Деякі садівники-любителі зараз подумки знаходяться на роздоріжжі і їх турбує питання: чи варто скошувати полуницю? Зараз ми разом з цим питанням розберемося більше детально.
Полуниця після плодоношення
Полуниця після збирання ягід вступає у дуже важливий для неї період, від якого значною мірою залежить урожай наступного року. А це буде залежати, наприклад, скільки варення з полуниці ви зможете приготувати вже з майбутнього врожаю. У рослин:
- відновлюється зростання нового листя та коріння;
- наростають серцевини;
- закладаються плодові бруньки;
- відбувається перегрупування поживних речовин (із листя вони переходять у стебло та корінь).
Запасені поживні речовини впливають на зимостійкість і зростання куща наступного року. За нестачі мінерального харчування, сильного розвитку хвороб і шкідників, рясного зростання вусів, що виснажують материнську рослину, врожай наступного року різко знижується.
Скошувати полуницю чи ні?
Скошувати листя полуниці потрібно, коли для цього є серйозні підстави, приміром, якщо рослини сильно пошкоджені кліщем або хворобами. Роблять це не пізніше, ніж через 10 днів після збору врожаю, на висоті 5—7 см від поверхні ґрунту. Всю хвору рослинність одразу спаліть! І не зволікайте: запізніле скошування полуниці погіршує зимівлю рослин.
Після скошування полуниці плантацію необхідно полити та підживити мінеральними добривами: закласти під легке розпушування 7—9 г подвійного суперфосфату та 9—11 г сірчанокислого калію (або 7—9 г хлористого калію) на квадратний метр.
Отже вирішувати вам і тільки вам — скошувати полуницю чи ні.
Календар садівника на 3 серпня
Час садити цибулинні квіти. Сприятливий період для збирання врожаю на тривале зберігання.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.