Сьогодні розмова піде про догляд за жирним волоссям. Адже кожен із нас, маючи власну шевелюру, бажає щоб вона виглядала як найкраще.
Для чого потрібен догляд за жирним волоссям
Надзвичайно рясне виділення сальними залозами жиру призводить до того, що тільки що вимите волосся починає швидко засалюватись і виглядати злиплим. Причинами, що приводять до збільшення сальності волосяного покрову і залоз, є наступні:
- хвороби нервової системи;
- внутрішні хвороби;
- порушення обміну речовин організму;
- досить велика кількість цукру;
- жирна їжа.
Для боротьби з цим неприємним явищем під час миття волосся слід застосовувати не агресивні, м’які засоби, оскільки це буде сприяти меншій дратівливості сальних залоз і їх меншій активності.
Спеціальні шампуні, призначені для миття жирного волосся, чергуйте з легкими шампунями, які, в свою чергу, призначені для частого застосування. У той час, як першими буде регулюватися виділення шкірного жиру, другі приведуть до поліпшення стану шкіри голови, а м’яка промивка волосся дозволить йому відпочити від сильнодіючих засобів.
Одне з основних правил можна озвучити так: мити голову не слід строго в певні дні тижня від одного до трьох разів, а, перш за все, коли волосся стало брудним.
Засоби догляду за жирним волоссям
Рекомендуємо також застосовувати засоби по догляду за жирним волоссям, що містять екстракти цитрусових, оскільки вони допоможуть видалити рогові клітини і нормалізувати жировий обмін.
Слід звернути увагу на раціон вашого харчування, при цьому обов’язково знизити рівень вживання продуктів тваринного походження, багатих на жир. І, навпаки, віддавайте перевагу тим їх видам, які багаті на вітаміни B і E.
Як відомо, в даний час є досить багато видів сухих шампунів, наприклад таких, як:
- Charles Wo
- Klorane.
- Rene Furterer.
Вони призначені для сухого миття, або так званого «сухого очищення» волосся. Перед застосуванням, балончик сухого шампуню добре збовтайте. Після цього з відстані 30 см слід розпорошити невелику його кількість на волосся, а потім рівномірно розподілити по всій голові. Зачекайте не менше двох хвилин, після чого волосся розчешіть.
Не забувайте і про цілющі дари природи, за допомогою яких також можна робити догляд за жирним волоссям, а саме про в’яжучі трави. До них відносяться подорожник, ромашка, календула та інші. Також в цей список входить кора дуба. Слід обполіскувати волосся їх настоєм регулярно. Крім того, настій з лушпиння цибулі, калгану і кори дуба, надає, на додаток, і підфарбовуючий ефект.
Рецепти догляду за жирним волоссям
Зменшити сальність допоможе застосування настоянок для втирання в шкіру голови. Позитивного ефекту ви досягнете виключно при регулярності проведення цих процедур (наприклад, протягом одного місяця два рази на тиждень). Як приклад розповімо про два найбільш популярні рецепти таких настоянок, а також про методику їх застосування.
- Перемішайте 5 крапель кипарисового масла, 5 крапель кедрового масла, горілки — одну чайну ложку, одну столову ложку дубової кори, дві столові ложки квіток календули, дві столові ложки кропиви. Отриману суміш залийте півтора літрами окропу. Протягом 30 хвилин нехай настоїться, а після цього, попередньо процідивши, рясно, кілька разів прополощіть волосся. Полоскати голову після настою чистою водою не потрібно.
- Залийте одним літром окропу три столові ложки зелених голок ялини, ялиці, або сосни. Прокип’ятивши протягом 20 хвилин, процідіть. Отриманий відвар зазвичай використовується для втирання в шкіру голови або в пропорції 50 на 50 зі спиртом, або в чистому вигляді. Ялицеве масло, розведене в співвідношенні 1:2, також годиться для цієї мети.
На закінчення — один невеликий секрет: якщо ви робите догляд за жирним волоссям за допомогою застосування магазинних масок, то коли наносите їх, уникайте кінчиків волосся.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.