Ось і промайнула весна з її приємними клопотами: садінням, першою городиною, вітамінами. Якщо признатися відверто, то багато хто полюбляє цей час. Дехто пригадує процес садіння рослин, особливо привертає увагу садова суниця Фріго, незабаром після чого плантація вкривається гарним зеленим килимом.
Що таке Суниця Фріго
Суниця Фріго — це розсада садової суниці, вирощена на розсадницьких полях і викопана пізньої осені. Очищена, відповідним чином обрізана, зібрана у лічені пучки і оброблена в розчинах для результативного зберігання, вона практично у герметичній упаковці кладеться до холодильних камер. Тут при суворо постійній мінусовій температурі проходить усі необхідні фізіологічні цикли «зимівлі». Тобто, якщо добре розвинуті розетки 1-го і 2-го порядків на вусах, які накопичили необхідні запаси на зиму і перебувають у стані спокою, всю зиму зберігали у комфортних умовах, то весною практично все, що вони накопичили, працюватиме на врожай.
До речі, в розсади при зберіганні залишаються лише корені і зачаткові листочки. Таку розсаду можна легко транспортувати на далекі відстані, а посаджена у ґрунт вона стає здатною зустріти «свою» весну в будь-який день, щойно потрапить у підхожі умови.
Період від садіння до початку плодоношення саджанців фріго триває 60-70 днів. Можна планувати виробництво і провадити садіння в кілька термінів з метою отримання позасезонної продукції і створення ягідного «конвеєра», отримуючи суницю із травня до глибокої осені.
Літні суниці
І все ж весняна суниця не так тішить, як літня, наприклад, висаджена з розсади, отриманої за системою під назвою суниця Фріго. Адже у розпал спекотливого і часом дуже посушливого літа, коли всі рослини на вигляд обтріпані та зморені спекою, приємно побачити молоді, бадьорі, із соковитою зеленню кущики.
Якщо займатись заготівлею і садінням цієї розсади щороку, то це дуже вигідно і практично. Адже весняні роботи настільки трудомісткі, що дуже сильно ущільнюють графіки. Та й після садіння немало турбот, особливо в спекотливе літо. А посадивши цю, можна бути впевненими, що така розсада приживеться на 100% навіть у спеку.
Загалом же, здатність витримувати літні посуху і спеку без помітного погіршення стану рослин і зниження врожайності є суттєвою перевагою такої розсади. За підрахунками академіка В.І. Копилова, врожайність такої розсади, висадженої у червні-липні, вища на 13%.
Суниця Фріго, тобто її розсада, рясно зацвітає вже через місяць, і при бажанні через деякий час уже в цьому сезоні молоді кущики дадуть невеликий урожай, котрий покриває витрати. Цей варіант має особливий плюс: він дозволяє вирішувати, коли рослині цвісти і плодоносити, орієнтуючись на ринок і попит на ягоду в той чи інший час. До речі, для накривання кущів суниці краще використовувати спанбонд.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.