Звернувшись за консультацією до клубу виноградарів-любителів України щодо того, як доглядати за виноградником весною, я отримав корисні поради. Але, дивлячись на те, що моє звернення було наприкінці квітня, то багато порад мені дали стосовно того, що потребує виноградник у травні.
Як доглядати за виноградником у травні
У першій половині травня, коли пагони на виноградних кущах досягають декількох сантиметрів, можна провести перше (нормувальне) зелене обламування. На багаторічних рукавах видаляють зазвичай усі пагони, які почали розвиватися, якщо вони не призначені для їх заміни або не будуть використовуватися в подальшому для зеленого щеплення.
При обламуванні зелених пагонів спочатку видаляють двійники, позбавляючись пагонів найгірших або без суцвіття. Видаляють усі пошкоджені і недорозвинені пагони.
Через тиждень-півтора після першого зеленого обламування проводять друге. Під час цієї процедури вже остаточно визначають навантаження кущів пагонами і суцвіттями відповідно до сортових особливостей і сили росту кущів. На рукавах знищують нові порослеві пагони, якщо вони з’явилися з підземної частини куща або з основи надземного штамба. Чим раніше проводиться обламування, тим менше рослина втрачає поживних речовин на ріст непотрібних зелених пагонів.
Як доглядати за виноградником, якщо кущі винограду мають сильне пошкодження морозами або плямистим некрозом і бруньки на плодових стрілках майже не прокидаються? Їх обрізують на чорну голівку, спилюючи штамб трохи нижче рівня землі. Ранку присипають землею, а зелені порослеві пагони, які згодом виростають, використовують для формування нових рукавів або щеплення.
Правильний догляд за виноградником
У другій половині травня, коли зелені пагони переростуть дріт, починають проводити зелене підв’язування, рівномірно розподіляючи в площині шпалери пагони з відстанню між ними 10-15 см. Після появи на пагонах трьох-чотирьох листків рослини обробляють для захисту від грибкових захворювань фунгіцидами. Краще для цього використовувати препарати, які вміщують в собі мідь.
Протягом усього місяця висаджують вегетуючі зелені саджанці у відкритий ґрунт, попередньо загартувавши їх на свіжому повітрі. На винограднику проводять розпушування верхнього шару ґрунту в міжряддях або мульчують його.
А зараз про те, як доглядати за виноградником в кінці травня за умови ранньої весни, коли встановлюється тепла погода. В цей час можна починати робити щеплення в зелені пагони. Готовність зелених пагонів до проведення таких щеплень можна визначити у міру формування в них луб’яних волокон, що визначається на поперечному зрізі пагону.
У тому випадку, коли погода встановлюється суха і спекотна, опадів немає, виноградник треба полити. Зрошення бажано поєднати з підживленням мінеральними добривами з обов’язковим використанням азотних або органічних, наприклад настоїв коров’яку, пташиного посліду.
У кінці травня перед початком цвітіння кущів проводять позакореневе підживлення мінеральними добривами, у складі яких є велика кількість бору, наприклад:
- бороплюс;
- вуксал-бор;
- борна кислота;
- бура.
Крім цих добрив бажано використовувати і такі, які містять підвищену кількість мікроелементів. Застосування перерахованих препаратів сприятиме гарному запиленню суцвіть, що розвиваються, у період цвітіння.
Друзі, якщо у вас є власний досвід стосовно того, як доглядати за виноградником у травні, то поділіться своїми надбаннями в коментарях нижче до цього допису.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.