Протягом досить довгого часу День святої Тетяни є неофіційним святом студентів. Але, як би там не було, сьогодні два свята в одному «флаконі» — День студента, а також вітаємо всіх Тетян на землі з Днем ангела!

День святої Тетяни
Картинка ulyublena.com

Істрія святої Тетяни

Свята Тетяна — мучениця, яка понесла страждання за віру ще за часів Римської імперії. Її батьком був римський консул, побожний християнин. Вона таємниче приймає християнство, за що її було страчено у 225 році (за деякими даними страта відбулась 226 чи то 230 року) після того, як вона відмовилася від повернення у попередню віру. Батька Тетяни дуже шанували в Римі, як добропорядного римлянина і проконсула, але він теж таємно прийняв християнство. Будучи молодою, Тетяна прийняла рішення присвятити весь свій життєвий шлях Ісусу не порушуючи власне дівоцтво. Через деякий час вона була долучена до посвячених Богу жінок-дiaконіс римської церкви.

Великомученицею були свідомо прийняті страждання у той час, коли влаштовувались гоніння щодо тих, хто прийняв християнську віру під час правління імператора Олександра Севера. Вона була схоплена і насильно доставлена до язичницького храму Аполлона, де примусово спонукали її до принесення жертви поганському ідолу. Після відмови, свята Тетяна була піддана жорстокому катуванню, але тверду її віру не змогли похитнути. До наших днів дійшли перекази, які свідчать про тортури, яким була піддана свята Тетяна, не завдавали їй суттєвої шкоди, а до ранку від них і слідів не лишалося, або ж самим мучителям приходилось відчувати страждання від ударів, які наносила невидима рука.

Стійкість святої справила не аби яке враження на мучителів, що вони самі вирішили прийняти християнство, а голодний лев, якого випустили на святу Тетяну на цирковій арені, почав до неї леститися. Це нагнало великий переляк на гонителів, і вони присудили мучениці страту через меч. Разом із Тетяною стратили і її батька.

Що не можна робити в День святої Тетяни

12 січня, всім православним світом вшановується свята великомучениця Тетяна. Її вважають покровителькою всіх студентів та учнів, тому всі, хто гризе граніт науки, просять у неї про допомогу та наснагу.

На Тетяни не можна робити:

  1. Сьогодні не можна спричиняти лайки та сварки. День потрібно провести з позитивним і спокійним настроєм.
  2. Покиньте на Тетяни всю фізичну працю та рукоділля, повністю відійдіть від домашніх справ. В переддень свята потрібно навести лад в оселі, щоб уникнути неприємностей.
  3. У Тетянин день не відмовляйте іншим в допомозі щоб не притягнути до себе зайві проблеми.

Народні прикмети на день святої Тетяни

  • Якщо погода сонячна, то рано прилетять птахи.
  • Якщо на Тетяни іде сніг, то буде дощове літо.
  • Якщо сьогодні подув теплий вітер — буде сухе літо та поганий врожай.
  • Велика кількість заметів снігу спричиняє добрий врожай зернових.
  • На небі ясні зорі — до приходу ранньої весни.

У День святої Тетяни, найстаршій жінці у сім’ї потрібно спекти коровай або смачний пиріг. Це буде запорукою доброго врожаю, а хто буде їсти — то зміцнить власне здоров’я. Якщо здоба залишилася, то віддайте її тваринам.

Поділитись: