Стосовно розведення індиків на сторінках цього блоґу вже йшла мова, але дбайливі господарі ще не раз будуть ділитись тут своїм досвідом про те, як розводити індиків в домашніх умовах. І кожного разу в цих розповідях ви зможете знайти для себе щось нове і корисне. Тож не гаймо часу і приступаємо до діла.
Чи насправді індики вередливі?
Вирощування та утримання індиків — не надто клопітке заняття для господаря, що має досвід у справі птахівництва, ще й дуже вигідне, вважають господарі, які протягом багатьох років займаються вирощуванням цієї птиці. Адже вона не відрізняється особливою вибагливістю в їжі, швидко набирає вагу і досить активно розвивається. А індиче м’ясо не тільки смачне, але й дієтичне. Попри все це індиків не так часто можна зустріти на наших подвір’ях. Чому? Існує чимало упереджень щодо вирощування індичат. Безумовно, проблеми можуть виникнути, якщо нехтувати правилами. А якщо все робити грамотно, то це справа не тільки цікава, а ще й вигідна.
Температурний режим утримання індичат
Здоров’я пташенят багато в чому залежить від температури утримання індичат. Вони дуже теплолюбні. При вирощуванні молодняку без індички потрібно строго дотримуватися температурного режиму. Індичатам важливіше за все обігріти ноги. Для цього можна зробити ящик за принципом теплої підлоги. Перші 3 дні температура в ньому повинна бути +37 градусів, з 3-го до 7-го дня — +34-35, з 7-го до 14-го — +28-30. Потім поступово зменшують температуру до +25.
Чи холодно малечі, можна визначити за її поведінкою. Якщо пташки збиваються в купу, значить, їм холодно, якщо сидять з відкритими ротами — жарко. Слід знайти золоту середину.
Що стосується освітлення, то надто яскраву лампочку для індичат ставити не рекомендується, позаяк у них почнеться розкльовування. Не треба ставити і лампочку синюватого кольору, тому що пташенята при такому освітленні практично нічого не бачать. Якщо хочете поставити енергозберігаючу лампу. То вибирайте з жовтим світлом.
Особливості годівлі і напування індичат
Переходимо до наступного етапу про те, як розводити індиків. З перших днів життя пташенятам слід давати корм і воду з вітамінним комплексом. Спочатку ставиться вода, через годину — корм. Індичатам не годиться корм для бройлерних курчат. Для них є спеціальні корми, зокрема для пташенят важкого кросу (БІГ-6, БЮТ-8). Корм обов’язково повинен бути на натуральній основі, позаяк при дачі кормів на синтетичній основі у них може розвинутися цироз печінки, що призводить до загибелі малечі у віці від 3 місяців.
Травний апарат новонароджених індичат являє собою довгастий кишечник. Він значно довший порівняно з органом дорослої птиці. З цієї причини їжа у добового пташеняти надовго не затримується, тому воно потребує регулярного годування. Якщо нагодувати його непросіяним або несвіжим кормом, це призведе до розростання шкідливої мікрофлори у кишечнику, внаслідок чого відбувається поступове закупорювання. Птах отруюється і гине.
Поїти пташенят потрібно відразу після того, як вони вилупилися. Для цього можна використовувати вакуумну напувалку. Дуже важливо давати чисту воду у перший тиждень життя малят. Її брак призводить до патологічних змін шлунку і неминучої загибелі. У цей період вживання корму без випоювання є більш небезпечним, ніж нестача їжі. У тижневих індичат відсутність води вже через 12 годин веде до порушення балансу, зниження температури тіла і загибелі.
Як розводити індиків в чистоті
Чистота — запорука здоров’я. Ганчірки як підстилку не бажано використовувати. Але багато хто застосовує їх неодноразово: пере і кладе знову під індичат. Цього робити не можна! Навіть у чистій на вигляд ганчірці величезна кількість кишкових та інших бактерій. Тому вона повинна бути одноразовою.
Як підстилку в перші 2 дні життя малят можна використовувати звичайну газету. Зверху насипати тонкий шар сіна, потім знову покласти газету і покрити її тонким шаром (приблизно в палець) стружки.
Ще один важливий момент — наявність спеціального посуду з попелом і річковим піском. Це необхідно для того, щоб пташенята змогли очистити своє оперення. Цей фактор позитивно позначається на їх здоров’ї.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.