Друзі, пропоную вам дуже цінну та корисну інформацію — це захист рослин без хімії. Отже, захистимо не тільки свій город та сад, а й себе.

Захист рослин без хімії

Як і чим здійснювати захист рослин без хімії

Багато хто вже використовує для захисту своїх городніх та садових культур, враховуючи і кімнатні, продукти природнього походження. Адже, захищаючи в такий спосіб рослини від шкідників та хвороб, ми захищаємо свій організм від накопичення та отруєння хімічними речовинами, які входять до складу різноманітних хімічних препаратів, призначених для садово-городніх культур.

Кропива

За допомогою кропиви можна боротися із попелицею й удобрювати рослини. В останньому випадку 200 г сушеної кропиви заливають 5 л води. Настоювати потрібно два тижні, доки розчин не забродить.

Для боротьби зі шкідниками розчин не розводять і настоюють не більше трьох днів, не чекаючи бродіння.

Лопух

Гусениці не полюбляють, коли листя троянд обприскують розчином лопуха. Відро на третину заповнюють лопушинням, заливають водою і настоюють три дні.

Полин

Полин є природним антисептиком. Ця трава відстрашує жуків-пильщиків, гусениць, попелицю. 1 кг свіжого подрібненого полину заливають водою і кип’ятять упродовж 10 хвилин. Затим кількість води потрібно довести до 10 л. Можна впродовж двох тижнів настояти 30 г сухого полину в холодній воді. Рослини потрібно обприскувати і поливати під корінь.

Чистотіл

Чистотіл є гарним помічником у боротьбі із трипсами, кліщами, попелицею. Взяти 3 кг свіжої трави чистотілу на відро води, гарненько подрібнити і настоювати добу.

Цибуля

Настій цибулі змішаний із милом, допомагає боротися з попелицею. 300 г ріпчастої цибулі треба настояти впродовж 6 годин у трилітровій банці води. Потім додати ще 6 л води. Тим часом в 1 л води розчинити 40 г мила і змішати його із цибульним настоєм. До цибулі можна додати і листя томатів (пасинки) — діє це ефективніше.

Стручковий перець

Допомагає боротися зі слимаками, гусінню, попелицею. 1 кг перцю заливають 10 л води і кип’ятять. Потім розчин настоюють 48 годин. Перець потрібно розтерти. Перед обприскуванням засіб розводять пополам.

Мило

Хоча це і не рослинний компонент, зате не токсичний. Мильною піною (безпосередньо з губки для миття посуду) можна знищувати колонії попелиці, що оселилися на верхівках молодих пагонів і бутонів. Рослинам мило не завдасть шкоди.

От поки що весь захист рослин без хімії.

Поділитись: