Догляд за кучерявим волоссям — це специфічний процесс, який потребує деяких знань і навичок. Тому ця стаття розрахована на те, щоб допомогти кучерявим жінкам та чоловікам корисним порадами.

Практично всі жінки хочуть, щоб їх волосся було хвилястим, у вигляді локонів. Адже багато хто вважає, що це — еталон жіночності і ніжності. Такий образ здатний надати обличчю м’якість і приховати якусь різкість рис. Стилісти стверджують, що саме довге волосся з локонами яке прикрашає жіноче обличчя, робить його вишуканим і витонченішим. І, напевно, тому жінки прагнуть підкрутити своє розкішне волосся, зробити його хвилястим і кучерявим. Тому далі мова піде більш детально про догляд за кучерявим волоссям. Кучерявим чоловікам теж не завадить це взяти на озброєння.

Догляд за кучерявим волоссям, як правильно мити і сушити волосся, шампунь для хвилястого волосся, бальзам для кучерявого волосся, професійні засоби для укладки волосся, фарбування хвилястого і кучерявого волосся

Який повинен бути догляд за кучерявим волоссям

Але деякі дівчата і жінки з натуральними кучерями досить часто, навпаки, хочуть, щоб їх волосся було прямим і гладким. І це не тому, що кожна хоче якось виділитись або спробувати щось нове, щодо своєї зовнішності. А швидше за все справа в тому, що хвилясте волосся вимагає особливої ​​уваги, а також належний догляд за кучерями і спеціального укладання. Інакше така зачіска буде не красивою і притягуючою погляди, а швидше за все, просто кудлатою шевелюрою.

А ще, хвилясті локони в основному не просто укласти або створити з них необхідну зачіску, для цього неодмінно знадобитися лак, гель або щось інше. Не можна сказати, що хвилясте волосся не здорове, або позбавлене сил. Воно всього лише неслухняне щодо форми зачіски, і це ніяк не відноситься до його структури.

Головною проблемою хвилястого волосся є скоріше не укладання, а їх стан. В основному кучеряве волосся має сухий тип, в той час, коли його коріння найчастіше мають жирну структуру.

Структура хвилястого волосся, яке коли-небудь офарблювалося, піддавалося хімічній завивці, освітленню або випрямленню, вже вважається пошкодженою. А якщо ви часто проводите такі процедури, то і того гірше. При регулярному фарбуванні хвилястого волосся, їх структура пошкоджується більше і для того, щоб її відновити, знадобитися багато часу, сил і матеріальних витрат. Тому такий догляд за кучерявим волоссям може завдати волоссю шкоди.

Всім відомо, що волосяний стрижень — це стовбур з лускатим покриттям, елементи якого розташовані близько один до одного. У зимовий період і при підвищеній вологості повітря волосся може сильно «розбухнути» через пористі структури оболонки у вигляді лусочок. Краї цих лусочок розкриваються, утворюючи між собою якийсь простір, в який можуть потрапити всілякі речовини, які можуть пошкодити структуру оболонки волосся. А хвилястому волоссю це загрожує ще й тим, що переломи його можуть виникати в декількох місцях (вигинах). До цього може призвести регулярний догляд за кучерявим волоссям із застосуванням потужних хімічних препаратів, таких як відбілювання, фарбування, хімічна завивка і так далі.

Здійснюючи догляд за кучерявим волоссям, необхідно пам’ятати, щ кучеряве волосся досить негативно сприймає різного виду тепло (застосування фена, особливого прасування для вирівнювання волосся) і хлорку (додаткову сушку), що надалі може привести до свербіння шкіри голови і лущення. Не варто плутати ці симптоми з лупою або грибком, які потребують медичного втручання. Це просто реакція шкіри на негативні впливи.

Більшість кучерявого волосся пошкоджено, тому воно має закручений вид і посічені кінці. І багато хто з їх власників через це не знаходять часу і терпіння на те, щоб правильно стежити за ним і піклуватися про нього. Посічене волосся чіпляється одне за одного, завдаючи при цьому собі механічні травми. І щоб уникнути цього слід захистити волосся за допомогою особливої ​​свого роду плівки. Далі читайте конкретні рекомендації про догляд за кучерявим волоссям.

Вибирайте правильний шампунь для хвилястого волосся

Повноцінний догляд за кучерявим волоссям не може бути без застосування шампуней. До цього питання необхідно поставитися з усією відповідальністю. При нормальному кучерявому волоссі рекомендується використовувати шампунь призначений виключно для кучерявого волосся. А далі — орієнтуйтеся по ситуації: для сухого типу волосся — відповідний шампунь, для жирного — шампунь для жирного волосся і так далі. А так же підбирайте шампунь відповідно структурі волосся, адже воно може бути жорстким або тонким.

До складу шампуню для сухого волосся, який призначений для його зволоження і пом’якшення, повинен входити екстракт кокосового масла, масло солодки або жожоба, витяжки волошки, гамамелісу і лотоса.

Для тонкого і позбавленого сили волосся, яке має посічені кінці і потребує захисту і зміцнення, підійдуть шавлія, хрін і папаїн.

У наш час шампуні можуть виконувати деякі додаткові функції: надати волоссю об’єм або, навпаки, зменшити його, мають антистатичні дії, роблять розчісування легше і так далі. Детальніше дізнатися про склад і властивості шампунів різних типів і різних виробників ви можете, звернувшись до пошукових систем в мережі Інтернету.

При кучерявих локонах не рекомендується використовувати шампунь, який робить зачіску об’ємною, оскільки ці засоби негативно діють на кучеряве волосся. Ці шампуні або відкривають лусочки волосся, тим самим роблячи його беззахисним і пересохлим, або створюють на його поверхні плівку, що робить всі волоски і зачіску в цілому важкими. В результаті ваші і так пошкоджені локони швидко ламаються і втрачають зовнішній вигляд.

Догляд за кучерявим волоссям потребує не тільки витрат грошей, а й займає чимало часу. Тому до цього потрібно бути заздалегідь готовими. Ідемо далі…

Перше, на що необхідно звернути увагу вибираючи шампунь — це його якість, що може влинути на якісний догляд за кучерявим волоссям. Прослідіть, щоб склад шампуню якомога більше складався з натуральних і природних речовин. А ще, зверніть увагу на особисті відчуття під час миття голови. Якщо раптом виникнуть небажані ефекти, лущення шкіри голови після миття або її почервоніння, або просто вам здається, що волосся не досить чисте, висновок — цей шампунь не для вас. Не примушуйте себе продовжувати мити волосся цим шампунем лише тому, що ви його вже купили. Це може дуже нашкодити вашому волоссю і шкірі голови.

Правильно вибирайте кондиціонер або бальзам для кучерявого волосся

Якісний догляд за кучерявим волоссям не обійдеться без застосування бальзаму. Бальзам для волосся є головним живильним препаратом. Він свого роду є лікуванням пошкодженого стовбура волосини і додатковим її харчуванням. Не слід його використовувати людям з нормальною структурою волосся, оскільки він робить його важким і зачіска виходить зовсім без об’єму. Але для слабкого волосся — це якраз те, що потрібно. А все тому, що шампунь — це луг, а ось бальзам — кислота, що нейтралізує його і пом’якшує волосся після використання. Завдяки бальзаму суха шкіра голови отримує необхідну зволоженість і не втрачає свою природність, а ще — розчісувати волосся стає набагато простіше, що позитивно впливає на його структуру і не дає йому ламатися. Це якісний догляд за кучерявим волоссям.

При нормальній структурі волосся рекомендується використовувати кондиціонер з зволожуючими властивостями, так як він здатний зробити розчісування легше, а волосся стане м’яким і простим в укладанні.

Але цим не обмежується догляд за кучерявим волоссям. Далі йдуть рекомендації з його миття і сушки. Дотримуйтесь рекомендованих правил, і у вас буде все гаразд.

Як правильно мити і сушити волосся

Здійснюючи догляд за кучерявим волоссям, потрібно знати, що найкраще для миття волосся такого типу застосовувати більш м’яку воду. Також не перегрівайте воду для миття голови, але і не переохолоджуйте її. Це повинна бути тепла вода і приємна на дотик. Не сильно тріть шкіру голови під час її миття, оскільки цей процес, як втім і вода підвищеної температури, викликає зайву активність сальних залоз.

Не страшно, якщо ви миєте волосся досить часто. Однак, не варто перегинати палицю і краще все ж мити голову тоді, коли вона цього потребує. Але коли вам просто необхідно мити голову часто, скористайтеся тими особливими препаратами, які призначені саме для частого використання.

Не закутуйте голову в рушник після миття голови (винятками є лише ті випадки, коли ви застосовуєте спеціальні лікувальні засоби, які вимагають збільшення температури). А ще, не тріть волосся рушником, якщо воно у вас в’ється, оскільки воно може заплутатися, посіктись і порушиться їх зовнішній шар.

Здійснюючи догляд за кучерявим волоссям, необхідно знати, що найкраще сушити кучеряве волосся природним шляхом. Звичайно, якщо у вас є час — не використовуйте фен, так як через нього волосся пересихає і може постраждати. Але якщо у вас немає виходу, і фен вам просто необхідний, тоді скористайтеся термозахисними препаратами.

Волосся злегка підсушіть, трохи розчешіть його за допомогою великого гребінця і щоб його зубчики не були густими. Найкраще тут підійде гребінець із пластику з антистатичним напиленням, оскільки недорогі гребінці з дерева або заліза в основному мало відполіровані і лише шкодять волоссю. Починайте чесати волосся знизу, повільно рухаючись до коріння. Не забувайте періодично мити ваш гребінець, так як на ньому збирається шар жирових речовин.

Догляд за кучерявим волоссям: стрижка локонів

Догляд за кучерявим волоссям ніяк не може обійтись без його стрижки. Якщо ваше волосся хвилясте або в’ється, то хоча б кожні три місяці необхідно підстригати кінчики, так як такий тип волосся більш схильний до пошкоджень, а значить може сіктися більше звичайних.

При сухому хвилястому волоссі застосування ефективних методів по його догляду буде мало. За допомогою різних масок і шампунів волосся отримує лише додаткове харчування, а ось остаточного відновлення і перешкоджання розшаровуванню надалі добитися не вийде. А значить, для слабких і сухих локонів просто необхідна «гаряча стрижка». Ця процедура, тобто такий догляд за кучерявим волоссям, утворює «запаювання» кінчиків волосся, щоб зберегти в ньому природну вологу, щоб уникнути його розсічення.

Професійні засоби для укладки волосся

Здійснюючи догляд за кучерявим волоссям, рекомендується укладати кучеряве волосся за допомогою власних рук, а не гребінців. Для укладання м’якого і жорсткого волосся рекомендується використовувати пінку або гель для волосся, для того, щоб локони стали слухняними, кінчики можна змастити воском, який зробить їх трохи важче і допоможе зібрати в «купу». Догляд за кучерявим волоссям рекомендується проводити з використанням відповідних засобів для укладання.

Для створення локонів з природного хвилястого волосся можна використовувати бігуді великого діаметра, які слід застосовувати на трохи змочене водою волосся. Коли ви знімете бігуді, не поспішайте його розчісувати, а просто нанесіть гель або пінку на руки і пройдіться ними по волоссю, це зробить його більш натуральним.

Які б засоби для укладання волосся ви не використали, здійснюючи догляд за кучерявим волоссям, намагайтеся на ніч від них позбавлятися. Найкраще помити голову повністю, але якщо зробити це немає можливості або бажання — то хоча б просто розчешіть волосся. Але якщо засоби для укладання носять природний характер, то тут можна зробити виняток.

Однак, кучеряве волосся не тільки вимагає додатковий догляд за кучерявим волоссям, воно ще сприяє створенню великого числа різних зачісок. Для швидкого перетворення зовнішнього вигляду, припустимо, досить лише просто зібрати з волосся низький хвіст з передніх пасом, тим самим ви отримаєте нову зачіску. А стригти таке волосся краще шарами, тоді локони будуть виражені чіткіше, що додасть їм візуальну густоту.

Фарбування кучерявого волосся

Натуральні фарбувальні засоби, такі, наприклад, як басма, хна, кава і так далі, теж можуть пересушити волосся, якщо їх не вірно розвести, що часто буває при самостійному використанні. У той же час засоби для фарбування волосся, які продаються в магазинах («фабричні»), порушують його структуру. Волосся часто стає жорстким, що вимагає тривалого лікування в майбутньому. Тому, жінкам з кучерявим волоссям, рекомендується мати натуральний його колір, що досить актуально в наш час.

Але якщо ваш догляд за кучерявим волоссям включає цю процедуру, і вам все ж необхідно пофарбувати волосся, щоб, наприклад, приховати сивину, тоді скористайтеся щадними фарбувальними засобами, які не містять аміак. Рекомендується проводити забарвлення волосся в спеціальному салоні або перукарні, якщо звичайно ви можете собі це дозволити.

Догляд за кучерявим волоссям: вирівнювання волосся

Для цієї процедури в основному застосовується стайлер — спеціальна праска для вирівнювання волосся. Однак, не рекомендується використовувати її часто, оскільки гаряче повітря від неї пересушить ваше волосся ще більше, що подіє на нього не дуже добре. До того ж, не варто проводити ці дії з хвилястим від природи волоссям, коли на вулиці дощ і сиро, оскільки ефекту від процедури не буде видно, а волосся отримає додаткове навантаження.

Масаж голови

Рекомендується проводити масаж голови хоча б один раз в сім днів. Якщо є можливість, проводьте цю процедуру, щонайменше, два рази на рік в косметичному салоні, це нормалізує кровообіг шкіри голови, забезпечить харчування цибулин волосся, від чого воно буде краще рости, стане міцніше і еластичніше.

Для кучерявого волосся необхідні особливі маски

За допомогою спеціальних масок, луската поверхню волосся як би склеюється, що утворює свого роду захист всьому волосю. А значить, рекомендується щонайменше 1 раз в 1-2 тижні використовувати зволожуючі, живильні, що забезпечують волоссю еластичність маски.

Фахівці стверджують, що, здійснюючи догляд за кучерявим волоссям, маски для еластичності необхідно наносити на волосся, відступивши від коренів 10 сантиметрів, в той час як живильні — по всій довжині. До того ж хороший ефект досягається від застосування різних масел, емульсій і пінок, що містять кератин.

Правильний догляд за кучерявим волоссям із застосуванням масок

Маски, які приносять хороші результати, можна зробити своїми руками. Це специфічний догляд за кучерявим волоссям. Нижче ви ознайомитесь із рецептами приготування масок з підручних матеріалів.

  1. Маска з кислого молока (зволожуюча). Необхідно нагріти кисляк до температури тіла (37 градусів) і рясно нанести на волосся. Потім волосся накривають поліетиленом або пергаментним папером і закутують рушником. Через 30-40 хвилин рушник і поліетилен зняти і знову нанести кисляк на шкіру голови і волосся по всій довжині. Після чого кілька хвилин помасажувати голову і добре все прополоскати теплою водою без шампуню та інших миючих засобів. Даного типу маска запобігає розшаруванню волосся і захищає його від пошкоджень, утворюючи свого роду плівку на його зовнішньому шарі. В даному випадку кисле молоко можна замінити кефіром.
  2. Масляна маска (зволожуюча) для сухого хвилястого волосся. Це зволожуючий догляд за кучерявим волоссям. Знадобиться масло обліпихи і яке-небудь інше масло рослинного походження, змішані в співвідношенні 9:1. Отриману суміш масажними рухами втирають в голову, закутують поліетиленом і рушником. Час дії маски — 1 година, після чого її необхідно змити теплою водою з використанням шампуню. Процедуру проводити пару раз в тиждень, загальне число прийомів — 10 і більше.
  3. Догляд за кучерявим волоссям: маска з полуниці. Візьміть до 10 штук свіжих ягід і розітріть до консистенції пюре. В отриману масу додайте 1 ст. ложку майонезу. Маску розподіліть по всьому волоссю і шкірі голови і втирайте в шкіру від 3 до 5 хвилин. Закутайте поліетиленом і не знімайте півгодини. Після чого добре промийте волосся теплою водою і шампунем. Таку маску рекомендується використовувати лише з нашої не привезеної ягоди, тому вона доступна лише в певний сезон. Адже зарубіжна полуниця містить нітрати, та й ціна її не маленька.
  4. Маска з оливкової олії і полуниці. Вам буде потрібно 200 гр. ягід полуниці, 2 ст. ложки оливкової олії і жовток одного яйця. Полуницю слід добре розчавити, додати всі інгредієнти і добре змішати. Розподіліть маску по шкірі голови і волоссю. Замотайте голову в целофан і потримайте півгодини, потім промийте волосся з шампунем.
  5. Гліцеринова маска для сухого типу хвилястого волосся. Необхідно 2 ст. ложки касторової олії, 1 ч. ложка оцту, 1 ч. ложка гліцерину і одне яйце. Змішайте всі компоненти і нанесіть маску на шкіру голови і волосся. Закутайте все поліетиленом і рушником і залиште на 40-50 хвилин. Після закінчення часу прополощіть голову теплою водою і шампунем, призначеним для сухого типу волосся.
  6. Оздоровча маска для волосся з настоянки арніки. Є ще й такий догляд за кучерявим волоссям. Квітки цієї рослини багаті на корисні речовини (органічні кислоти, смоли, білки, фітостерини, каротиноїди, натуральний цукор, ефірні масла, жирне масло, алкалоїди, мінеральні солі, дубильні речовини). Маска даного типу є живильною, зволожує і надає блиск кучерявим волоссям. Для неї знадобляться: жовтки двох яєць, реп’яхове масло (2 ст. ложки), настоянка арніки (3 ст. ложки), яка продається в аптеці. Змішати всі компоненти і готову маску розподілити по шкірі голови і волоссю. Одягти поліетиленовий пакет і закутати полотенцем, залишити на 40-50 хвилин. Потім змити маску з голови теплою водою з шампунем. Збільшити ефект маски можна, роблячи її в теплому місці, припустимо у ванній або сауні. Або періодично міняти рушник, який остигає на теплий.
  7. Медово-оливкова маска (поживна). Візьміть 3 ст. ложки оливкової олії і 100 грам теплого, натурального меду. Все змішайте і нанесіть на волосся і шкіру голови, після чого закутайте все поліетиленом. Залиште маску на 40-50 хвилин, потім добре прополощіть водою, але без шампуню. Шампунь можна використовувати для миття голови лише через добу.
  8. Маска з оливкової олії і яйця (поживна). Для цієї маски вам знадобитися: 2 яйця (краще за все домашніх) і 4 ст. ложки оливкової олії. Збийте масло з яйцями і нанесіть на волосся і шкіру голови, надягніть пакет. Тримайте маску не більш години, після чого змийте водою без шампуню. Шампунь можна використовувати лише через добу.
  9. Ефективна зволожуюча маска для сухого кучерявого волосся, що складається з двох етапів. Перший догляд за кучерявим волоссям — візьміть однакову кількість соку листя алое і соку цибулини. Все добре змішайте і втирайте суміш у шкіру голови. Залиште на півгодини. Другий догляд за кучерявим волоссям — зверху на перший шар маски нанесіть наступний, але не тільки на корені, а й по всьому волоссю. Для неї візьміть сметану (2 ст. ложки), теплий мед (1 ст. ложку), реп’яхову олію (1 ст. ложку) і касторове масло (1 ч. ложку). Одягніть на голову поліетилен і закутайте теплим рушником. Залиште на годину. Промийте голову теплою водою і шампунем.
  10. Лікувальна маска з вітамінами А і Е (зволожуюча). Вам знадобитися рицинова й оливкова олія (по 2 ст. ложки), жовток одного яйця, сік ½ лимона, теплий мед (2 ст. ложки), вітамін Е (1 капсула) і вітамін А (10 капсул). Ретельно змішайте всі складові в єдину лінію, після чого готову маску нанесіть на шкіру голови і волосся і масажними рухами втирайте пару хвилин, потім загорніть в поліетилен. Тримайте маску 30-40 хвилин, після чого змийте водою без шампуню. Шампунем вимити голову буде можна лише через добу.
  11. Маска горобинова (поживна). Ця маска добре підійде робити догляд за кучерявим волоссям слабкого типу і забезпечить йому харчування корисними мінералами. Для маски вам знадобитися сік з 2 ст. ложок свіжих ягід горобини, жовток одного яйця і мед (1 ст. ложка). Всі інгредієнти ретельно змішайте і готову маску нанесіть на шкіру голови і волосся, замотайте поліетиленом. Залиште на півгодини, потім добре вимийте голову водою з шампунем.
  12. Морквяна маска для блиску волосся. Ось ще цікавий догляд за кучерявим волоссям. Необхідно змішати 4 ст. ложки соку, вичавленого зі свіжої моркви, 2 ст. ложки соку лимона і 200-250 мл. відвару м’яти (склянкою окропу залийте 1 ч. ложку висушеного листя м’яти). Таку маску необхідно наносити на чисте вологе волосся і залишати на 20 хвилин, після чого все змивається водою без шампуню.
  13. Маска із хни (зволожуюча). Слід взяти 3-6 ст. ложок безбарвної хни, змішати з окропом до утворення густої кашоподібної суміші і дати постояти 15 хвилин. Потім взяти 4-5 ч. ложок реп’яхової олії і підігріти на паровій бані до високої температури. Далі акуратно з’єднайте масло з хною, добре перемішайте, накрийте кришкою і дайте охолонути. Коли маса охолоне, змішайте її з 2-3 ч. ложками масляного розчину вітаміну Е і стільки ж вітаміну А. Після цього готову маску трохи підігрійте і нанесіть на волосся. Воно повинно бути чистим, не змивати маску 2 години. Через 2 години прополощіть волосся теплою водою без шампуню. Рекомендується використовувати дану маску 1 раз в 7 днів. При сухій структурі волосся, допускається застосування маски 2 рази на 7 днів, але не більше.
  14. Маска з бананів для хвилястого волосся. За допомогою цієї маски волосся стане м’якше і укладати його буде легше. Візьміть 1 банан (як можна спіліший), розчавіть його до консистенції пюре, змішайте з 3 ст. ложками майонезу і оливковою олією (1 ст. ложка). Втирайте маску в шкіру голови і розподіляйте по всьому волоссю. Накрийте поліетиленом і залиште на півгодини. Потім добре промийте голову водою з використанням шампуні.
  15. Бананово-молочна маска. Цей вид маски теж робить волосся м’яким і простим в укладанні. Зробіть пюре з одного банана, змішайте його з одним яйцем, молоком (3 ст. ложки), теплим медом (3 ст. ложки) і оливковою олією (5 ст. ложок). З’єднайте все в єдину масу і втирайте готову маску в шкіру голови і розподіліть по волоссю. Накрийте поліетиленовою плівкою. Залиште на півгодини, потім змийте теплою водою без шампуню.
  16. Ефективна маска з авокадо (поживна). Цей вид маски підходить для сухого і позбавленого сил кучерявого волосся, живить його мінералами, пом’якшує і спрощує укладання. Приготуйте 1 стиглий плід авокадо і зробіть з нього пюре (можна використовувати м’ясорубку або блендер). Змішайте з оливковою олією (50 мл) і мигдальним маслом (20 мл). Втирайте в шкіру голови і розподіліть по волоссю, закутайте пакетом. Час дії — 60 хвилин, після чого необхідно вимити голову водою з шампунем.
  17. Маска з капусти для кучерявого волосся (відновлює). Дана маска корисна, коли кінчики волосся січуться, а так же вона робить волосся блискучим. Необхідно видавити сік зі свіжої капусти і втирати в шкіру голови і розподіляти по всьому волоссю за 30 хвилин до миття голови. Після втирання закутати волосся поліетиленом.
  18. Персикове масло для слабкого і позбавленого сил кучерявого волосся (зміцнює). Це зміцнюючий догляд за кучерявим волоссям. Приготувати таку маску не так просто, проте вона дуже корисна для волосся і насичена великою кількістю вітамінів, мінералів, різних масел для слабкого, тонкого і пересушеного волосся. Дана маска відновлює його структуру, зволожує його, робить більш чистим, шовковистим і блискучим. До того ж вона є додатковим джерелом харчування волосяної цибулини, що запобігає випаданню волосся. Вам знадобиться: персикове масло (1 ст. ложка), свіже топлене сало (1 ст. ложка), ланолін (2 ст. ложки), гліцерин (1 ч. ложка), оцет яблучний (1 ч. ложка), касторове масло (3 ст. ложки), вода (100 мл.) і шампунь (1 ч. ложка). В одній ємності змішують всі компоненти (крім води) і підігріваємо на водяній бані. Воду слід нагріти окремо. Після чого необхідно додати воду в отриману масу і добре перемішати. У підсумку ви отримаєте багатий засіб для зміцнення волосся. Таку маску слід застосовувати коли волосся чисте і сухе. Зверху голову накривають поліетиленом і закутують рушником. Час дії — година і більше, потім все добре змити без шампуню.
  19. Маска з часнику. Це поживна, оживляюча і сприяюча росту маска: всім доступний догляд за кучерявим волоссям. Вам знадобитися: жовток одного яйця, майонез (1 ст. ложка), мед (1 ч. ложка), дрібно порізаний часник (пара зубчиків). Змішайте всі складові в однорідну масу, після чого можна втирати в голову, потім надягати пакет і залишати до ранку. Прокинувшись слід добре вимити голову з шампунем, а як полоскання використовувати кропив’яний настій.
  20. Маска з цибулі. Маска даного типу сприяє росту волосся, надає йому життєвої сили, збагачує вітамінами. Необхідно взяти жовток одного яйця, 1 ст. ложку масла рослинного походження, мед — 1 ст. ложку і вичавити сік з однієї невеликої цибулини. Все змішати і використовувати в якості втирання в голову, потім закутати поліетиленом і не знімати до ранку. Вранці змити водою і шампунем. Рекомендується використовувати даний засіб 1 раз в 7 днів протягом трьох місяців.

Роблячи догляд за кучерявим волоссям, щоб домогтися кращого ефекту від масок для кучерявого волосся, приготованих в домашніх умовах, рекомендується полоскати після них волосся відваром з ромашки або водою з соком лимона (на літр води 1 ч. ложка лимонного соку). При чому перше використовується для світлого волосся, а друге — для темного.

От і весь догляд за кучерявим волоссям. Будьте завжди кучеряві і живіть кучеряво!

Поділитись: