Моркву на насіння вирощують так само, як і коренеплоди. Висаджувати її потрібно на легкий, багатий на перегній ґрунт, не можна перезволожувати і вносити свіжий гній. Морква легко переносить холод, але якщо це вирощування моркви в домашніх умовах на насіння, то посів потрібно проводити наприкінці квітня.
Вирощування моркви в домашніх умовах на насіння
Насіння моркви замочують, підсушують і змішують з піском у пропорції 1:10. Щоб уникнути проріджування, насіння спочатку наклеюють на смужки паперу крохмальним клейстером. Можна використовувати інший спосіб: готують рідкий крохмальний клейстер, змішують із сухим насінням у співвідношенні 1:10, а потім клейстер з насінням виливають у борозенки з розрахунку 20 мл суміші на 1 м погонний. Після цього борозенки засипають пухкою землею шаром не більше 2 см.
Ґрунт повинен бути вологим. Відстань між рослинами — 2 см, відстань між рядами — 45 см. Коли з’являться 2—3 справжні листки, моркву проріджують. Через місяць після появи сходів моркву підгодовують, друге підживлення (калійними добривами з розрахунку 10 г на 1 м2) проводять, коли починає формуватися коренеплід.
Морква на насіння
На насіння збирають коренеплоди моркви до заморозків. Бадилля обрізають, залишаючи не більше 1 см. Маточні коренеплоди перед закладкою на зберігання обсипають крейдою з розрахунку 200 г крейди на 10 кг коренеплодів, складають у ящики і пересипають піском (річковий пісок використовувати не можна) шаром 1 см. при температурі 0…+1°С. Морква має бути абсолютно сухою.
Після зимового зберігання за місяць до висадки для вирощування моркви в домашніх умовах на насіння коренеплоди, що добре збереглися, підрощують у кімнатних умовах у ящиках з перегноєм, торфом або піском. Висаджують із розрахунку 1 коренеплід масою 100 г на ділянку 10х20 см та один коренеплід вагою більше 100 г на ділянку 10х30 см.
Якщо погода тепла, верхівкову бруньку залишають відкритою, якщо холодна — присипають на 2 см землею. Коли з’являється листя, моркву підгодовують розчином коров’яку з розрахунку 1 частина коров’яку на 10 частин води або курячим послідом з розрахунку 1 частина посліду на 20 частин води. Підживлення фосфорно-калійними добривами роблять перед цвітінням з розрахунку 5-6 г на 1 рослину.
Так як насіннєві рослини виростають до 1 м, їх потрібно підв’язувати до кілочків. Цвіте морква 30-35 днів, Під час цвітіння видаляють слабкі суцвіття, залишаючи 8-12 великих, добре розвинених парасольок. З початку цвітіння до дозрівання насіння проходить 60-65 днів.
Прибирають парасольки, починаючи з центральних пагонів, при цьому потрібно знати, що найкраще насіння знаходиться на краях парасольок, тому насіння з центру суцвіть збирати не потрібно. Насіння моркви підсушують у приміщенні, що добре провітрюється, провіюють і зберігають в мішечках. З одного насіннєвого коренеплоду можна отримати від 3 до 20 г насіння, що достатньо для засівання від 3 до 20 м2 ґрунту.
От і все, щодо вирощування моркви в домашніх умовах на насіння.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.