Людина може забитися в будь-якому місці: удома, на вулиці, на роботі. Але не завжди поблизу є лікар, тому надання першої допомоги при ударах потерпілому, повинен вміти надати кожен із нас. Частіше за все, це може зробити і сам потерпілий.

Домедична допомога при ударах

Надання першої допомоги при ударах

Як правило, до ударів схильні:

  • голова;
  • руки;
  • ноги.

Причому ушкоджуються зазвичай м’язи, судини і нерви. Шкіра, завдяки своїй еластичності, рідше страждає від травм.

Кров, що витікає з пошкоджених судин, просочує навколишні тканини, при цьому утворюється синець (гематома). У результаті в місці удару з’являється припухлість, виникає біль.

Нерідко навіть порушується нормальна функція пошкодженої кінцівки. Біль особливо посилюється в тих випадках, коли травмована ділянка щедро забезпечена нервами.

Домедична допомога при ударах

Отже, допомогти потерпілому треба ще до втручання медиків. До місця удару потрібно негайно прикласти лід, сніг або пузир, наповнений холодною водою. Годиться для цього також змочений у холодній воді рушник.

Масаж, теплові процедури, гарячі ванни і компреси протипоказані протягом 4-5 днів, оскільки посилюють крововилив.

Якщо удар супроводжувався саднами або подряпинами, в забруднену рану може потрапити інфекція. Тому її слід припекти спиртом або йодом і зав’язати бинтом.

Коли при ударі ноги підвернулася стопа і сталося розтягнення зв’язок, крім крововиливу, набряку і сильного болю може обмежитися рухливість суглоба. В таких випадках потерпілому потрібен постільний режим, на ділянку суглоба — холод, а для обмеження рухливості суглоба — пов’язка. Зазвичай такі пов’язки застосовують, коли пошкоджені колінний та ліктьовий суглоби.

Особливу увагу треба звернути на удар голови, який може супроводжуватися струсом мозку. Ознаки цього захворювання:

  1. Різкий головний біль.
  2. Нудота.
  3. Запаморочення.

Потерпілому потрібен повний спокій і термінова консультація лікаря.

При всіх обставинах потерпілого після першої допомоги треба показати лікарю, щоб у разі необхідності ввести протиправцеву сироватку, виключити перелом кісток. А при ударах живота і грудної клітки — виключити ушкодження внутрішніх органів.

Бережіть себе, і будьте завжди здорові!

Поділитись: