Останнім часом можна почути багато попереджень від фахівців різних галузей та й просто «знаючих» громадян: «Будьте уважні: небезпечна літера Е!». а чи такі вже й небезпечні харчові добавки з індексом Е? Зараз ми разом попробуємо більш конкретно розібратись в цьому питанні.

Харчові добавки з індексом Е, підсилювач смаку е621, сахарин, аспартам

Фото з блоґу blog.comfy.ua

Харчові добавки з індексом Е

Для початку згадаємо, що саме ховається під індексом Е. Він означає лише речовини, протестовані в Євросоюзі і схвалені спеціальною комісією. Далеко не всі «ешки» страшні та небезпечні. Марковані таким чином сполуки містять навіть полуниця і банани. Наприклад, під індексом Е160 ховається паприка, а Е100 — це лише куркума. Вітамін С в цій системі позначається як Е300, вітамін Е маскується під позначкою Е306-Е309, а корисний яблучний пектин маркований як Е440.

Однак перевірений не означає безпечний. Харчові добавки з індексом Е можуть містити в собі сполуки, яких потрібно уникати.

Консерванти Е200-Е299

Вони є вельми небезпечні для людського організму. Серед винятків зазначені тільки оцет (Е260-Е263) і молочна кислота — Е270. Досить довго безпечним вважався диметилдикарбонат Е242, проте недавно було доведено, що він здатний руйнувати шкірні покриви і викликати важку алергію. Взагалі, в ідеалі в продуктах для консервації повинні використовуватися тільки сіль, лимонна та яблучна кислоти.

Сахарин і аспартам

Найнебезпечнішими є сахарин (Е954) і аспартам (Е951). При регулярному вживанні вони викликають сильні головні болі, слабкість, погіршення самопочуття в цілому.

Антиоксидант бутилгідроксіанізол

Антиоксидант бутилгідроксіанізол маркований як Е320. Через нього страждає кровоносна система, він перешкоджає насиченню червоних кров’яних тілець киснем.

Підсилювач смаку Е621

Це багатьом відомий глутамат натрію. Він провокує м’язові і головні болі, стимулює відчуття голоду, при тривалому і регулярному вживанні призводить до розвитку хвороби Паркінсона і Альцгеймера. Практично обов’язково міститься в сухариках, чіпсах, фасованій сушеній рибі.

Група Е7

Що стосується групи Е7, то краще зовсім уникати продуктів, в яких є представники цієї категорії. Найчастіше під таким маркуванням приховані гормони та антибіотики.

Речовини Е100-Е199

Група речовин від Е100 до Е199 включає в себе барвники. Вони вважаються відносно безпечними, хоча велике їх різноманіття в окремо взятому продукті повинно насторожити.

Нешкідливі «ешки»

Майже завжди нешкідливі «ешки»-емульгатори (група Е5), що відповідають за збереження потрібної структури продукту. Зазвичай виробники вибирають лецитин, який належить до натуральних речовин.

Не варто побоюватися також позначки Е4: це стабілізатори, в число яких входять крохмаль і желатин.

Ось такі харчові добавки з індексом Е нам пропонують в продуктах.

Поділитись: