Звичай дарувати квіти — це завжди галантно і романтично. Для соромливих або невпевнених у собі подарувати букет — це найпростіший спосіб сказати про свої почуття. Тому зараз читайте цікаву розповідь про те, як правильно вибрати квіти в подарунок.

Як правильно вибрати квіти, захоплення квітами, мова квітів, при виборі квітів, символіка кольорів

Захоплення квітами

Перш ніж перейдемо до цікавої бесіди, як правильно вибирати квіти в подарунок, звернемось до історії. Захоплення квітами сходить до глибокої старовини. Священні гаї Древньої Греції були усіяні:

  • трояндами;
  • гвоздиками;
  • нарцисами;
  • ліліями;
  • маргаритками.

Садівники Давнього Єгипту та Месопотамії протягом усього року вирощували:

  • троянди;
  • конвалії;
  • маки.

Звання найстаріших серед вирощуваних людиною квітів заслуговують троянди. Вони росли ще 5000 років тому в садах на Сході.

За переказами Афродіта, богиня любові, палала пристрастю до красивого і привабливого Адоніса. Вона була з ним до останнього дня, до тієї самої хвилини, коли під час полювання ікла пораненого звіра вп’ялися в тіло Адоніса. Афродіта не могла залишити без сліду і спомину свою саму захоплюючу любов. І виросла на могилі Адоніса квітка невидимої краси, ніжна, томна і пристрасна.

Назва її на більшості мов світу звучить приблизно однаково — РОЗА. Яким би не було джерело походження троянди, ця квітка, безсумнівно, є найвідомішим символом краси і любові.

Мова квітів

Прислухаючись до мови квітів, ви почуєте їхні поради про те, як правильно вибрати квіти в подарунок. Якщо квітами милуватися, вдихати їх аромат, розмовляти з ними, то вони передають вам частину своєї життєвої сили. Вважається, що кожному знаку Зодіаку відповідає своя квітка. Наприклад:

  1. Скорпіону — нарцис.
  2. Стрільцеві — лаванда, фіалка, жасмин.
  3. Козерогові — мак, женьшень і т. д.

Кожна квітка має своє призначення і прихований зміст. Про це красномовно розповідається в публікації «Фен-шуй в будинку». Мова квітів може бути не менш виразною і зрозумілою, ніж слова, жести і погляди. Символіка кольорів змінюється в різних країнах, і вона може бути такою ж незрозумілою, як іноземна мова:

  • у багатьох народів знак любові — троянда;
  • у англійців — незабудка;
  • у китайців — півонія.

О тапер, розповідь про те, як правильно вибирати квіти в подарунок.

Як правильно вибрати квіти в подарунок, щоб це було доречно і змістовно

Букет. Мода робила його всяким: круглим і плоским, величезним і маленьким, з однорідних і різних кольорів. Складання букета — ціла наука, а, скоріше, навіть мистецтво. Деякі люблять дарувати букети, інші підносять одну квітку.

Арабське прислів’я говорить: «Краще дарувати коханій кожен день по квітці, ніж відразу всі квіти в одному букеті». Але це — вже ваша справа. Тільки не забувайте, що якщо ви зібралися подарувати одну квітку, то вона повинна бути великою. Так можна дарувати троянду, гвоздику, хризантему, лілію, гладіолус.

Як правильно вибрати квіти в подарунок, щоб вони відповідали змісту події? Знавці жіночої психології, французи прийшли до висновку, що подарувати квіти зі змістом можна, якщо взяти до уваги вік, соціальний стан і привід, за яким підносять букет.

  1. Недосвідченій дівчині при зустрічі дарують напіврозкриті запашні квіти — рожеві або жовті бутони троянд, червоні гвоздики, конвалії, білі хризантеми і т. п.;
  2. Молодій жінці — пишно квітучі червоні троянди, гладіолуси, тюльпани, гвоздики ніжних відтінків, хризантеми, жоржини;
  3. Літній — елегантні, не надто яскраві квіти світлих тонів (у тому числі квітучі горшкові — гортензії, цикламени, рододендрони).

Найкраще виглядають букети, складені з квітів одного виду. На побачення краще приносити скромний букетик фіалок, левкоїв, волошок, ромашок, маргариток. Не треба тягнути букет величезних гладіолусів (його ви подаруєте до якої-небудь урочистої нагоди). Але не забудьте найголовніше — букет підносите квітами вгору, а не навпаки. Ніколи не даруйте зів’ялих квітів, а то жінка може зрозуміти це як певний натяк.

А ось цікаві поради як вибрати квіти в подарунок до заручин. Для заручення вибирають вишукані блідо-жовті троянди, білі й рожеві гвоздики, гербери різних відтінків. Під час візиту нареченого в будинок нареченої слід мати два букети: для матері — з розпущених «строгих» квітів — кали, лілії, хризантеми, для нареченої — з напіврозпущених бутонів.

При народженні дитини її матері підносять квіти рожевого або червоного тону (наприклад, троянди, гвоздики, фрезії), якщо народилася дівчинка, і синього, блакитного або фіолетового (наприклад, фіалки, незабудки, анемони), якщо хлопчик. При народженні близнят підносять два однакових букета.

Для будь-якого букета вкрай важливий психологічний підтекст зорово сприймальної загальної колірної гами:

  • перевага червоної тональності створює урочистий, життєрадісний настрій;
  • білої — відчуття свіжості і чистоти;
  • помаранчевої і жовтої — теплоти і світла;
  • блакитної — довірливості.

Важливе значення при виборі квітів має символіка кольорів

Як вибрати квіти в подарунок, щоб вони відображали ваше відношення до людини чи то події? Всі знають, що троянда — символ любові і краси. А чи знаєте ви, що колір троянд теж дуже важливий. Та й інші квіти сказати можуть дуже багато.

У мові квітів дуже важлива символіка кольорів, тобто вплив кольору на емоції людини. Отже, червоні і білі троянди в одному букеті означають єдність, рожеві — граціозність і елегантність, а жовті — задоволення або радість спілкування. Висловлювати свої бажання можна за допомогою помаранчевих або коралових троянд. Темно-червоні або бордові скажуть вашій улюбленій про те, що вона шалено красива. Рожеві троянди означають надію і ніжність. Піднести букет рожевого кольору може чутлива людина, романтик, який дуже зворушливо і ніжно до вас ставиться. Одиночна троянда означає скромність, і гарно пасує як доповнення для подарунка.

  1. Той, хто обирає фіолетовий колір — є глибоко і тонко чутливою людиною, яка орієнтується на вічні цінності і дуже серйозно ставиться до свого оточення, в даному випадку до вас.
  2. Свіжий помаранчевий тон символізує оптимістичне ставлення до дійсності, знак прихильності і пристрасних бажань.
  3. Жовтий колір теж хороший для вираження бурхливих почуттів.
  4. Червоні квіти говорять про палке і глибоке почуття і пристрасне бажання.
  5. Білі квіти — кольори чистоти і невинності — яскравий доказ ніжних почуттів, поваги і пристрасної прив’язаності, які відчуває до вас ваш коханий.

Деякі квіти грають ту ж роль, що і троянда: червоні хризантеми, тюльпани або гвоздики теж говорять «люблю тебе». Маргаритки зроблять комплімент красі вашої коханої, а елегантні квітки лілії скажуть про те, що краса ця просто чарівна. А ось бузок можна дарувати тільки один раз, тому що вважається, що він належить першому коханню. Гарденія — для боязких і несміливих, оскільки вона виражає приховану любов, про яку не сказано. Фіалки висловлюють прихильність. Пожартувати над марнославством допоможуть нарциси, квіти себелюбства.

Ось ви і дізналися дещо про символіку кольорів. Однак пам’ятайте, що ці знання можуть зіграти двояку роль, якщо ви знаєте про те, що значить квітка, а той, кому ви її даруєте — ні. Так що не ображайтеся. Раз вже мова квітів нині мало кому відома, не варто надавати їй занадто великого значення.

От і все. Тепер ви знаєте як правильно вибрати квіти в подарунок.

Головне — даруйте коханим квіти завжди.

Поділитись: