Сьогодні ми розглянемо монтаж джерела безперебійного живлення для приладів опалювальної системи. Ця робота нескладна, і її зможуть виконати чоловіки, які вміють самі хазяйнувати у власній оселі без сторонньої допомоги.

Монтаж джерела безперебійного живлення

Найчастіше стикаєшся з вибором опалювального газового котла і циркуляційного насоса, коли потрібна наявність різнорівневої опалювальної системи. Дешевші і прості за конструкцією — котли підлогового типу, для яких потрібний насос при великих і розгалужених лініях опалення. Він в системі працює постійно, як правило, має перемикач на різну продуктивність. Живлення помпи від стандартної побутової електромережі напругою 200–230 вольт, споживана максимальна потужність в середньому становить близько 50 ват. Система водяного опалення з насосом, наприклад, в багатоповерховому будинку або там, де природна циркуляція неможлива, залишається слабкою ланкою при відключенні струму в електромережі. Спеціалізовані резервні джерела живлення досить дорогі для роботи в аварійній ситуації насоса опалювальної системи, в якості більш дешевої альтернативи може служити звичайне джерело безперебійного живлення для комп’ютерної техніки (ДБЖ).

Монтаж джерела безперебійного живлення

Монтаж джерела безперебійного живлення до насоса опалювальної системи забезпечується простим видаленням спеціальної вилки на виході апарату і підключенням проводів кабелю до рознімної колодки безпосередньо на насосі. Від центральної мережі через пакетний вимикач «безперебійник» підключається до живлення безпосередньо, тобто під час штатної ситуації насос працює від мережі. На практиці, застосувавши ДБЖ для живлення німецького насоса Wilo STAR-RS 25/2 із заявленою максимальною потужністю 45 ват, можна домогтися його роботи при аварійному відключенні в побутовій мережі близько 5 годин, використовуючи «безперебійник» потужністю 800 Ватт, і відповідно близько 6–12 годин при потужності ДБЖ 1000–1500 Ватт. За умови відключення електрики на порівняно короткий період — 2,5–3 години, стійкої роботи ДБЖ цілком вистачає. Банально можна його вмикати і вимикати після того, як насос прожене воду в системі, тоді роботу можна продовжити в кілька разів.

Звичайно, заявлена ​​виробником потужність джерела резервного живлення не завжди відповідає дійсності, так як за розрахунками насос повинен працювати в два рази довше, ніж виходить на практиці. Якщо ж потрібна більш надійна система живлення насоса, то логічніше використовувати джерело резервного живлення для охоронних систем, наприклад, SKAT–UPS з ємністю акумуляторної батареї, розрахованої на кілька годин роботи. Така система значно простіша, можлива швидка заміна акумулятора або додавання більш потужного.

Підключення сучасного навісного котла

Аналогічно такому підключенню циркуляційного насоса опалення через резервне джерело можна підключити сучасний навісний котел, термін його роботи в аварійній ситуації буде не набагато менше, так як в його пристрої використовується типовий насос, а на живлення електроніки та запірної системи енергетичні витрати будуть не більшими. Часто в магазинах з продажу газового обладнання нам пропонують купити спеціалізовані стабілізатори, але «безперебійники» вже оснащуються стабілізаторами, а за ціною не сильно відрізняються. ДБЖ буде в будь-якому випадку ефективно працювати для живлення навісного котла, не дозволяючи йому зупинитись в аварійний режим при короткочасному відключенні від електромережі. Стабілізатор в цьому випадку марний.

Поділитись: