Друзі, вашій увазі пропонується календар квітникаря на вересень місяць як для квітникарів, що вирощують квіти у відкритому ґрунті, так і для тих, хто займається вирощуванням квітів у закритому ґрунті.

Календар квітникаря на вересень

Для відкритого ґрунту

Початок осені. Пора бабиного літа. Немало турбот у квітникарів. Розділяють і пересаджують багатолітники. Це і цибулинні:

  • нарциси;
  • гіацинти;
  • лілії.

І кореневищні:

  • іриси;
  • айстри;
  • дельфініум;
  • ліхніс;
  • ромен та інші.

Хто не пересадив півонії в серпні, робить це на початку вересня. Всі рослини, котрі підлягають пересадженню, попередньо викопують із ґрунту, розділяють їх з допомогою відкритого садового ножа. Стандартною вважають частку поділу, котра має 3—5 бруньок і гарну кореневу систему.

Перед садінням корені вкорочують на 50%, а частки поділу обробляють 0,1-відсотковим розчином перманганату калію (10 г на 10 л води). Соковиті частини розрізаних кореневищ засипають деревним вугіллям або дрібно просіяним попелом. Посадкові ями за глибиною мають забезпечувати розташування всіх коренів вертикально, а бруньки повинні бути нижче поверхні ґрунту на 3—5 см. У посушливу погоду нові насадження поливають через кожні 6—7 днів нормою витрачання води 20—25 л на 1м2 квітникової ділянки. Після поливу ґрунт мульчують.

У кінці місяця беруться до садіння квіткових рослин ранньо-весняного цвітіння вирощених із насіння:

  • незабудки;
  • маргаритки;
  • примули;
  • віоли.

Садять, не загущуючи, аби в разі сирої осінньої погоди рослини не запрівали. Густота садіння залежить від типу ґрунту:

  1. На легких за механічним складом ґрунтах маргаритку та віолу розміщують через 12—15 см.
  2. На важких ґрунтах вносять торф, компост; садіння часток поділу провадять відповідно через 10—12 і 12—17 см.

Якщо немає опадів у вересні, продовжують поливи (щодня) усіх літників і багатолітників, у тому числі троянд та хризантем. Роблять це під корінь, аби на листя не потрапляла вода. Підживлення не провадять, тому що квіткові рослини починають готуватися до зими. У кінці місяця викопують гладіолуси.

Календар квітникаря на вересень для закритого ґрунту

У першій декаді закінчують пересадження всіх горщикових культур:

  • примули;
  • цинерарії;
  • цикламени та інших.

Враховуючи значні коливання денних та нічних температур повітря, у приміщені температуру підтримують у межах 16…20°C вдень і 14…15°C вночі. Поливають горщикові культури водою, що відстоялась від хлору. Листя цинерарії і цикламена вдень ще злегка обприскують водою і дають рослинам більше світла. Ті культури, котрі вже відцвіли (бегонія бульбова, глоксинія та інші), поливають рідше, підсушують, наразі їх зазвичай забирають під стелажі, а в кінці місяця бульби виймають із горщиків і ставлять у сховище. На великоквітковій хризантемі систематично прибирають пасинки, позаяк вона ще посилено росте. Підживлюють її через 9—10 днів коров’яком. До моменту забарвлення бутонів підживлення припиняють. Поливають під корінь двічі-тричі на тиждень. Ведуть боротьбу зі шкідниками.

Фрезію регулярно поливають, ґрунт у міжряддях спушують на глибину 6—8 см, видаляють бур’яни.

Поливають і спушують ґрунт там, де ростуть кали. Підживлення провадять один раз гноївкою із добавлянням аміачної селітри (10 г на 10 л води).

У кінці місяця вносять у приміщення всі кімнатні рослини. Приміщення регулярно провітрюють. На ніч двері зачиняють, залишаючи відчиненими кватирки.

Отже осінь, і цей календар квітникаря на вересень просто необхідний для квітникарів-новачків. У вересні вдень ще буває жарко. Тому багато квіткових рослин , у тому числі і в закритому ґрунті, продовжують тішити своєю красою око та душу квітникаря і всіх навколишніх.

Віола або фіалка

У цьому огляді коротко зупинимося на описі віоли (фіалки).

Віола або фіалка

Вона належить до родини фіалкових, яка включає понад 400 видів і безліч підвидів та різновидів. Це трав’янисті багатолітники, рідше напівчагарники, що ростуть у Північній півкулі, у субтропічних і тропічних районах Америки, Африки, Австралії та Нової Зеландії. У країнах бувшого Радянського Союзу поширено 115 видів. Зимостійкі, віддають перевагу родючим, дренованим, але вологим ґрунтам. Добре ростуть на освітлених та напівзатінених ділянках.

Застосовують у квітниках, бордюрах, на балконах та вікнах, у вазах. Розмножують насінням. У культурі поширено 3 види:

  1. Фіалка Віттрока, або садові братки.
  2. Духмяна.
  3. Рогата.

Фіалка Віттрока — багатолітник гібридного походження, але культивують її як дволітник, рідше — як літник. Рослина компактна, із сильним галуженням, добре облистнена, заввишки 15—40 см. Листя яйцеподібної або овальної форми. Одиночні квітки великі, до 7 см в діаметрі, утворюються в пазухах листків. Вінчик п’ятипелюстковий, різноманітного забарвлення. Плід — трикамерна коробочка. Насіння блискуче, яйцеподібної форми, світло- або темно-коричневе, в 1 г — 800 шт. коренева система мичкувата. Рослина перехреснозапильна. Насіння сіють в ящики або ґрунт на початку липня (норма сівби — 2-3 г на 1 м2). Рослини добре витримують пересадження у будь-якій фазі розвитку. Відстань між рослинами має бути 20 см.

Насіння збирають вручну в міру дозрівання. Ознака його спілості — поворот коробочки доверху і побіління її ребер. Сушать насіння у марлевих мішечках. Урожайність насіння в середньому становить 100 г із 1 м2 площі квітника.

Віолу уражають:

  • кореневі та стеблові гнилі;
  • сажка;
  • борошниста роса;
  • плямистості;
  • віруси огіркової мозаїки;
  • нематоди.

Використовують віолу для зрізування і як горшкову культуру.

Є багато сортів, котрі входять до складу 15 і більше садових груп. Віола духмяна цвіте на другий рік, а віола рогата — із травня по вересень.

От і весь календар квітникаря на вересень, та ще й з корисним оглядом.

Поділитись: