Популярними садовими квітами в останні роки стали клематиси. Ці багаторічні квіти, що досягають 3 метрів у висоту, радують господарів з весни до осені сотнями ніжних квіточок. Однак для того, щоб рослини були здоровими і могли цвісти довго і барвисто, необхідний догляд за клематисами з дотриманням нескладних правил в цій справі.
Посадка, обрізка і укриття клематисів
Кожному хочеться, щоб всі висаджені на грядках квіти стали окрасою клумби і подарували масу приємних емоцій. Якщо ж ви вирішили прикрасити свою дачну ділянку клематисами, не нехтуйте основними правилами посадки і обрізки цих рослин.
Для клематисів максимально підходять нейтральні ґрунти, але, на крайній випадок, підходять слабокислі і слаболужні.
Для посадки клематиса необхідна лунка розміром 40×40 см. Глибина залежить від того, який корінь саджанця. Найкраще посадити клематис сантиметрів на 10 нижче, ніж він ріс раніше. Так у нього буде можливість утворити хороший центр кущіння.
Однак необхідно простежити за тим, щоб не занадто заглибити рослину. Інакше зростання сповільниться або молодий пагін і зовсім загине.
Також посаджений трохи глибше звичайного клематис буде більш захищеним від зимових морозів. Правда, найкраще утеплити обрізані на зиму кущі листям і накрити ящиками. Однак перш, ніж приступити до утеплення рослин на зиму слід їх обрізати.
Найкраще обрізати клематис майже повністю. Садівники рекомендують залишати 20—30 см над рівнем землі. Це дасть можливість залишити кілька вузлів, які з приходом весни почнуть рости більш активно.
Догляд за клематисами: полив і підгодівля
В якості добрив для клематисів повсюдно використовують органічні або ж мінеральні добрива. Вибір тут залежить від виду ґрунту і його стану. Варто звернути увагу, що неприпустимо удобрення ґрунту під клематисами ні свіжим гноєм, ні торфом, так як вони принесуть тільки шкоду.
За сезон рослині потрібні 3-4 підгодівлі. Особливо важливо надати клематисам азотних компонентів на початку періоду вегетації. А ось під час цвітіння і в осінній період клематис потребує фосфорно-калієвих елементів.
Також неприпустимо пересихання ґрунту, особливо, якщо мова йде про молоді рослини. Землю завжди утримують вологою і рихлою. Ну а для того, щоб не довести до загнивання коріння, не рекомендується поливати в центрі куща — зволожувати слід землю навколо рослини, а не самі корінці.
Ось такий нескладний догляд за клематисами.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.