Всі ми добре знаємо ще з дитинства, особливо ті, хто виріс на селі, як наші бабусі застосовували до нас, маленьких, лікування квітами. Ці рецепти століттями передавались із вуст у вуста, і багато із них дійшли до наших днів, про що далі й піде мова.
Гладіолус в народній медицині
Наприклад, листя гладіолусу — унікальне джерело вітаміну C. Якщо його заварити і дати настоятись, то вийде цінний вітамінний напій, що допомагає при:
- депресіях;
- стресах;
- неврозах;
- головному болю;
- запамороченні;
- безсонні;
- роздратуванні;
- пригніченому стані;
- різного роду страхах.
Корисний такий настій і при надмірних фізичних і розумових навантаженнях.
З лікувальною метою застосовують і настій із подрібнених бульбоцибулин: 2 чайні ложки сировини заливають 350 мл окропу, настоюють 1 годину і проціджують. Приймають по одній столовій ложці 3-4 рази на день при діатезі, каміннях у нирках, а також як вітамінний засіб.
Лікарська рослина маргаритка
З давніх-давен використовується як лікарська рослина і мила скромниця маргаритка. У Середньовіччі вважалося, якщо додати сік маргаритки в молоко для годівлі дітей, то вони виростуть здоровими і витривалими.
Усі частини цієї рослини їстівні. Зелене листя можна класти в салати, воно позитивно впливає на обмін речовин.
Лікувальний настій з маргариток має виражену протизапальну дію, його можна використовувати для компресів, ванн. Готується він просто: 2 столові ложки свіжої сировини (квітки, листя, стебла) залийте однією склянкою води кімнатної температури і настоюйте 4-6 годин, потім процідіть.
Такий настій можна застосовувати і в косметичних цілях. Наприклад, він лікує різні шкірні проблеми запального характеру.
Лікування квітами і листям мальви
Усе рідше в палісадниках можна бачити мальву. Проте яскраві квітки цієї рослини не лише красиві, а й корисні. У народній медицині застосовують при задавленому кашлі, проносах, порушеннях роботи шлунку.
Дуже добре мальва допомагає при лікуванні синців та забоїв, тріщин сосків у жінок, що годують дітей, а також при вугрових висипах. Шкіру протирають настоєм, а на забиті місця і синці роблять примочки.
Як лікарську сировину використовують бутони, що ще не розпустилися, і листя. Їх збирають і сушать у темному добре провітрюваному місці. Настій готують так: 6 столових ложок сухої сировини заливають 250 мл окропу і настоюють упродовж 4-х годин, затим проціджують через кілька шарів марлі, відтискують і доливають кип’яченою водою до первинного об’єму.
Ліки з м’яти
Продовжуючи тему лікування квітами, не забуваємо про м’яту. М’ята росте практично на кожній ділянці. З неї ви можете приготувати освіжаючий лосьйон для шкіри: 2 чайні ложки сухої м’яти прокип’ятіть упродовж 2-х хвилин в 0,5 л води, процідіть, влийте 0,5 л натурального фруктового (яблучного або виноградного) оцту, охолодіть, додайте 2 столові ложки настою із пелюсток троянди. Лосьйон перелийте в темну пляшку і регулярно протирайте ним обличчя.
Можна приготувати м’ятний лід, який тонізує шкіру, виводить дрібні прищі, звужує розширені судини, «прибирає» дрібні зморшки. Одну склянку листя залийте склянкою окропу, дайте настоятися в закритому посуді 40 хвилин, затим процідіть. Розлийте настій у формочки, заморозьте і протирайте шкіру шматочками льоду вранці і ввечері.
Лікувальні властивості жоржини
Чи знайома вам мексиканська рослина акокотлі? Ні? А ось і неправда. Це ж усім відома жоржина! Чотириста років тому її завезли в Європу, щоб отримувати смачні бульби, а наразі рослина прикрашає наші квітники. Листя жоржини має лікувальні властивості і відмінно допомагає при різних шкірних запаленнях, у тому числі при мозолях, сонячних опіках. Слід лише добре промитий листок прикласти до проблемного місця і закріпити пов’язкою.
Листя жоржини можна висушити про запас. Якщо взимку з’явиться потреба, потримайте листя в теплій воді, і цілющий компрес готовий до застосування. Це далеко ще не все, що стосується лікування квітами. Далі буде.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.