Здоровенькі були, шановні читачі блоґу «Ласкаво просимо в Україну»! Був час, коли я свого внука водив на підготовку до школи і, деякі мої знайомі казали, що дошкільна підготовка до школи шкодить дітям. Вибачайте, але від такого безграмотного та безпідставного ствердження в мене була просто німа сцена. Тож, давайте в цьому питанні розберемося по порядку.

Дошкільна підготовка до школи

Дошкільна підготовка до школи шкодить дітям?

Досить цікава, хоча вельми спірна думка, якої дотримується значна кількість батьків, полягає в тому, що жодна попередня підготовка дитині-дошкільнику не потрібна.

Тут погляди розходяться від простого «нічому красти у дитини дитинство, у школі її все одно навчать» до радикального «якщо навчити дитину читати і рахувати до школи, то їй буде нецікаво і від цього погано вчитиметься». Слід визнати, ці страхи небезпідставні. Давайте тверезо поглянемо на речі та зважимо всі «за» та «проти» дошкільної підготовки дітей.

Ставлення маленького учня до школи багато в чому залежить від батьків та їхньої мотивації. Багато батьків віддають дітей до дитячих садків та інших дошкільних закладів, що спеціалізуються на ранньому розвитку потенціалу дітей. Там малюків навчають рахувати, читати, писати, також викладають іноземні мови. Деякі батьки навіть наймають репетиторів, внаслідок чого трапляється, що п’ятирічна дитина вже має багаж знань більше, ніж більшість першокласників.

Для чого це батькам? Часто вони просто влаштовують своєрідні «змагання» зі своїми друзями — чия дитина розумніша і розвиненіша. Але варто пам’ятати, що навіть дуже ерудована п’ятирічна дитина залишається п’ятирічною з погляду фізіології. Вона не може надовго зосереджуватися на тому самому, вона хоче грати, її руки не пристосовані до тривалої писанини і швидко втомлюються. Саме тому дітей до школи беруть не раніше шестирічного віку.

Дотримуємось золотої середини

З іншого боку, дитина, яку взагалі не готували до школи, не володіє навіть азами грамотності. Якщо в класі більшість дітей уже знають букви або навіть вміють читати, то такому малюку буде дуже некомфортно у школі, а вчителям доведеться додатково займатися з ними.

Для того, щоб дошкільна підготовка пішла дитині на користь, батькам важливо дотримуватися «золотої середини» — не «напихати» малюка інформацією, а розвивати в ньому допитливість і бажання вчитися самостійно. Саме з такими дітьми найпростіше і найпродуктивніше працювати вчителям.

А ви як гадаєте, дошкільна підготовка до школи шкодить дітям?

Поділитись: