Друзі, описую дуже коротко, але по суті стосовно вирощування ріпи в домашніх умовах.

Вирощування ріпи, про ріпу, городня ріпа

Про ріпу

Це дворічна трав’яниста рослина сімейства хрестоцвітих, яка є також родичем капусти. Використовується як городня рослина близько п’яти тисячоліть. Батьківщина ріпи — Середземномор’я, а в нас вона була першою культивованою овочевою городньою культурою. До появи картоплі ріпа грала найважливішу роль у харчуванні селянина. У їжу ріпа використовується в свіжому, печеному, вареному та пареному вигляді. Ріпу можна квасити, сушити, в’ялити, раніше з неї готували солодощі.

Нині культивують дві форми ріпи: ріпак, який вирощують як олійну культуру, та городню — для одержання коренеплодів. У свою чергу городня ріпа ділиться на 2 різновиди: овочева та кормова (турнепс).

Вирощування ріпи

Ріпу вирощують із насіння. Висівають його у відкритий ґрунт, норма посіву — 30 г на 100 м2, відстань між рядками 25–30 см.

Перше проріджування проводять у фазі 1–2 справжніх листочків, залишаючи 1 рослину на 5 см. Підготовка ґрунту та догляд за ріпою у вегетаційний період такі ж, як за редькою.

Збирають ріпу двічі: перший раз, коли коренеплоди досягають розміру 4–5 см у діаметрі, другий раз — після досягнення повної зрілості та розмірів 6–7 см у діаметрі.

Рекомендовані сорти:

  1. Петрівська.
  2. Міланська.
  3. Фіолетоголова.

Ось так без зайвих слів щодо вирощування ріпи на власному городі.

Поділитись: