Шановні читачі блоґу «Ласкаво просимо в Україну»! Публікую актуальне інтерв’ю Сергія Кокшарова & Devaka, автора блоґу https://devaka.info/, професійного SEO-шника та маркетолога. Ви познайомитеся з фахівцем у галузі SEO та маркетингу, а також його блоґом, де валом корисної інформації.
Сергію, радий тебе вітати! Я розпочав свою діяльність в Інтернеті з 2007 року, веду свій власний проект TextMonster, і з того часу уважно спостерігаю за розвитком блоґосфери. У мене було багато блоґів на різні тематики, які я розвивав, потім на них заробляв і в результаті продавав. Деякі з них я продав за дуже вигідною ціною, але тепер про це шкодую, бо нові господарі їх закинули і домени вже у руках сквотерів або взагалі пропали з поля зору. Виходячи з цього, у мене до тебе є багато цікавих питань.
Актуальне інтерв’ю Сергія Кокшарова & Devaka
Ти не перший день в Інтернеті, вклав багато сил і розуму у розвиток свого блоґу, здобув необхідні знання та став чудовим та затребуваним фахівцем. Чим ти займався до того, як віддав перевагу роботі в Інтернеті?
Вадим, також радий вітати тебе та читачів твого блоґу! У моєму випадку все йшло дуже плавно. Вже на старших курсах університету я розумів, що моя діяльність буде пов’язана з програмуванням, а з розвитком Інтернету — з Інтернет-програмуванням та Інтернетом. Тому, під час аспірантури я паралельно фрілансив плюс стажувався в компанії 1С-Рарус, потім працював веб-розробником в аутсорсинговій компанії, потім поступово перейшов на свої проекти, і довелося вникнути в область SEO.
Що для тебе послужило мотиватором і, що тебе мотивує зараз, і чи є Інтернет твоєю основною сферою діяльності?
Інтернет це, безумовно, моя основна сфера діяльності. Коли бачиш, що твої навички затребувані, це якнайкраще мотивує подальший розвиток.
Актуальне інтерв’ю не було б таким вже й актуальним, якби я тобі не поставив традиційне запитання. З якого блоґу ти розпочинав свою блоґерську діяльність, і чи були в тебе ще блоґи, якщо так, то чому саме цьому проекту ти віддав перевагу?
Особисті блоґи в мене були, але швидше я їх називаю щоденниками, тому що писав туди я для себе та друзів про повсякденні думки. Перший мій професійний блоґ був https://devaka.info/ інших ніколи не було.
Чи на твій погляд є ведення блоґів реальною формою заробітку для середньостатистичної людини?
Саме ведення блоґу не є формою заробітку. Хоча, за спостереженнями, багато хто зараз заводить блоґи і набирає передплатників чисто з метою монетизації контенту. На мій погляд, це не зовсім правильно і рано чи пізно така схема відмиратиме. Блоґ має бути допоміжним інструментом. Наприклад, якщо ви експерт, блоґ допоможе вам продати свою експертизу. Його слід розглядати як маркетинговий канал, а не як набір контенту, в якому можна продати рекламу, посилання та згадки.
Актуальне інтерв’ю може бути таким у тому випадку, коли в ньому висвітлюються якісь недоліки. Які помилки часто роблять блоґери-початківці та манімейкери?
Про манімейкерів не скажу, бо таким не є. А у новачків-блоґерів основні помилки, на мій погляд, це:
- Велика кількість реклами на перших етапах розвитку блоґу, що знижує довіру до ресурсу та автора.
- Різнотематичність блоґу.
- Швидке опускання рук, і зрештою, закидання ведення блоґу.
- Нерегулярні публікації та дуже короткі нотатки.
- Рерайт чужих матеріалів.
- Небажання спілкуватися з іншими блоґерами, ізольованість.
- Незручний дизайн та навігація.
- Відсутність інформації про автора.
Чи можеш ти оцінити стан нинішньої блоґосфери?
Середньо-статистичного блоґу є куди рости.
Чи є негативні риси у блоґосфери взагалі?
Так, негативні риси це якраз помилки, які описав вище. Основна негативна риса — бажання швидкої монетизації блоґу. Відповідно, більшість блоґосфери стає ангажованою рекламодавцями.
Щоб дійсно це виглядало як актуальне інтерв’ю, запитаю тебе про таке: блоґи яких авторів особисто ти читаєш та можеш рекомендувати блоґерам?
Якщо за темою SEO та інтернет-маркетингу, то рекомендую звернути увагу на ці блоґи:
Які на твою думку теми найперспективніші для заробітку на власному блозі? Чи немає у тебе такого відчуття, що сьогодні присутня неймовірна, надмірна кількість блоґів, присвячених просуванню, заробітку в Інтернеті? Як ти оцінюєш цей сегмент блоґосфери?
Згоден, надто багато на цю тему блоґів. У свій час ряд майданчиків організовували марафони. Потрібно було створити блоґ та заробити на ньому, початкову інструкцію давали. Найуспішніші отримували призи. Хтось потім організовував свої курси і загалом вірус поширився. Якщо це комусь допомагає, то, напевно, подібний контент потрібен. Але я намагаюся обходити подібні ресурси стороною (не в образу авторам цих проектів).
Як ти ставишся до платних постів на різних сервісах та їх аналоги? Чи не шкодять вони самому блоґеру, що публікує актуальне інтерв’ю, пише «джинсу» і про блоґосферу в цілому, підриваючи довіру до блоґів як джерела інформації?
Так, тут є проблема. Читачі не дурні і розуміють де нормальний контент, а де замовний, де чиста рекомендація, а де проплачена. Це підриває довіру спочатку до автора та майданчика, потім і до всієї блоґосфери загалом. І проблема тут не так у рекламних майданчиках і біржах, як у бажанні самих блоґерів користуватися різними сервісами або брати рекламу безпосередньо у рекламодавців для бездумної монетизації ресурсу.
Яку роль грає блоґосфера у формуванні громадської думки та як довго це може тривати?
Блоґи давно прирівняли до ЗМІ. Відповідно блоґосфера, як і ЗМІ, впливає на громадську думку. Як і будь-який інструмент, використовувати його можна з різною метою. Все інше залежить від мотивів власників ЗМІ і це може тривати нескінченно, допоки все людство не вийде на новий рівень свого розвитку.
Які методи розкрутки блоґу ти відзначив би як найбільш ефективні?
- Якісний контент.
- Спілкування з іншими блоґерами на різних майданчиках.
- Згадування інших блоґів та блоґерів у своїх статтях.
- Гіперактивність у різних напрямках (наприклад, крім блоґу ще вести вебінари та брати участь у конференціях).
На цю тему ще рекомендую почитати поради закордонних експертів: https://devaka.info/articles/bloggers-tips.
А які методи є, навпаки, глухими?
- Обмін постовими.
- Купівля посилань.
- Автоматичний прогін по каталогам та форумам, інші типи спаму.
Це актуальне інтерв’ю прямо зараз проллє світло на не менш актуальну тему для блоґерів. Що по-твоєму важливіше у блозі: дизайн чи зміст?
Зміст, звісно, має пріоритет для читача. Але без дизайну та зручності, у будь-якого змісту слабкі перспективи. Бувають випадки, що з незручних сайтів копіюють контент на зручні і він набирає більшого відгуку, дає трафік, коментарі та соцсигнали. Автори засмучуються, що скопійований контент став популярнішим, ніж оригінал, а потрібно було більше уваги приділити формату та юзабіліті.
Гарний зміст із поганим дизайном це як зустріти бомжа-філософа. Начебто цікаво поспілкуватися, але відчуваєш дискомфорт і довго не протримаєшся. А гарний дизайн з поганим змістом, це як гарна дівчина, яка спілкується незнайомою мовою і доводиться вмикати жести, щоб якось комунікувати.
Ось і уявіть ідеального співрозмовника: він виглядає пристойно, інтелігентний і коректний, при цьому має знання, гумор і не шукає особистої вигоди при спілкуванні. Те саме для блоґів та сайтів.
Як ти вважаєш, чи можна гарним дизайном, розкруткою компенсувати відверто середні та малоінформативні тексти у блозі? Актуальне інтерв’ю просто зобов’язане висвітлити і цю тему.
Може спочатку і можна, але буде велика кількість відмов і відписок надалі. Оскільки люди черпають знання з одного джерела, та якщо з кількох, то мимоволі порівнюють їх між собою за різними показниками. Ось повчальна історія на подібну тему.
Були в Америці дві великі фірми, які видавали щомісячні довідники «жовті сторінки». На ринку їм було тісно, у хід йшов чорний піар, демпінг, переманювання один у одного працівників. Нічого не допомагало, йшли ніздря в ніздрю. Зазвичай усі офісні працівники купували відразу два довідники по долару, не особливо вдумуючись який краще, який гірший. До речі, в обох довідниках була однакова інформація.
Так ось одна з цих фірм запросила trouble-shooter’а. Він вник у ситуацію, подумав і сказав: «Наступного місяця випустіть довідник меншого формату, а щоб інформації було стільки ж, він має бути маленький, але товстенький».
Отримав свій гонорар і поїхав, а конкуруюча фірма розорилася за два місяці… І ось в чому суть?
А в тому, що коли довідники були одного формату, то вони тасувалися на офісних столах як карти, але коли один довідник великий і плоский, а другий маленький, але товстенький, то в будь-якому разі маленький покладіть поверх великого. І наприкінці місяця зрозумієте, що користувалися лише верхнім, а великого жодного разу на місяць так і не відкрили. То навіщо витрачати на нього долар, якщо і в маленькому все є?
А тепер для мене і читачів мого блоґу, гадаю, будуть цікавими відповіді на запитання особистого характеру. На те воно й актуальне інтерв’ю. Яке твоє хобі?
Спідкубінг.
Як ти підтримуєш свою фізичну форму? Тренажерний зал, активний відпочинок (подорожі, риболовля, полювання…), походи в сауну, прийом лікарських трав?
Люблю басейн і сауну, але поки що не завжди вдається дотримуватися постійного розкладу. Поставив удома турнік, роблю мінімальну зарядку вдома. Загалом над фізичною формою мені треба працювати більше.
Хто вдома готує, які страви ти любиш готувати сам, яким спиртним напоям віддаєш перевагу?
Готує переважно дружина Ірина. Сам я це робити перестав після весілля. На все не вистачає часу. Спиртні напої, зокрема пиво та квас, не вживаю вже багато років.
Ну і, завершуючи актуальне інтерв’ю із Сергієм Кокшаровим, я поставлю йому заключне запитання: якими своїми досягненнями ти можеш похвалитися?
Навіть не знаю… все, що здавалося раніше досягненнями, зараз вже само собою зрозумілі речі. Але те, що я можу тут з вами поспілкуватися, вже велике досягнення, спасибі.
Сергію, дякую тобі за більш ніж відверті та корисні відповіді на актуальне інтерв’ю! Бажаю тобі успіхів як у звичайному житті, так і в Інтернеті!
З повагою, Вадим.
Ведення блоґу, як мені здається, призведе до того, що його захочеться монетизувати, в іншому випадку — це буде вже хобі.
Ну а щодо розкрутки та просування, якщо не використовувати обміни постовими, закупівля посилань та інші заходи, то розкручування може розтягнутися на тривалий час. Згідний, це найефективніше і менше шансів потрапити під фільтри пошукових систем, але все-таки — це дуже повільно. А отримати профіт від своєї роботи хочеться якомога раніше.
Юрію, за старою та доброю традицією в нашій пам’яті ще збереглися часи, коли клепали тисячами сателіти та перетворили блоґи на інструмент заробітку. Адже спочатку вони призначені саме для ведення мережевих щоденників, а не для посилальних та текстових бірж. Але у нас, як у нас, все потрібно поставити на рейки заробітку і, що з цього вийшло, ми зараз з вами свідки: сателіти та дорвеї пішли в історію, а блоґи стали менше цікавити, навіть школярів. Адже вони раніше на блоґах клепали копійку собі на пивасик та цигарки… і навіть були серед них унікуми, які не залежали від бюджету батьків, а навпаки ще допомагали їм… і це все завдяки блоґам.
Згадати є що, але Сергій Кокшаров правильно помітив, що заробіток на блозі це не до нього. Адже він у блозі ділиться своїми знаннями та досвідом, надає послуги та це є його хліб. Блоґ його «Я» в Інтернеті. Чи краще було б перетворити його на лінк смітник?
Сам постійний читач Сергія і дуже часто черпаю звідти корисну інформацію. Також підписаний на Сергія у Facebook. Сергій має рацію, що про заробіток грошей, це питання не до нього 🙂 Є багато так званих «манімейкерів» — а у Сергія завжди достовірна та потрібна інформація щодо SEO. Але про посилання я з ним не згоден! Все треба робити з розумом 🙂
Думаю, не потрібно доводити ситуацію до абсурду. Адже він не сказав, що від посилань взагалі в принципі потрібно відмовитися. На його думку, це тупиковий шлях — розвиток блоґу шляхом закупівлі посилань. На початковому етапі без них не обійтись. А потім, коли роботи проіндексують перші сторінки блоґу, з’явиться мінімальний траст, тоді має запрацювати вірусна реклама і без зовнішнього просування.
Абсолютно згоден із Сергієм, що блоґи зараз це як ЗМІ і щоб відшукати нормальну інформацію, необхідно перелопати хто знає скільки шлаку. Ще цікаво дізнатися про прикольне хобі Сергія — спідкубінг))) а щодо якості блоґів — сподіваюся, що Вадим попрацює над цим))
Перше що хочу сказати, це спасибі за це інтерв’ю. Сергій це реально фахівець у SEO та крутий маркетолог. У нього дуже багато інформації щодо просування сайтів у його блозі, за це йому велике спасибі, хоча бувають випадки коли я з ним не згоден, як, наприклад, щодо посилань.
Богдан, я радий, що вам сподобалось це дійсно актуальне інтерв’ю. А те, що ви з чимось не погоджуєтесь, то це так і повинно бути, бо кожна людина повинна вміти не тільки читати і правильно сприймати інформацію, а й аналізувати її, порівнювати, що не зрозуміло, запитувати…
За великим рахунком, виходить, що в першу чергу блоґ це особисте захоплення. І залишається лише сподіватися, що рано чи пізно він зацікавить певну категорію людей. Але це виходить далеко не у всіх, на жаль. А от якщо у блоґу з’явилася постійна аудиторія, розміром хоча б кілька тисяч відвідувачів на добу — можна вже подумати і про монетизацію.
Дізнався багато нового. Зокрема з того часу, як почав займатися створенням та просуванням сайтів, блоґ Сергія завжди був у мене в закладках. Але про автора, як про людину, я практично нічого не знав. Про деякі сервіси я взагалі вперше дізнався, завдяки цьому інтерв’ю. Спасибі за наведення, скористатися ще не встиг, але при швидкому огляді дійшов висновку, що сервіси принесуть мені багато практичної користі. Та й взагалі в інтерв’ю велика кількість нових для мене понять. Інформативно, нічого й казати.
Дякую за ваш блоґ та за посилання на інші блоґи на тему SEO та інтернет-маркетингу. У мережі так багато інформації, що коли ти на початку шляху, буває складно зрозуміти, де якісна інформація, а де вода, і рекомендація такого фахівця, як Сергій Кокшаров, дуже і дуже цінна.
КсюШа, це лише початок… Далі буде ще багато корисних та інформативних статей. Так що підписуйтесь на нові публікації і ви серед перших будете в курсі багатьох подій блоґосфери і не тільки.
Дуже цікаве інтерв’ю. Блоґ Сергія вже давно в моїх закладках. Все, що описано вище, помилки, які роблять новачки-блоґери, це реальний факт. Усі хочуть мати все швидко та багато. Але ж такого не буває. Сам навчався у Школі Блоґерів Борисова, і розумію у чому успіх блоґінгу, а в чому його смерть. Дякуємо за інтерв’ю, чекаємо на наступне з нетерпінням.
Гарне, живе інтерв’ю. Прочитав з інтересом) Особливо сподобалося порівняння дизайну та змісту сайту з дівчиною та бомжем) Ось це прямо у саму десяточку було! Як правило, сайти із незручним, важким дизайном намагаюся пропускати. Цікаво, хто ж буде наступним респондентом?
А Ви підпишіться на розсилку і серед перших дізнаєтеся, чиє інтерв’ю буде опубліковано в блозі 🙂
Дуже цікава думка щодо закупівлі посилань. Думаю, що це лише Сергій може собі дозволити))). Дуже кумедна історія про довідники. Який цікаво гонорар отримала людина, яка дала таку розумну пораду? Сергій, раджу спілкуватись з блоґерами на різних майданчиках. Вадим, а Ви не плануєте зробити такий майданчик у перспективі?
Тетяна, поки що над новими майданчиками і, тим більше, проектами, не замислювався, та й ніколи, весь основний час йде зараз на цей блог. Хоча, чим цей майданчик вам не підходить для спілкування? Обирайте публікацію із знайомою вам темою, та й починайте її обговорення, а народ підтягнеться.
Ось моєму першому блоґу вже багато років, а все ще є деякі помилки, про які говорить Сергій. Ох, і все очевидно і просто, потрібно виправлятися — частіше писати в блоґ і на обсяг тексту не скупитися, та й у гості до блоґерів-друзів частіше потрібно заходити ))
До постійних читачів Сергія я не відношу себе, але приблизно раз на місяць (плюс/мінус) заходжу. Іноді досить несподівано — стрибаючи за посиланнями щодо будь-якої теми. Ну і так: контент іс кінг!
Вже декілька років як монітору блоґ Сергія на наявність цікавих статей. Один із небагатьох SEO фахівців публікації яких викликають довіру. Крім нього почитаю: блоґ сайтклінік, vpnew.ru, хто на новенького, старий добрий серч, ну і ще кілька блоґів. Все разом дозволяє бути в тонусі та не пропускати новинки зі світу SEO.
Погоджуся, що блоґ треба сприймати як маркетинговий канал, безпосередньо на рекламі тут важко заробити. Хоча у декого це виходить, але таких одиниці. А ось продати через нього щось своє — цього треба прагнути.
Погоджуся, що розглядати блоґ, як джерело доходу, тим більше основний (так обіцяли багато гуру, школи тощо) тупиковий підхід. У природному бажанні заробити авторка блоґу починає поспішати і косяче або руки опускає. А блоґ — він як дитина. Не так важливо створити, як виростити і довести до ладу.
Інтерв’ю вийшло багатостороннє та повчальне, розкрито багато питань просування та заробітку в інеті. Сам багато разів стикався з питаннями, розкритими в темі. Чимало корисної інформації почерпнув для просування своїх сайтів.
Інтерв’ю у стилі Сергія. Все по ділу, лаконічно та з часткою гумору. Так, на його блоґ я, звичайно, підписаний, тепер підписався і на ваш. З огляду на це інформація на ньому буде корисна!
Дякую, Олександре, за підписку! Саме так, я стараюсь публікувати інформативні статті, щоб хоча б якусь користь вони приносили суспільству.
Тільки починаю вникати в сео (знаючи одну верстку далеко не поїдеш), прочитала вже багато статей, деякі з них суперечать одна одній, дивно так:) Про блоґ Сергія тут стільки позитивних відгуків, так що обов’язково підписуюсь і сподіваюся інформація мені допоможе.
Дякую за статтю. Інформативна. Я ось повністю підтримую думку про те, що блоґ за стилістикою ближчий до щоденника, і підтримання експертності. Ну, що за бажання таке все монетизувати? Наголос на слово «все». На мій погляд, саме стилістично комерційний сайт повинен відрізнятися від блоґу.
Девака — один із найвідоміших людей у SEO та блоґознавстві загалом. Із задоволенням прочитав інтерв’ю. Вадим, мені подобається ваш формат інтерв’ювання та подача матеріалу. Удачі хорошому починанню!
P.S. Круто!
Володимире, дякую за оцінку мого труда! Буду старатись не підводити своїх читачів і публікувати якісні матеріали.
Не погано. Завжди з цікавістю читаю Кокшарова, підписаний на блоґ та канал у Telegram. З цього інтерв’ю скопіюю собі посилання та додам до списку для читання:) Тому, дякую за чергову порцію корисної інформації.
P.S вперше зустрічаю таке слово — «спідкубінг»
Сергій Кокшаров унікальна людина, одніим з перших на моєму шляху розвитку був саме його блоґ та блоґ Михайла Шакіна. Дуже багато корисної інформації я почерпнув із їхніх блогів. Сергія дуже поважаю і вважаю великим фахівцем у галузі SEO. І тепер я пізнав його, можна сказати, у неформальній обстановці. Сергій виявився дуже простою і відкритою людиною. А спідкубінг — це щось подібне до швидкісного збирання кубика Рубіка?
Мене зацікавили помилки блоерів-початківців. Майже з усіма пунктами згодна (щось відчула на собі і на другому сайті вже не допускаю), але один викликає питання. Інформація про автора: що вона дає? Може, я чогось не розумію, але мені здається, головне, що написано, а не ким…
ALIENOR, інформація про автора дуже важлива. Уявіть, ви читаєте поради щодо лікування циститу або іншої хвороби, при цьому абсолютно не знаєте автора, може він придумав все 🙂 і застосування порад принесе вам більше шкоди, ніж користі … а може навпаки, автор є фахівцем у цій галузі. Інформація про автора — це підтримка його експертності в будь-якій галузі.
Наприклад, учора їхав у таксі. Таксист мені розповідав якісь цікаві речі про ґрунт, його обробку і чому багато хто це робить неправильно,… якби він не сказав, що він навчався в аграрному університеті і додатково докладно вивчав тему землеробства, то я б не поставився до його слів серйозно.
Статті без автора навіть у нормальних ЗМІ не публікують. Ну і, пошуковики до таких сайтів теж обережно ставляться (залежить від тематики, в медицині взагалі все серйозно).
Нарешті хоч якісь цифри про те, з якого моменту правильно починати монетизацію. А то всі говорять рано-рано, а коли не рано?. Тільки незрозуміло 2 тисячі це підписники чи відвідувачі із пошукових систем?
Ну як я зрозумів, там написано, що відвідувачі. А звідки: із закладок, пошукових систем, соцмереж або з іншої планети, або з усіх джерел разом… залишається гадати.
Нарешті людям пояснили, що розміщувати рекламу в блоґах це спамно та відштовхує людей. Стаття досить інформативна, зберіг посилання на блоґи по SEO, думаю обов’язково знадобитися.
Сергій зробив собі ім’я в Інтернеті і йому просто говорити, що реклама на блоґах — це неправильно. Зрозуміло, коли є інший вид заробітку, можна вести щоденник і викладати корисні матеріали. А як ще заробити блоґерам? Сьогодні в більшості випадків реклама — єдиний дохід з блоґів, плюс партнерки. А між іншим більшість відомих блоґерів заробляють рекламою. Може я і не правий, не судіть суворо)))
Андрію, є такий «грішок» у більшості блоґерів, які заробляють на рекламі у своїх блоґах. Я б теж не проти з цього проекту отримувати дохід. Адже хостинг безкоштовно не дають, і домен теж, а чого тільки коштують витрати часу та праці… та й хліб у магазині безкоштовно не дають… Але я проти того, коли блоґ обвішаний рекламою, як новорічна ялинка іграшками.
Спасибі, Вадиме, за пізнавальне інтерв’ю. Майже з усіма аргументами Сергія згодна. Вести блоґ — велика відповідальність, особливо, коли відвідуваність висока. Інформація, викладена на сайті, має бути правдивою, взятою з перевірених джерел. Юзабіліті також має велике значення. Щодо реклами, вона допомагає оплачувати витрати на хостинг, копірайтера, вебмайстра і т. д. Але треба знати міру, звісно.
Віка, ось такі коментарі мене ща більше спонукають до продуктивної роботи над своїми блоґами, котрих у мене на різну тематику вистачає вдосталь. Думаю вже деякі із них продати, щоб більше приділяти уваги більш актуальним тематикам.
Дуже цікавий діалог вийшов. Приємно читати грамотно сформульовані питання та розумно дані на них відповіді. Відчувається що Сергій Кокшаров справді дуже тямущий SEO-шник і маркетолог, хотілося б познайомитися з такою людиною.
Погоджуюсь з тим, що блоґ не є або, принаймні, не повинен бути способом самостійної монетизації, а лише допоміжним інструментом, що допомагає показати свою експертність. У той же час, якщо блоґ, крім виконання цієї основної функції. ще й джерело пасивного доходу чому б і ні. Навіть дуже непогано!
Дізнався нове слово — «Спідкубінг». Чергове іноземне слово у нашій мові. Цікаво, чи приживеться?)
Так, друзі, всі ви маєте рацію. Кожен має свою мету створення блоґу — заробіток, демонстрацію компетентності, публікацію віршів або особистих нотаток. Інша справа, скільки триває розгін ресурсу в маси, корисний він десяткам, сотням чи мільйонам.
Спасибі за цікаве інтерв’ю з цікавою людиною, яка, незважаючи на свої успіхи, продовжує розвиватися та самовдосконалюватися, чим мотивує нас на рух уперед.
Дуже сподобалось інтерв’ю! Обидва сайти Сергія і, до речі, ваш у мене в пошані, стільки корисної інформації для початківців і блоґерів) і мотивації, звичайно! Згодна з автором статті, занадто багато авторів сайтів, починаючи свою роботу кидають на півдорозі, найчастіше бажаючи великого заробітку там, де його немає, принаймні відразу)) Але нічого, достатньо і класного контенту на просторах інета, ваші з Сергієм сайти цьому підтвердження!
Я радий, Олено, що це інтерв’ю та мій блоґ принесли вам користь. Буду старатись, по можливості, вгамовувати інформаційний голод своїх читачів.
Цікаве інтерв’ю та дуже змістовне. Один аспект. Трохи важко читати. Зрозуміло, що людина відповідає на запитання не слово в слово, доводиться редагувати. Але редакція, як на мене, не дуже вдала. Сухувато. Звичайно, це тільки моя думка. У будь-якому разі, результату досягнуто. Але ж треба прагнути до досконалості. Удачі вам і ще раз дякую.
Дякую, Максиме, за слушні зауваження. Будуть мною враховані в наступних інтерв’ю.
Гарна вийшла стаття! Від себе, як від постійного читача Сергія, хотів би порекомендувати його сторінку в телеграмі (на сайті Сергія є кнопка на підписку). Багато цікавого, а головне оперативно!))
Я ось перечитав інтерв’ю і ще раз зрозумів усю справедливість істини: якщо ти не хочеш ні дня у своєму житті працювати — займайся Улюбленою справою.
З усього видно, що Сергій отримує величезне задоволення від того, що робить. Везунчик!
Ресурс Кокшарова дуже інформомісткий, простий, а головне професійний. Додав до закладок, правда не знаю навіщо, більшість SEO мною вже реалізована, а не єдиним ним живий сайт. Багато хто з коментуючих справедливо відзначив, що і хостинг і домен не безкоштовні, і в бажанні заробити на своїх знаннях нічого поганого не бачу. Інше питання, чи робити сайт схожий на різдвяну ялинку це кітч. У всьому потрібно знати міру і такт.
Завжди цікаво почути думку професіонала. Людині, яка з 2007 року займається цим, звичайно є що розповісти і чим поділитися. Похвально те, що немає прагнення монетизувати блоґ, як правило, якість статей знижується, видно що це не «від душі» і інтерес з часом гасне. Сергію Кокшарову дякую. І бажаю йому залишатися у формі довгі роки:)
Деякі починання, пов’язані з поривом чи новою ідеєю, але які знайшли підтримки у ДУШІ, закінчуються сумно. Сил не вистачає, тому що це щоденна наполеглива праця, що забирає багато часу. Хто веде блоґ, той знає. Але якщо ваша ДУША радіє при написанні нової стати для блоґу, а рядки так і лягають, це ваше. Успіхів, БЛОҐЕРИ.
Привіт усім та особливо автору цього ресурсу.
З цікавістю прочитав актуальне інтерв’ю, мені сподобалися питання та, звичайно ж, відповіді від Сергія.
Давно є постійним читачем його блоґу та частим коментатором. Хоча чесно кажучи, Сергій трохи злукавив, коли сказав, що блоґ у нього не використовується для заробітку. Думаю, постійні читачі знають і помічають, є статті в яких явно світиться реклама сторонніх ресурсів або сервісів.
Але я не проти ))) Головне, що там є багато корисної інформації, яку я з радістю читаю.
Друзі, дякую за ваші коментарі! Бажаю вам гарного контенту та успішних блоґів.
Сергію, дякую і тобі, що заглянув до нас на вогник! 🙂 Буду прагнути того, щоб мій персональний блоґ став успішним і наповнювати його якісним контентом, корисним для моїх читачів.
Регулярно відвідую блоґ Сергія Кокшарова, часто буває, що я перечитую мануали. Інформації багато, але у зв’язку з останніми подіями деякі стають не актуальними. Хотілося б почитати у Сергія його думку, що він думає про майбутнє, в якому напрямку варто рухатися, де просувати свої блоґи?
У блоґах завжди так буває, коли з часом інформація стає вже не актуальною. В такому разі (скажу за себе) я або обновлюю пости, або взагалі видаляю і публікую новий матеріал за тим же старим посиланням, щоб не було «битих» посилань в блозі. Гадаю, що і Сергій так робе.
Дякую за цікаве актуальне інтерв’ю. Бажаю вашому блоґу такої ж популярності як і блоґу Сергія. Побажання на майбутнє — ще більше публікуйте інтерв’ю цікавих людей із блоґосфери і не тільки.
Іване, я ось переглядаю попередні інтерв’ю, і ваш коментар якраз до речі. Скажу вам по секрету: я планую дуже цікаве інтерв’ю. А поки це інтрига, просто стежте за новими публікаціями у блозі, особливо в цій рубриці.
Цікаво, треба було б зазирнути на блоґ Сергія. Сергій дуже докладно розповідає про свій блоґ і секрети успіху. Багато в чому я з ним згодна, особливо про помилки блоґерів-початківців — тут він, здається, потрапив у ціль.
Зазирніть обов’язково на блоґ Сергія, там дуже багато цікавої інформації, є чому повчитись.
Цікаве актуальне інтерв’ю вийшло, теми підняли теж актуальні.
Блоґосфера ще не вмерла, вона ще довго буде актуальною.