Баклажани на зиму один з найпопулярніших видів заготовок. Існує безліч рецептів їх приготування. Наприклад, солоні баклажани з часником. Але є ще один з найпопулярніших рецептів «Баклажани зі смаком грибів». Готується дуже просто з мінімального набору продуктів.

Баклажани зі смаком грибів, баклажани гіркі

Баклажани зі смаком грибів

Що знадобиться:

Для приготування маринаду:

  • 0,5 стакана води;
  • 0,5 стакана рослинної олії;
  • 0,5 стакана оцту;
  • 2 ст. ложки солі.

Як приготувати:

  1. Баклажани очистити від плодоніжок, зняти шкірку, нарізати кубиками, посолити і залишити на 2 години.
  2. Після чого їх потрібно віджати і обсмажити в рослинній олії. Далі обсмажені баклажани укласти в пів літрові баночки.
  3. Цибулю, часник, зелень нарізати, змішати, додати чорний перець і лавровий лист.
  4. Покласти отриману суміш зверху на баклажани.
  5. Все залити гарячим маринадом і стерилізувати протягом 10 хвилин.
  6. Після чого баночки закриваються кришками, перевертаються і стоять до повного охолодження.

Такі баклажани зі смаком грибів можна подавати як гарнір до основної страви, так і просто, як салат. Вони стануть відмінним доповненням до зимового меню.

Чому баклажани гіркі?

Бувають випадки, коли сусіди вирощують один і той же сорт баклажанів, а смак у плодів різний: одні чомусь гірчать. Яка може бути цьому причина? Чому баклажани гіркі?

Є кілька причин появи гіркоти в баклажанів. Першою із причин є сам сорт. Вибираючи його, треба звертати увагу на зазначені особливості смаку плодів. Існують сорти та гібриди, генетично позбавлені гіркоти:

  1. Алмаз.
  2. Фіолетове диво.
  3. Бегемот F1.
  4. Пелікан F1.
  5. Лоліта F1 та інші.

Також до цього списку можна віднести Українські баклажани з високими смаковими якостями.

Але є азійські сорти (особливо тайські круглої форми), гіркота в котрих є їх відмітною особливістю.

Деякі кулінари радять при виборі баклажанів звертати увагу на заглиблення в нижній частині плоду. Якщо ямка надто велика й овальна, значить це жіноча особина, а якщо заглиблення мілке і кругле, — чоловіча. Річ у тім, що жіночі плоди містять більше насіння, через що гірчать. Але якщо залишились одні жіночі плоди, потрібно брати ті, що якомога менші і молодші — вони не такі гіркі.

Гіркота в плодах може з’явитись і від різких коливань температури чи від браку вологи в ґрунті. Тому, якщо погода сонячна, поливайте баклажани (але в міру) через день, найкраще до обіду. Вода має бути теплою (24…25°C).

Щоб ви знали, найчастіше чому баклажани гіркі, то це від запізнілого збирання плодів. Вони у цьому випадку стають жовтішими, шкірка грубіє, м’якоть стає жорсткою і гіркуватою. Найкраще збирати плоди в технічній спілості, коли насіння ще світле. Гіркоти легко позбутись, якщо баклажан порізати, розкласти на блюді і посипати сіллю. Через певний час він дасть сік, котрий можна змити холодною водою або відтиснути руками. Зникає гіркота і в тому разі, якщо баклажани відварити у воді або запекти в духовці, а потім так само злегка відтиснути.

Селекціонерами вже виведені нові не гіркі сорти

  1. Альбатрос.
  2. Комета.
  3. Лебединий.
  4. Матросик.

Шкірку знімати з низ не обов’язково. Більше того, вживати в їжу такі баклажани можна сирими, без теплової обробки, в салатах. Є ще один зовсім безалкалоїдний сорт — Сніжний. У нього чисто біла м’якоть, солодкуватий смак. А плоди схожі на сніжки: білі, блискучі, вагою близько 300 г. Плід вважається дозрілим, якщо в нього злегка пожовтіла верхівка. Насіння можна збирати з другого і подальших плодів.

Тепер ви знаєте чому баклажани гіркі, і можете сміливо готувати баклажани зі смаком грибів.

Поділитись: