Шановні читачі блоґу «Ласкаво просимо в Україну»! Публікую актуальне інтерв’ю Сергія Кокшарова & Devaka, автора блоґу https://devaka.info/, професійного SEO-шника та маркетолога. Ви познайомитеся з фахівцем у галузі SEO та маркетингу, а також його блоґом, де валом корисної інформації.

Актуальне інтерв'ю, актуальне в інтерв'ю, Devaka, інтерв'ю, інтерв'ю SEO

Сергію, радий тебе вітати! Я розпочав свою діяльність в Інтернеті з 2007 року, веду свій власний проект TextMonster, і з того часу уважно спостерігаю за розвитком блоґосфери. У мене було багато блоґів на різні тематики, які я розвивав, потім на них заробляв і в результаті продавав. Деякі з них я продав за дуже вигідною ціною, але тепер про це шкодую, бо нові господарі їх закинули і домени вже у руках сквотерів або взагалі пропали з поля зору. Виходячи з цього, у мене до тебе є багато цікавих питань.

Актуальне інтерв’ю Сергія Кокшарова & Devaka

Ти не перший день в Інтернеті, вклав багато сил і розуму у розвиток свого блоґу, здобув необхідні знання та став чудовим та затребуваним фахівцем. Чим ти займався до того, як віддав перевагу роботі в Інтернеті?

Вадим, також радий вітати тебе та читачів твого блоґу! У моєму випадку все йшло дуже плавно. Вже на старших курсах університету я розумів, що моя діяльність буде пов’язана з програмуванням, а з розвитком Інтернету — з Інтернет-програмуванням та Інтернетом. Тому, під час аспірантури я паралельно фрілансив плюс стажувався в компанії 1С-Рарус, потім працював веб-розробником в аутсорсинговій компанії, потім поступово перейшов на свої проекти, і довелося вникнути в область SEO.

Що для тебе послужило мотиватором і, що тебе мотивує зараз, і чи є Інтернет твоєю основною сферою діяльності?

Інтернет це, безумовно, моя основна сфера діяльності. Коли бачиш, що твої навички затребувані, це якнайкраще мотивує подальший розвиток.

Актуальне інтерв’ю не було б таким вже й актуальним, якби я тобі не поставив традиційне запитання. З  якого блоґу ти розпочинав свою блоґерську діяльність, і чи були в тебе ще блоґи, якщо так, то чому саме цьому проекту ти віддав перевагу?

Особисті блоґи в мене були, але швидше я їх називаю щоденниками, тому що писав туди я для себе та друзів про повсякденні думки. Перший мій професійний блоґ був https://devaka.info/ інших ніколи не було.

Чи на твій погляд є ведення блоґів реальною формою заробітку для середньостатистичної людини?

Саме ведення блоґу не є формою заробітку. Хоча, за спостереженнями, багато хто зараз заводить блоґи і набирає передплатників чисто з метою монетизації контенту. На мій погляд, це не зовсім правильно і рано чи пізно така схема відмиратиме. Блоґ має бути допоміжним інструментом. Наприклад, якщо ви експерт, блоґ допоможе вам продати свою експертизу. Його слід розглядати як маркетинговий канал, а не як набір контенту, в якому можна продати рекламу, посилання та згадки.

Актуальне інтерв’ю може бути таким у тому випадку, коли в ньому висвітлюються якісь недоліки. Які помилки часто роблять блоґери-початківці та манімейкери?

Про манімейкерів не скажу, бо таким не є. А у новачків-блоґерів основні помилки, на мій погляд, це:

  1. Велика кількість реклами на перших етапах розвитку блоґу, що знижує довіру до ресурсу та автора.
  2. Різнотематичність блоґу.
  3. Швидке опускання рук, і зрештою, закидання ведення блоґу.
  4. Нерегулярні публікації та дуже короткі нотатки.
  5. Рерайт чужих матеріалів.
  6. Небажання спілкуватися з іншими блоґерами, ізольованість.
  7. Незручний дизайн та навігація.
  8. Відсутність інформації про автора.

Чи можеш ти оцінити стан нинішньої блоґосфери?

Середньо-статистичного блоґу є куди рости.

Чи є негативні риси у блоґосфери взагалі?

Так, негативні риси це якраз помилки, які описав вище. Основна негативна риса — бажання швидкої монетизації блоґу. Відповідно, більшість блоґосфери стає ангажованою рекламодавцями.

Щоб дійсно це виглядало як актуальне інтерв’ю, запитаю тебе про таке: блоґи яких авторів особисто ти читаєш та можеш рекомендувати блоґерам?

Якщо за темою SEO та інтернет-маркетингу, то рекомендую звернути увагу на ці блоґи:

Які на твою думку теми найперспективніші для заробітку на власному блозі? Чи немає у тебе такого відчуття, що сьогодні присутня неймовірна, надмірна кількість блоґів, присвячених просуванню, заробітку в Інтернеті? Як ти оцінюєш цей сегмент блоґосфери?

Згоден, надто багато на цю тему блоґів. У свій час ряд майданчиків організовували марафони. Потрібно було створити блоґ та заробити на ньому, початкову інструкцію давали. Найуспішніші отримували призи. Хтось потім організовував свої курси і загалом вірус поширився. Якщо це комусь допомагає, то, напевно, подібний контент потрібен. Але я намагаюся обходити подібні ресурси стороною (не в образу авторам цих проектів).

Як ти ставишся до платних постів на різних сервісах та їх аналоги? Чи не шкодять вони самому блоґеру, що публікує актуальне інтерв’ю, пише «джинсу» і про блоґосферу в цілому, підриваючи довіру до блоґів як джерела інформації?

Так, тут є проблема. Читачі не дурні і розуміють де нормальний контент, а де замовний, де чиста рекомендація, а де проплачена. Це підриває довіру спочатку до автора та майданчика, потім і до всієї блоґосфери загалом. І проблема тут не так у рекламних майданчиках і біржах, як у бажанні самих блоґерів користуватися різними сервісами або брати рекламу безпосередньо у рекламодавців для бездумної монетизації ресурсу.

Яку роль грає блоґосфера у формуванні громадської думки та як довго це може тривати?

Блоґи давно прирівняли до ЗМІ. Відповідно блоґосфера, як і ЗМІ, впливає на громадську думку. Як і будь-який інструмент, використовувати його можна з різною метою. Все інше залежить від мотивів власників ЗМІ і це може тривати нескінченно, допоки все людство не вийде на новий рівень свого розвитку.

Які методи розкрутки блоґу ти відзначив би як найбільш ефективні?

  1. Якісний контент.
  2. Спілкування з іншими блоґерами на різних майданчиках.
  3. Згадування інших блоґів та блоґерів у своїх статтях.
  4. Гіперактивність у різних напрямках (наприклад, крім блоґу ще вести вебінари та брати участь у конференціях).

На цю тему ще рекомендую почитати поради закордонних експертів: https://devaka.info/articles/bloggers-tips.

А які методи є, навпаки, глухими?

  1. Обмін постовими.
  2. Купівля посилань.
  3. Автоматичний прогін по каталогам та форумам, інші типи спаму.

Це актуальне інтерв’ю прямо зараз проллє світло на не менш актуальну тему для блоґерів. Що по-твоєму важливіше у блозі: дизайн чи зміст?

Зміст, звісно, ​​має пріоритет для читача. Але без дизайну та зручності, у будь-якого змісту слабкі перспективи. Бувають випадки, що з незручних сайтів копіюють контент на зручні і він набирає більшого відгуку, дає трафік, коментарі та соцсигнали. Автори засмучуються, що скопійований контент став популярнішим, ніж оригінал, а потрібно було більше уваги приділити формату та юзабіліті.

Гарний зміст із поганим дизайном це як зустріти бомжа-філософа. Начебто цікаво поспілкуватися, але відчуваєш дискомфорт і довго не протримаєшся. А гарний дизайн з поганим змістом, це як гарна дівчина, яка спілкується незнайомою мовою і доводиться вмикати жести, щоб якось комунікувати.

Ось і уявіть ідеального співрозмовника: він виглядає пристойно, інтелігентний і коректний, при цьому має знання, гумор і не шукає особистої вигоди при спілкуванні. Те саме для блоґів та сайтів.

Як ти вважаєш, чи можна гарним дизайном, розкруткою компенсувати відверто середні та малоінформативні тексти у блозі? Актуальне інтерв’ю просто зобов’язане висвітлити і цю тему.

Може спочатку і можна, але буде велика кількість відмов і відписок надалі. Оскільки люди черпають знання з одного джерела, та якщо з кількох, то мимоволі порівнюють їх між собою за різними показниками. Ось повчальна історія на подібну тему.

Були в Америці дві великі фірми, які видавали щомісячні довідники «жовті сторінки». На ринку їм було тісно, ​​у хід йшов чорний піар, демпінг, переманювання один у одного працівників. Нічого не допомагало, йшли ніздря в ніздрю. Зазвичай усі офісні працівники купували відразу два довідники по долару, не особливо вдумуючись який краще, який гірший. До речі, в обох довідниках була однакова інформація.

Так ось одна з цих фірм запросила trouble-shooter’а. Він вник у ситуацію, подумав і сказав: «Наступного місяця випустіть довідник меншого формату, а щоб інформації було стільки ж, він має бути маленький, але товстенький».

Отримав свій гонорар і поїхав, а конкуруюча фірма розорилася за два місяці… І ось в чому суть?

А в тому, що коли довідники були одного формату, то вони тасувалися на офісних столах як карти, але коли один довідник великий і плоский, а другий маленький, але товстенький, то в будь-якому разі маленький покладіть поверх великого. І наприкінці місяця зрозумієте, що користувалися лише верхнім, а великого жодного разу на місяць так і не відкрили. То навіщо витрачати на нього долар, якщо і в маленькому все є?

А тепер для мене і читачів мого блоґу, гадаю, будуть цікавими відповіді на запитання особистого характеру. На те воно й актуальне інтерв’ю. Яке твоє хобі?

Спідкубінг.

Актуальне інтерв’ю SEO-шника та маркетолога Сергія Кокшарова & Devaka

Як ти підтримуєш свою фізичну форму? Тренажерний зал, активний відпочинок (подорожі, риболовля, полювання…), походи в сауну, прийом лікарських трав?

Люблю басейн і сауну, але поки що не завжди вдається дотримуватися постійного розкладу. Поставив удома турнік, роблю мінімальну зарядку вдома. Загалом над фізичною формою мені треба працювати більше.

Хто вдома готує, які страви ти любиш готувати сам, яким спиртним напоям віддаєш перевагу?

Готує переважно дружина Ірина. Сам я це робити перестав після весілля. На все не вистачає часу. Спиртні напої, зокрема пиво та квас, не вживаю вже багато років.

Ну і, завершуючи актуальне інтерв’ю із Сергієм Кокшаровим, я поставлю йому заключне запитання: якими своїми досягненнями ти можеш похвалитися?

Навіть не знаю… все, що здавалося раніше досягненнями, зараз вже само собою зрозумілі речі. Але те, що я можу тут з вами поспілкуватися, вже велике досягнення, спасибі.

Сергію, дякую тобі за більш ніж відверті та корисні відповіді на актуальне інтерв’ю! Бажаю тобі успіхів як у звичайному житті, так і в Інтернеті!

З повагою, Вадим.

Поділитись: