння, що настав час розширюватися, що одна не справляюся з обсягами. До того ж, мені хотілося працювати в команді та ділитися своїми знаннями. Це й мотивувало мене відкрити власну справу.
Я так зрозумів, що ваша агенція займається створенням унікального контенту. Але ж цього не завжди достатньо, щоб просунути продаж товарів та послуг. Ви надаєте комплекс послуг? Якщо так, опишіть, як це виглядає, адже це невеличке інтерв’ю можуть читати Ваші потенційні клієнти.
Зараз у нас повний комплекс послуг: ми допомагаємо клієнтам як розпочати бізнес в Інтернеті, так і просуваємо вже існуючі сайти в пошукових системах, тим самим залучаючи на сайт цільову аудиторію та збільшуючи продажі. Якщо замовник ще не має web-проекту, ми його створюємо, якщо є — надаємо послуги SEO-просування та контент-маркетингу. Також робимо разові проекти щодо написання статей.
Розкажіть, будь ласка, про свою команду. Хто й за що відповідає?
У студії TEXTUM на постійній основі працює близько 10 штатних фахівців, і приблизно стільки ж — віддалено, залежно від завантаження. Велосипед ми не винаходили, кожен виконує свої посадові обов’язки.
Тетяна Бондаренко — проект-менеджер, відповідальна за те, щоб усі проекти виконувались своєчасно. Вона ж планує роботу команди та здійснює зворотний зв’язок із клієнтами.
Копірайтери у нас не просто пишуть тексти, а й спілкуються із замовниками, несуть відповідальність за результати своєї роботи. Також є SEO-фахівець, контент-менеджер, редактор, дизайнери та програміст.
Колектив у нас дружний, кожен на своєму місці, тому виробничий процес цокає, як годинник, аврали виникають рідко (тьху-тьху).
Бачу, в колективі один чоловік — Іван Пацюк. Йому не важко працювати в жіночому колективі? Ви йому там істерики не закочуєте? 🙂
Іван Пацюк — мій чоловік, моя надійна опора в житті: я можу на нього покластися як в особистих справах, так і в усіх робочих моментах. Саме Іван підтримував мене на початку, і зараз робить неоціненний внесок в роботу «TEXTUM». Істерики не закочую. Але на роботі сувора.
Оксано, які функції у вашому сервісі виконує блоґ?
Блоґ «TEXTUM» — основний інструмент SEO-просування сайту та контент-маркетингу, лідогенерації. Ще один позитивний момент: нам допомагає знаходити нових авторів у команді.
На яких умовах Ви здійснюєте набір авторів у блоґ: платите за статті чи є якісь окремі привілеї?
Так, кожен текст блоґу оплачується. Крім того, авторів мотивують до написання наступних текстів позитивні відгуки наших читачів. Дуже приємно ділитися досвідом та знаннями, розуміти, що іншим це приносить користь.
До речі, про рубрику вакансій у Вашому блозі: які критерії відбору претендентів, чи є вимоги до освіти, чи розглядаєте блоґерів на якісь вакансії, чи можлива віддалена робота?
Основні вимоги — наявність досвіду, відповідальний підхід та прагнення розвитку. Віддалена робота можлива, але це зовсім не означає, що фахівці працюють у зручний для себе час, вони перебувають на зв’язку з нами повний робочий день: з 8.30 до 17.00.
Оксана, продовжуючи це невеличке інтерв’ю, поставлю Вам пару каверзних питань. На вашу думку, що важливіше для блоґу: дизайн чи контент? Чи можна красивим дизайном компенсувати відверто неважливий контент?
Ці дві складові взаємопов’язані, не можна сказати, що одне важливіше за інше. Тексти мають бути сповнені змісту, давати вичерпні відповіді на запити користувачів, як і дизайн, який гармонійно доповнює матеріал, привертає увагу читача та також відображає суть контенту.
Яких авторів блоґів Ви читаєте?
Сергій Кокшаров та інші SEO-експерти, а також блоґи агенцій інтернет-маркетингу.
Ваша агенція співпрацює з блоґерами? Якщо так, то з ким із них та на яких умовах?
Як для клієнтів, так і для власного блоґу пишуть штатні копірайтери. Співпраця з блоґерами у найближчих планах. Адже ми маємо свою «внутрішню кухню», в яку ми посвячуємо тих спеціалістів, в яких впевнені на 100%.
Як ви вважаєте, чи можна за допомогою блоґу заробляти гроші?
Скажу, як на духу: за допомогою блоґу ТРЕБА заробляти гроші. Звичайно, є і нематеріальні цілі ведення блоґу, але якщо сайт не приносить прибутку, то довго в нього вкладатися навряд чи хтось буде. Ми на постійній основі надаємо послуги контент-маркетингу і демонструємо дуже непоганий KPI відвідуваності та продажів.
Скажіть, а платні пости в блозі не псують автора?
Не псують, навіть покращують! Вони мотивують до розвитку та дозволяють закривати базові потреби в хлібі, наприклад, насущному.
Чи впливає блоґосфера на громадську думку?
Оскільки блоґосфера та соцмедіа як такі, останні кілька років значною мірою формують денний інформаційний порядок мережевих та офлайн-ресурсів, заперечувати вплив блоґосфери на громадську думку неможливо. Відповідь однозначна: так, поза всяким сумнівом, до думок та думок авторитетних у своїх сферах блоґерів прислухаються і беруть їх до уваги.
Оксано, а тепер це невеличке інтерв’ю буде «розбавлено» питаннями особистого характеру: яке Ваше хобі?
Моє хобі — книги, навчання та розвиток. Кожну вільну хвилину намагаюся дізнаватися про щось нове, працюю над собою і продумую стратегію та тактику «TEXTUM». Крім того, 90% вільного часу займає сім’я, маю двох дітей.
Чи займаєтесь Ви спортом, як підтримуєте фізичну форму?
Спортом займалася до другого декрету. Наразі, я можу повноцінно працювати і приділити час своїй фізичній формі.
Ви любите готувати? Назвіть улюблену страву.
Я не особливо люблю готувати і роблю це рідко через брак часу. Як каже мій чоловік, найкращі мої помічники — посудомийка та мультиварка, вони в мене працюють щодня. Улюблена страва — роли та суші, по можливості готую їх сама.
Яким спиртним напоям Ви віддаєте перевагу?
Підступне питання…
Ви досягли в своєму житті наміченої мети чи ще у процесі? Які у вас плани на майбутнє?
Я у 90% випадків реалізовую задумане, що й мотивує мене до подальшого зростання. Ще у 2019 році я направила значні зусилля на розвиток TEXTUM: відкрити, як мінімум, ще один офіс, прирости штатом, розширити базу постійних клієнтів, збільшити щомісячний товарообіг і переглянути умови співпраці із замовниками. Це так, загалом, не вдаючись до деталей.
Ось і добігло до завершення це невеличке інтерв’ю. Оксано, дякую Вам за цікаві, пізнавальні та корисні відповіді на запитання для рубрики мого блоґу «Бажані гості». З повагою, Вадим.
І вам спасибі.
На цій позитивній ноті невеличке інтерв’ю закінчується. Друзі, дякую вам за увагу, що дочитали до кінця. А тепер прошу вас висловити свою думку щодо цього інтерв’ю в коментарях.
Легке інтерв’ю, дякую! Класична історія розвитку — думаю, настав час біржам пам’ятник поставити 🙂
Так, Діма, це біржі, завдяки яким стали на ноги багато не тільки копірайтерів, а й блоґери. Сам свого часу на біржах продавав тексти та писав на замовлення. Ехххх, золоті часи були… Зараз вже не те…