Сьогодні одним із найефективніших і найпопулярніших напрямків у зведенні житлових будівель та виробничих споруд є монолітне будівництво. Монолітні будинки можна побачити в будь-якому місті. Вони, як правило, можуть будуватися в тісних кварталах — це дуже зручно для великих міст. При цьому монолітна будівля може бути будь-якої висоти — не завжди потрібно встановлювати габаритні баштові крани або використовувати іншу важку будівельну техніку.
Монолітне будівництво сьогодні
Така технологія зведення монолітних будівель складається з кількох етапів.
- Встановлення опалубки та арматурного каркасу.
- Заливка бетону безпосередньо на місці з рукавів, що під тиском подають бетон на будь-яку висоту.
Якщо будівельні роботи здійснюються в зимовий час, то необхідне додаткове прогрівання бетонних сумішей — і це, мабуть, єдина незручність цього способу.
Існує три варіанти зведення монолітних будівель
- Почнемо з найдорожчого типу монолітної будівлі. Такі споруди повністю відлито з бетону. Для збільшення екологічних характеристик тут внутрішні стіни виготовляються з цегли.
- Менш дорогими є конструкції, де з бетону відливаються лише внутрішні стіни.
- Найдоступнішим варіантом є конструкції, в яких як зовнішні, так і внутрішні стіни бетонні. Нерідко в таких будинках використовується гіпсокартон для внутрішнього оздоблення приміщень, що значно знижує загальну вартість.
Монолітне будівництво найчастіше застосовується для зведення багатоповерхових будівель, заміських котеджів, резервуарів, басейнів та різних очисних споруд. Також можна використовувати технології монолітного домобудівництва для здійснення капітального ремонту житла та реконструкцій.
Переваги монолітного будівництва
Монолітне будівництво здійснюється на інноваційній основі з використанням нових технологій будівельної індустрії. Саме тому має низку незаперечних переваг перед панельними та цегляними будинками. Варто ці переваги перерахувати:
- Найголовніший плюс монолітних будинків — це якість та довговічність.
- Використовуючи опалубку в поєднанні з арматурою, можливість того, що можна допустити брак, зводиться до мінімуму.
- Отримана конструкція має високий ступінь стійкості, завдяки чому будівля тримає форму протягом тривалого часу (довговічність становить близько 150 років). Крім того, стелі та підлоги виходять більш рівними.
- Ще однією перевагою монолітного будівництва є отримання безшовних стін будівель, що не потребують додаткової герметизації стиків та сполучення.
- Також слід зазначити швидкість та економічність у порівнянні з іншими технологіями зведення будівель.
- Для креативних людей, які люблять міняти екстер’єр, монолітні будинки просто знахідка, тому що дозволяють легко здійснювати перепланування.
Нагадаємо, що повністю монолітні будови трапляються вкрай рідко: висока ціна автоматично знижує попит. Найчастіше зустрічаються або панельно-монолітні, або цегляно-монолітні будинки.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.