Зараз для любителів домашньої птиці буде надана корисна інформація щодо розведення індиків. Правильне формування племінного стада дасть свій позитивний результат під час племінного сезону.

Розведення індиків: племінне стадо в племінний сезон, племінний відбір індичок

Розведення індиків в племінний сезон

Хороша індичка зносить в рік близько 65 яєць з урахуванням правильного догляду за нею. Деякі самки дають близько сотні яєць, і такого результату домогтися цілком можливо.

Період з березня по вересень — ось рамки племінного сезону для розведення індиків. Самий пік несучості зазвичай припадає на кінець весни, а також на початок і середину літа. У перший рік життя індички зносять набагато більше яєць, ніж в наступні періоди.

Якщо завдяки штучному втручанню продовжили для несучок світловий день — є можливість викликати несучість за місяць до того, як цей період настане фактично. Світловий день на цей час дуже добре збільшити до чотирнадцяти годин на добу.

Вірна ознака початку насиджування — затримка індички в гнізді після відкладання першого яйця. Якщо індичка залишилася на гнізді вночі, потрібно або забезпечити їй всі умови для нормального насиджування, або вжити заходів для запобігання цієї поведінки.

Готову знестися індичку не потрібно випускати на вигул до того, поки вона не почне активно гніздитися в строго відведеному для цього місці. На період насиджування індичку дуже важливо годувати 4-5 разів на день. Так само дуже добре, якщо в раціон квочки буде входити заздалегідь пророщене зерно.

Племінний відбір індичок

Племінне стадо для розведення індиків формують по масі тіла, конституції індичок, які досягли п’яти- шестимісячного віку. Співвідношення має бути таким: один індик на десять індичок.

При комплектуванні стада на присадибній ділянці потрібно мати запасного індика. Оскільки індички є моногамними птахами, перевагу вони віддають обраним партнерам. Відбираючи самців, враховують їх зовнішній вигляд, характер, продуктивність. Забіякуватих самців відсівають.

Необхідно з перших днів подбати про правильне годування самців. На стіни пташника слід підвісити годівниці. Вони повинні розташовуватися на рівні голів індиків.

Індички починають в семимісячному віці яйцекладку. У лютому відбувається їх інкубація. Потрібно до цього часу утеплити приміщення, обладнати гнізда. Гнізда потрібно перевіряти щодня. Не можна допускати, щоб індички в них засиджувалися.

Індика можна використовувати замість квочки. Для гнізда відводять затемнене місце. Встановлюють його на висоті п’ятнадцять-тридцять сантиметрів від підлоги. При температурі 38 градусів відбувається нормальний розвиток зародків. Тимчасові охолодження на зародки індички позитивно впливають. Квочка іноді залишає гніздо для годування або прогулянки.

Поведінка індичок-квочок

Першою кладкою самки можна вважати перші 4-6 яєць, після чого слідує перерва в 1-3 дня, після закінчення якої індичка знову несеться. Згодом перерви між несенням стають довшими, цикли ж зменшуються.

Щоб індички краще неслися, використовують додаткове освітлення пташника. Після того, як знесений перший десяток (іноді і двадцять) яєць, індичка приступає до посиленого квоктання. Яйцекладка, зрозуміло, при цьому припиняється, а для того, щоб вона успішно відновилася, самок слід помістити туди, де побільше прохолоди. Так само можна допускати до них індиків, якщо ж і це не допомагає, починається використання додаткових подразників у вигляді яскравого світла, шуму, так само ідеально підійде різка зміна приміщення.

Під час розведення індиків квочка сідає на яйця зазвичай в період з березня по червень. Доросла квочка вільно покриває собою близько шістнадцяти-двадцяти яєць. Місце, в якому буде знаходитися гніздо, обов’язково має бути посипано десятисантиметровим шаром землі, зверху ж слід покласти підстилку, обов’язково суху. Так само біля гнізда повинна знаходитися вода і корм, включаючи підгодівлю з мінералів, а температура повітря в районі гнізда не повинна бути нижче десяти градусів тепла.

Поділитись: