Друзі, зараз буде підняте найактуальніше питання всіх часів — виховання бережливого ставлення до природи у нашої дітвори. Адже весь цей процес в основному залежить від нас, дорослих. А саме, — який приклад поведінки на природі ми показуємо своїм дітям.
Виховання бережливого ставлення до природи
Для того щоб виховати в дитині почуття дбайливого ставлення до природи, можна скористатися наступним способом. Вчителю потрібно розділити учнів на кілька груп і роздати їм картки або фотографії із зображеннями:
- птахів;
- звірів;
- дерев;
- комах;
- морських жителів;
- водойм тощо.
Завданням дітей з кожної групи буде, трохи подумавши розповісти, яку користь приносить нашому світу той чи інший природний мешканець, при цьому, прямо не називаючи об’єкт своєї розповіді. Відповідно, за розповідями одне одного, діти повинні розгадати про кого або про що йде мова.
Також можна провести таке цікаве заняття, на якому запропонувати дітям придумати і намалювати розповідь в картинках — наприклад «В гостях у жука». В якій діти зможуть придумати, намалювати і розповісти про своє знайомство з лісовим жуком і про те, як побували у нього в гостях. Надалі, всім класом вислуховуються цікаві історії, а малюнки склеюються в одну книжечку.
Також досить дієве таке творче завдання, якому можна дати назву «Улюблений господар». Діти від імені різних домашніх тварин, повинні будуть розповісти про всі позитивні моменти і недоліки свого життя, і описати людину, яку вони хотіли б бачити своїм господарем.
Як привити любов до природи
На сьогоднішній день, все менше і менше стає зелених зон, особливо в міських умовах, де можна насолодитися всією красою природи. Тому виховання бережливого ставлення до природи як ніколи актуально.
Для того щоб прищепити дітям любов і бережливість до всіх природних ресурсів, педагогу можна з ними розіграти сценку «Розмова квітів». Для цього потрібно поділити дітей на пари, в яких одна дитина буде квіткою, зростаючою в природних умовах, а друга — купленою або зірваною квіткою, що стоїть в будинку для прикраси у вазі. Діти повинні будуть придумати і озвучити невелику сценку діалог між цими двома квітками про те, як же їм живеться.
Також педагог може учням запропонувати вибрати в шкільному саду або парку, будь-яке вподобане дерево, і щодня за ним спостерігати, а також вітатися з ним і розмовляти. Діти повинні запам’ятати як виглядають листя, кора кожного обраного деревця, для того щоб в разі потреби допомогти йому. Наприклад, якщо це невелике або ж молоде деревце підв’язати його кілочком. В кінці шкільного тижня діти діляться своїми розповідями щодо обраних ними рослин.
Ось так коротко, але суттєво про виховання бережливого ставлення до природи у нашої дітвори.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.