Наразі йде заготівля овочів про запас, а розрахувати кислотність заливки для декого — темний ліс. Зазвичай завжди ллють оцет, як радять друзі і знайомі, або, як кажуть, на око. Буває так, що можна переборщити, особливо, коли використовується столова есенція.
Як розрахувати кислотність заливки
Для цього існує найпростіший спосіб. До прикладу, вам потрібно приготувати заливку кислотністю 1%. У вас є 0,5 л 6-відсоткового оцту. Значить, готової 1-відсоткової заливки має бути в шість разів більше. Тобто до 0,5 л оцту додаємо 2,5 л води й одержуємо 3 л 1-відсоткової заливки.
Оцтова есенція
Тепер стосовно оцтової есенції. Її виробляють зазвичай стандартної 80-відсоткової міцності. Насамперед, слід мати на увазі, що така міцна есенція небезпечна у поводженні з нею, вона може викликати опіки на шкірі. Зберігати її слід завжди у щільно закритій скляній тарі. Переливати треба акуратно, не допускаючи розбризкування, а виливати так, аби вона стікала по стінці посуду, куди її переливають. Не можна надто нахилятися до посуду з оцтовою есенцією, щоб не вдихати її пари.
Оцтову есенцію можна додавати до овочів двома способами:
- Готувати маринад в окремому посуді і потім заливати ним укладені в банки овочі.
- Прямо в кожну банку наливати відміряну кількість оцтової есенції, а потім додавати заливку, котра містить сіль і цукор.
В обох випадках можна одержати досить точне дозування. Якщо треба замаринувати одночасно багато овочів, то заливку треба приготувати зразу на всі банки. Якщо ж маринують усього 2-3 банки овочів, простіше влити міцну есенцію в кожну з них (зазвичай це вимірюється в чайних ложках).
Слід мати на увазі, що в розрахунках кількості есенції є певна різниця. Якщо заздалегідь готують заливку з оцтовою есенцією, то треба пам’ятати, що в готовій наповненій банці, як правило, міститься овочів 60-65%, а маринаду — 35-40%. Це значить, що якщо кислотність заливки становить, наприклад, 2,5%, то у готовому продукті концентрація кислоти зменшиться приблизно у 2,5 разу і стане дорівнювати 1%. Відтак, заливку треба готувати у 2-2,5 разу кислішою.
Коли ж уводять міцну есенцію прямо в банку, то зразу забезпечується точна концентрація оцту в кожній банці.
Яблучний оцет, приготовлений в домашніх умовах
Перезрілі яблука (можна взяти відходи, котрі залишились від приготування соку та сиропу) ретельно треба промити, натерти на грубій терці. Одержану масу перекласти в емальований посуд, залити гарячою водою і додати цукор (50-100 г цукру на 1 кг яблучної маси, залежно від умісту цукру в плодах). Вода має покривати суміш на 3-4 см.
Посуд поставити у тепле місце (18…22°C). Яблучну кашку перемішувати дерев’яною ложкою двічі-тричі на день. Через 10-14 днів масу перекласти у марлевий мішечок, процідити.
Сік злити у 3-літрові банки, не доливаючи до верху 5-7 см, і поставити у тепле місце на 20-25 днів. Готовий оцет треба обережно злити з осаду, перелити в пляшки, залишаючи зверху 3-4 см. Зберігати оцет у темному місці при температурі від 4 до 20°C.
От і все. Тепер ви знаєте не тільки як розрахувати кислотність заливки, а й приготувати вдома яблучний оцет.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.