Багато людей займаються розведенням кролів в домашніх господарствах. Тому ця коротенька публікація про умови утримання кролів призначена саме для них, а також для тих, хто збирається розводити вуханів.
Умови утримання кролів
Зараз ви пізнаєте, як правильно годувати кроликів, щоб тваринки добре росли і не хворіли, як їх утримувати.
Не давай кролеві моркву стерегти.
Як стверджують спеціалісти, кращою породою вважається бельгійський фландр. При правильному догляді, середня жива вага цих тварин — 8-9 кілограмів. Якщо кроленята харчуються материнським молоком перші три місяці, то за чотири місяці вони набирають 4-6 кілограмів ваги. Тримають тварин у звичайних клітках, взимку — у сараї.
Чим годувати кролів
Щоб малеча не хворіла і не пропадала від здуття живота, досвідчені господарі додають до корму біоміцин. Годують тварин двічі на день, сіна дають досхочу, зерна — по жмені (приблизно 30 грамів) кожній тваринці, самкам, які годують кроленят — по 2-3 пригорщі і вологу мішанку.
Приготування мішанки
Беруть одну частину вареної картоплі, одну частину кормового гарбуза, п’ять частин цукрових буряків, можна додати моркви, капусти. Овочі треба подрібнити на крупній терці, картоплю нарізати, перемішати з комбікормом домашнього приготування, присолити. Обід готовий!
Чому краще годувати мішанкою? Тому що, при потребі, в неї можна додати ліки, а крім цього, їжа виходить збалансованою.
Домашній комбікорм
Змішайте:
- 4 відер вівса;
- 2 відер пшениці чи ячменю;
- відро кукурудзи;
- відро макухи.
Більше цієї кількості за один раз готувати не варто, бо при довгому зберіганні суміш стає гіркою.
Кормова суміш для кроликів
Досвідчені господарі на двоє відер вологої мішанки беруть 2 кілограми сухого комбікорму. А в комбікорм перед цим додають:
- 3 чайні ложечки солі;
- 2 чайні ложечки біоміцину;
- 5 чайних ложок м’ясо-кісткового вітамінізованого борошна.
Біоміцин слугує не лише для профілактики хвороб, але й стимулює ріст. М’ясо-кісткове борошно потрібне для нарощування м’яса і для поповнення організму кальцієм (особливо це важливо для кролиць-мам).
Звертаючи увагу на умови утримання кролів, то у клітках обов’язково повинна бути вода, яку треба щодня міняти. Кролиці, що п’ють достатньо води, мають більше молока, а значить, малеча швидко росте.
Парування кролів
Не можна парувати родичів. Рекомендується на 10-15 самиць тримати двох самців різної крові. Парувати самку треба не раніше, ніж у 6-7 місяців. А самець цієї породи повинен бути 8-9-місячним. Давати їсти вдосталь самцям не варто. Бо важкий угодований кріль — неактивний.
Гілковий корм для кроликів
Що роблять господарі з гілками після обрізування плодових дерев в саду? Найчастіше — спалюють.
А тим часом ці гілки можуть стати непоганою підгодівлею для кролів. Особливо смакують вухатим молоді галузки яблунь, вишень, черешень, які кролики поїдають дотла. Із старих гілок вони обгризають кору.
От і все коротенько про умови утримання кролів.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.